Geroji karantino pusė: žmonės Lietuvoje šluoja nėštumo testus

Karantinas Lietuvoje gali sukelti gimstamumo bangą. Įsibėgėjus karantinui vaistininkai pastebėjo naujas tendencijas – žmonės ėmė šluoti nėštumo testus. Pasak psichiatrų, du mėnesiai karantino ir buvimo namuose skatina žmonių seksualinį gyvenimą ir intymumą. Pusę lūpų juokaujama, kad po karantino gali atsirasti nauja koronaviruso karta. O ar taip nutiks iš tikrųjų ir ar prognozės išsipildys, teks palaukti mažiausiai iki Kalėdų.

Karantinui pasiekus antrą mėnesį į viršų kaip strėlė šovė nėštumo testų pardavimas. Pardavimų statistika rodo, kad gegužės pradžioje į vaistines plūstelėjo ir moterys, ir vyrai, kurie iš lentynų dėžutėmis ėmė šluoti nėštumo testus. Per gegužės dvi savaites vien šioje vaistinėje parduota 75 procentais daugiau skaitmeninių nėštumo testų nei pernai per tą patį laikotarpį.

„Dabar gi matome, kad karantinui pasibaigiant kiekvieną savaitę dvigubai daugėja perkančių nėštumo testus. Įdomu tai, kad žmonės atėję, perka ne po vieną, o ima penkis nėštumo testus. Kai mes kalbamės ir bendraujame su jais internetu, jie sako – kurį man pirkti, kad jisai būtų labai labai tikslus?“, – sako ,,Eurovaistinė“ atstovė Laura Bielskė.

Vaistininkai tikina, kad toks nėštumo testų šuolis susijęs ne tik su atėjusiu pavasariu, bet ir su du mėnesius trukusiu karantino laikotarpiu.

Apie tai, kad nuolatinis buvimas su antrąja puse namuose veikia žmonių seksualinį gyvenimą neabejoja ir seksologas Viktoras Šapurovas. Psichiatro teigimu, kai santykiai tarp žmonių gyvenančių kartu yra geri, tuomet buvimas namuose skatina mėgautis ir artumu, ir meile.

„Žmonės, kurie gerai sutaria ir įtampa prisidėjo, ir saugumo trūkumas. Tai, manau, kad ne vieną porą paskatina daugiau mylėtis. Tai tikrai būtų logiška“, – pasakoja seksologas, psichiatras Viktoras Šapurovas.

Pasak psichiatrų, meilė pandemijos metu dažnai niekur nedingsta, o netgi gali dar labiau įsiplieksti. Apie karantino malonumus du mėnesius sėdint namuose atvirauja ir mūsų kalbinti žmonės:

REKLAMA

„Daugiau vaikučių, nes visi namuose sėdi. Puikios sąlygos daugintis.“

„Tai ir labai gerai, džiaugtis reikia. Lietuvoje jaunimo bus. Dabar tušti kaimai.“

„Reikia iš naujo tą liepsną uždegti, tiesiog neleisti užgesinti ir viskas gerai.“

„Viskuo užsiima, kas kuo sugeba, nieko blogo nematau.“

Ne veltui sakoma – nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Tad juokaujama, kad po karantino gali atsirasti ir nauja koronaviruso karta. O ar taip iš tikrųjų nutiks, teks palaukti mažiausiai iki Kalėdų.

Pasak psichiatro Viktoro Šapurovo, Lietuva po 9 mėnesių gali sulaukti gimstamumo bumo.

„Aš tai bumo laukiu ant Kalėdų. Tikrai kai čia prasidėjo karantinas, aš taip pagalvojau, kad tikrai taip bus. Taip, ir Lietuva gyvuos, ir plėsis, ir daugės žmonių. Aš manau, kad tai yra tokia šviesi išdava“, – teigia V. Šapurovas.

Tiesa, ar metų pabaigoje sulauksime reikšmingo gimstamumo padidėjimo, Lietuvos socialinių tyrimų centro profesorius Donatas Burneika dvejoja. Esą pasaulinės tendencijos rodo, kad krizės sąlygomis gimstamumas iš pradžių mažėja ir tik po kurio laiko viršija vidutinį.

„Pradžioje krizė, trumpame periode yra šokas. Mažėja gimstamumas vėliau jisai išauga daugiau nei buvo. Kitaip sakant, gimdymai būna atidedami, ir vėliau žmonės vis tiek susilaukia tų vaikų, kurių planavo susilaukti. Dabar šiais laikais kontroliuoti gimstamumą yra labai lengva“, – kalbėjo geografas Donatas Burneika.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos klinikos vedėjas Ričardas Daunoravičius tikina, kad per karantiną stebimos ir kitos tendencijos. Pasirodo, užsidarius poliklinikoms, merginos dėl nepageidautino nėštumo ėmė kreiptis į ligonines. Kai kurios jų, pasak gydytojų akušerių, pasiryžta nutraukti nėštumą dėl koronaviruso baimės – esą gajūs mitai, kad COVID-19 gali paveikti vaisių.

REKLAMA

„Buvo teigiama, kad tas COVID-19 virusas gali kažką tai ir blogo padaryti. Mitai tokie buvo sukelti ir visoje Europoje nėštumo nutraukimų skaičius yra išaugęs karantino metu. Tai būtų labai gražu, jei per Kalėdas sulauktume bumo“, – sako gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius.

Pasak specialistų, gimstamumo bumas Lietuvai reikalingas kaip gaivaus oro gūsis, mat šalis išgyvena demografinę krizę. Štai dar 1990 metais Lietuvoje gimė daugiau kaip 56 tūkstančiai vaikų, o 2019-aisiais šis skaičius perpus mažesnis – pernai šalyje gimė tik kiek daugiau kaip 27,7 tūkstančiai kūdikių. Mirčių užfiksuota daugiau nei gimė vaikų.


Rašyti komentarą...
P
Pluke
2020-05-23 10:20:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet kiek bus abortu nes gimdyti kai lietuvoj tokia situacija daug kas prisibijos
Atsakyti
-3

P
Puikios
2020-05-23 10:23:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
sąlygos daugintis ir naujoji corona karta ims šturmu mūsų tuščius kaimus ir ten dar labiau dauginsis.
Atsakyti
0

C
Cha cha
2020-05-23 10:43:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasklido gandas, kad tuo testu COVID 19 galima nustatyti, tai durniukai ir šluoja :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų