Pamatykite, kaip lietuvius visame pasaulyje sujungė tautiška giesmė

Liepos 6-ąją Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną „Tautišką giesmę“ giedojo ir visa Lietuva, ir tūkstančiai lietuvių visame pasaulyje. Nuo Baltijos jūros iki sostinės, nuo Jungtinių Amerikos valstijų iki Sakartvelo, visos lietuvių bendruomenės neapleido tradicijos devintą valandą vakaro sugiedot Vinco Kudirkos žodžius. Kaip visa tai vyko?

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną „Tautišką giesmę“ žmonės giedojo įvairiausiuose Lietuvos ir pasaulio kampeliuose. Vieni būrėsi tūkstančius žmonių sutraukusiuose masiniuose renginiuose.

Kiti „Tautišką giesmę“ traukia mažesnėse bendruomenėse ar savo namuose prie televizoriaus. Himnas plačiai skambėjo ir lietuvių bendruomenėse užsienyje. Visame pasaulyje žmonės siunčia Lietuvai savo linkėjimus.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pamatykite, kaip lietuvius visame pasaulyje sujungė tautiška giesmė

„Sveikiname Jus, dainuojame kartu. Esame visi Lietuvos vaikai. Vienu, du, trys. Vardan tos Lietuvos“, – sako generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius.

„Sugiedojome tautišką giesmę, kuri sukuria bendrumo jausmą su visus kitais lietuviais, kur jie bebūtų, ar Pekine, ar Vašingtone, ar Vilniuje, ar karštame Tbilisyje“, – pasakoja Lietuvos ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas.

REKLAMA

Sostinėje tautiškos giesmės giedojimą paženklino smarkus lietus. Tiesa, žmonių noro dalyvauti šventėje ir tęsti daugiau nei dešimtmetį įsitvirtinusią tradiciją prastas oras nesumažino. Himną per lietų giedojo tiek įprasti piliečiai, tiek politikai, tiek valstybės vadovai.

Lietaus vandens sostinėje neišvengė ir prezidentas. Nacionalinio transliuotojo renginio „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ metu Gitaną Nausėdą nuo prasto oro saugojo skėtis.

„Mindaugas ne veltui vargo, ne veltui sujungė mūsų žemes į vieną visumą“, – kalbėjo G. Nausėda.

Šis prezidento pasirodymas sukėlė diskusijų audrą internete. Dalis žmonių ėmė piktintis, kad prezidentas sakė kalbą, kai šalia šalo po vasarišku lietumi permirkę berniukų choro vaikai.

Tiesa, net ir per lietų žmonės sugebėjo išsaugoti gerą nuotaiką:

„Ne, neišgąsdino, netgi įkvėpė sudalyvauti.“

„Tokia proga niekas nebaisu. Jeigu ne čia, tai bent jau namie. Esu ir mašinoje dainavęs, ir namie prie televizoriaus, visą laiką dainuojam.“

„Bendrystės jausmas yra mūsų genuose. Kai būdavo kaimas kartu ir bėdoje ir džiaugsme, čia lygiai tas pats. Mes švenčiame vienybėje.“

„Kažkas nepakartojamo, tikrai labai gera, kad Lietuvoje gyveni.“

„Tiesiog sumąstėme padaryti tarp savų, pagerbti Lietuvą, pagerbti mūsų himną sugiedoti.“

„Vienybė – mūsų esmė visos Lietuvos, lietuvių.“

„Lietuviškas himnas yra, viena vertus, modernus, kitą vertus, konservatyvus.

Lietuviško himno modernumas, manyčiau, yra tas, kad dvidešimto amžiaus pradžioje Tautiška giesmė nemini Dievo vardo, tai yra labai modernu, be Dievo sunkiai Europiečiams himnas asocijuojasi, kita vertus, jis yra konservatyvus, kad ragina mums semtis tik iš ateities, iš istorijos“, – teigia istorikas Algimantas Kasparavičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų