Šokiruojantys vaizdai iš Botsvanos: dėl nežinomos priežasties nugaišo daugiau nei 350 dramblių

Šokiruojanti žinia iš Botsvanos. Šalyje dėl nežinomos priežasties nugaišo net pusketvirto šimto dramblių. Kol ekspertai aiškinasi, kas galiūnams nutiko, aktyvistai sako, kad tai – katastrofa, kuri turės neigiamų pasekmių viso Afrikos žemyno dramblių populiacijai.

Pietų Afrikos valstybė Botsvana garsėja didžiausia pasaulyje afrikinių dramblių populiacija. Tuo metu, kai kitose šalyse drambliai dėl brakonieriavimo sparčiai nyksta, Botsvanai per pastaruosius du dešimtmečius šių galiūnų populiaciją pavyko padidinti nuo 80-ies tūkstančių iki 130-ies. Dabar šioje šalyje gyvena net trečdalis visos Afrikos dramblių.

Tačiau pasaulį apskriejo šokiruojanti žinia. Garsiojoje Okavango deltoje vos per du mėnesius nugaišo daugiau nei 350 dramblių. Laukinės gyvūnijos ekspertai sako, kad jų mirtis labai mįslinga. Gamtosaugininkai atmeta, kad tai – brakonierių darbas, kadangi dramblių kūnai neišniekinti, su iltimis.

Pirmas masinis dramblių kritimas įvyko gegužę, kai vos per trijų valandų skrydį virš nacionalinio parko gamtosaugininkai suskaičiavo 169 negyvus, abiejų lyčių ir įvairaus amžiaus dramblius.

REKLAMA

Praėjus mėnesiui, nugaišusių galiūnų skaičius išaugo iki pusketvirto šimto. Gamtosaugininkai tai vadina precedento neturinčia tragedija ir bando išsiaiškinti, dėl ko jie gaišta. Dauguma dramblių kritę prie vandens telkinių. Jų audinių ir kūno skysčių mėginiai jau išsiųsti tirti į Pietų Afriką, Zimbabvę ir Kanadą. Tyrimų rezultatai padės išsiaiškinti, ar dramblius pražudė liga, ar jie apsinuodijo.

Nerimą gamtosaugininkams kelia ir pastebėti gyvi drambliai. Jie atrodo nusilpę, vangūs ir smarkiai sulysę, kai kurie net apkvaitę, sunkiai vaikšto arba šlubuoja. Gyvūnų prižiūrėtojai baiminasi, kad kritusių dramblių skaičius augs.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų