Neįtikėtina: siūlo mėsos pakaitalą, kuris sukurtas naudojant 3D technologiją

Neįtikėtinos įdomybės: parodyta, kaip atrodo prieš 32 tūkstančius metų Žemėje žydėję augalai. Taip pat siūloma, kaip įprastą mėsa galėtų pakeisti jos pakaitalai, sukurti naudojant 3D technologiją.

Jei esate mėsos mėgėjas, dar nereiškia, kad šio į lėkštę dedamo steiko norėtumėte paragauti nė nepaisant to, kad jį virtuvės šefas iš Izraelio dar ir gurmaniškai pagardina. Tai – ne tikra mėsa, o jos pakaitalas, sukurtas naudojant audinių 3D spausdinimo technologiją. Šis izraeliečių startuolis deda visas pastangas, kad jau kitais metais tokia alternatyva mėsai taptų ne retenybe, o kasdienybe.

„Mes dirbame, kad sukurtume kokybišką ir skanią mėsą, kurią išgausime ne skersdami nekaltus gyvūnus, o naudodamiesi 3D technologija“, – sako startuolio įkūrėjas Ben Shitrit.

Dabar su 3D spausdintuvu pagamintus mėsos pakaitalų patiekalus izraeliečiai jau gali išmėginti keliuose prabangiuose restoranuose. Šios technologijos kūrėjai įsitikinę, kad 3D būdu sukurtas mėsos pakaitalas ne tik padės išvengti etinių dilemų dėl gyvūnų žudymo, bet ir patenkins vis augančios žmonijos populiacijos poreikį gyvulinės kilmės baltymams.

„Manau, kad 3D mėsa tikrai gera idėja. Ir jei tik ji bus tokia pat skani, kaip tikra, neabejotinai jos paragausiu. Skamba tikrai gerai. Be to, gelbsti gyvūnus“, – pasakoja padavėjas Doron Zemour.

O dabar persikelkime į mokslinę laboratoriją Vienoje, kur štai taip žydi augalas Žemėje gyvavęs prieš maždaug 32 tūkstančius metų. Rusų mokslininkai jo sėklų aptiko prie Kolymos upės, kur 20-40 metrų gylyje ieškojo mamutų liekanų. Ir nors skamba išties neįtikėtinai, kantrybe apsišarvavusiems mokslininkams pavyko padaryti stebuklą – iš per ledynmetį išsilaikiusių, net 32 tūkstančius metų skaičiuojančių sėklų išauginti štai tokius augalus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų