Maskvos pašonėje – pompastiška katedros atidarymo ceremonija

Maskvos pašonėje – pompastiška Rusijos ginkluotųjų pajėgų katedros atidarymo ceremonija. Milžiniška, auksu puošta cerkvė šalyje sukėlė daug pasipriešinimo, mat jos sienas turėjo puošti Putino ir net Stalino mozaikos. Ar išvys rusai jas atidarytoje šventovėje?

Auksu spindinti 95-ių metrų aukščio stačiatikių cerkvė, skirta paminėti 75-ąsias Sovietų sąjungos pergalės prieš nacistinę Vokietiją metines. Maskvos priemiestyje esančiame „Patriotų“ parke duris ji atverti turėjo dar gegužės 9-ąją, tačiau pompastiška ceremonija įvyko tik dabar.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Maskvos pašonėje – pompastiška katedros atidarymo ceremonija

Maždaug 30 milijonų eurų atsiėjusi cerkvė pretendavo tapti ne tik religinio meno, bet ir aukščiausios propagandos simboliu, mat dar balandį į viešumą nutekėjo katedros puošmenų nuotraukos. Šventovės sienas puošti turėjo štai šios Vladimirą Putiną, Sergejų Šoigu ir Josifo Stalino plakatą laikančius sovietinius maršalus vaizduojančios mozaikos.

Be to, čia turėjo atsirasti ir toks užrašas apie okupuotą Krymą „Krym naš“ – „Krymas mūsų“. Visgi kilus skandalui, šios minties atsisakyta ir rusai nei V. Putinui, nei J. Stalinui nesimels. Kremlius visai neseniai pareiškė, kad persigalvojo pats V. Putinas. Esą aukštinti jo pasiekimus valdant šalį, kol kas per anksti.

Jis pats cerkvės atidarymo ceremonijoje nedalyvavo, tačiau čia buvo galima išvysti gynybos ministrą S. Šoigu ir kitus aukštus pareigūnus. Cerkvę, kurioje gali susirinkti net 6000-iai žmonių, iškilmingai pašventino Patriarchas Kirilas.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-06-16 12:30:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas tą teisybę žino?.. ;)
Atsakyti
0

O
OO
2020-06-16 11:36:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl nerašot teisybės?
Atsakyti
-1

O
OOO
2020-06-16 11:34:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl nerašo teisybės?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų