Kaune policijos pastatai – kritinės būklės: situacija pasikeis dar negreit

Kauno policijos pareigūnai įsikūrę 16 pastatų, tačiau kai kurių būklė apgailėtina. Juose sudėtinga dirbti ir patiems pareigūnams, tokia aplinka baisisi ir savas problemas čia užsukę spręsti kauniečiai. Policijos vadovai sako, kad situacija pasikeis jau po poros metų, mat Kaune statomas modernus ir ekonomiškas pastatas policijai. O kol kas prašoma pakentėti.

Byrantis tinkas, įtrūkę sienos, per liūtį bėgantis stogas ir nuo drėgmės tvyrantis pelėsio tvaikas – tokia yra Žaliakalnio komisariato realybė.

Tą jaučia ir pareigūnai, ir dėl įvairiausių problemų čia užsukantys kauniečiai. Šis pastatas nuomojamas, o jame be policijos veikia dar kelios įstaigos- pasų poskyris, treniruočių salė.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune policijos pastatams – kritinė būklė: situacija pasikeis tik po poros metų

„Prasčiausios sąlygos Islandijos plente, Žaliakalnio policijos komisariate, kur nuomojamės iš „Kauno autobusų“, taip pat Kęstučio gatvėje, Centro policijos komisariatas – tai čia dalinis remontas, pareigūnams sąlygas gerinam“, – sako Kauno policijos viršininko pavaduotojas Giedrius Klimavičius.

Ne ką geresnės sąlygos ir Dainavos komisariato erdvėse, nors čia dalis patalpų atnaujintos.

„Kartais tikrai nelabai miela ir malonu ir patiems pareigūnams ir tiems patiems gyventojams aplankyti atskirus policijos komisariatus. Tam tikrų pastatų būklė ir pareigūnai dirba nekomfortiškose sąlygose ir būtina gerinti, ir prašome tik vieno – pakentėti dar truputėlį“, – pasakoja Kauno policijos viršininkas Elanas Jablonskas.

REKLAMA

O kentėti atrodo liko ne tiek ir daug. Štai Radvilėnų plento pradžioje zuja statybiniai kranai ir kyla naujas beveik pusseptinto tūkstančio kvadratinių metrų pastatas.

Karantinas kiek pavėlino simbolinės kapsulės įkasimo ceremoniją- tačiau statybos darbai dėl pandemijos nebuvo sustoję ir dalis sienų jau iškilę.

Tad jau po poros metų darbo sąlygos pareigūnams turėtų pasikeisti. Pagal architekto Sigito Kuncevičiaus parengtą projektą statomame 4 aukštų moderniame pastate dirbs bemaž puspenkto šimto žmonių, šalia iškils ūkinis pastatas ir stoginė tarnybiniams automobiliams. Tai pirmas Lietuvoje energinio naudingumo A++ klasės administracinis pastatas – draugiškas aplinkai.

„Pastatas šildymui, vėsinimui ir vėdinimui naudotų elektros energiją ir kad ši elektros energija būtų sukuriama vietoje – saulės jėgainėse, kurios bus ant stogų visos teritorijos, daugiau kaip 300 kilovatų. Taip pat bus geoterminė energija – tai kaštai pačiam šildymui ir vėsinimui būtų lygūs nuliui eurų“, – teigia UAB „Merko statyba“ generalinis direktorius Saulius Putrimas.

Statybos  atsies beveik 24 milijonus eurų. Juos policija sumokės per 12 metų. Planuojama, kad naujajame pastate jau 2022 m. įsikurs trečdalis visų Kauno pareigūnų – persikels 3 komisariatai ir dalis kitų padalinių.

„Ką mes išlošiame, kad mes po nepilnai dvejų metų turime darbo vietas, o finansinius įsipareigojimus vykdome ilgiau. Tai mes lauktumėm, negalėtumėm dirbti, jei spręstume finansinius įsipareigojimus- tai nei mūsų klientas būtų patenkintas, nei darbuotojai džiaugtųsi“, – kalbėjo Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Iš viso  Kauno apskrities policijos padaliniai šiuo metu įsikūrę 24 pastatuose, kurių išlaikymas kasmet atsieina itin brangiai – apie milijoną eurų. Vien Kaune – pastatų 16

„Ekonomiškai mums neapsimoka išlaikyt ir brangiai kainuoja, nes tai seni pastatai, šildymas brangus ir neatitinka reikalavimų keliamų pareigūnams, aptarnavimui žmonių“, – sako G. Klimavičius.

Jau šiemet tikimasi pradėti ir vyriausiojo policijos komisariato pastato Vytauto prospekte rekonstrukciją, kapitalinio remonto sulauks ir Panemunės komisariatas įsikūręs Juozapavičiaus prospekte. Planuojama, kad ateityje Kauno miesto policijos padaliniai veiks 4 pastatuose.


Rašyti komentarą...
T
Taigi
2020-07-20 10:18:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
statė ir remontavo komisariatus, kai komisaru dirbo Vytautas Grigaravicius-tai ar blogai suremontavo, ar pinigų neužteko visiems komisariatas?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų