Pasipylė suėmimai korupcijos byloje: esą kitaip įtariamieji ne tik trukdytų tyrimui, bet ir vykdytų nusikaltimus

Ūkio banko turtų iššvaistymą narpliojusių pareigūnų byloje prokurorai prokurorus siunčia už grotų. Tiesa, kol kas laikinai. Byloje dėl galimo kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir kitais nusikaltimais įtariami teisėsaugos darbuotojai teismo sprendimu belangėje praleis nuo savaitės iki dešimties dienų. Šitaip kolegas, taip pat ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūną bei advokatą izoliavusi Generalinė prokuratūra tikina, kad šie būtų trukdę tyrimui ir toliau vykdę nusikaltimus.

Iš ankstyvo ryto į Vilniaus miesto apylinkės teismą vienas po kito atvežami naujajame prokurorų korupcijos skandale įtariami asmenys. Su gobtuvais, kaukėmis ir antrankiais į patalpas įvedami keturi teisėsaugos specialistai, kuriems prokuratūra prašo griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo.

Tai yra prokurorai: Nerijus Marcinkevičius, Donatas Puzinas, FNTT tyrėjas Nerijus Valatka ir advokatas Šarūnas Mickevičius.

Keliasdešimtyje epizodų skirtingas nusikalstamas veikas galimai įvykdžiusius asmenis bylą kuruojanti prokurorė prašo du iš jų suimti mėnesiui, kitus du – 20 ir 15-ai parų. Visgi teismas laikinų grotų skiria mažiau: advokatą Mickevičių teismas leido suimti ne mėnesiui, o dešimčiai dienų. Valatka vietoje 20 dienų, suimamas 10-iai, prokurorai Marcinkevičius ir Puzinas už grotų praleis atitinkamai septynias ir 10 dienų.

REKLAMA

„Pagrindai vieniems asmenims yra, kad trukdys tyrimui, keliems dar buvo papildomas pagrindas, kad gali toliau daryti nusikalstamas veikas. Nenoriu atskleisti ikiteisminio tyrimų duomenų“, – sako prokurorė Vilma Vidugirienė.

(35 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Į teismą atvežti korupcija įtariami asmenys

Po Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) slapto tyrimo, kuris pradėtas dar pernai, iš viso sulaikyta 11 asmenų. Jų namuose, darbovietėse, automobiliuose pareigūnai atliko kratas. Tarp nusikalstamų veikų minimi kyšiai ar kitokie atlygiai už informacijos nutekinimą, didelės reikšmės finansinių bylų vilkinimą, parodymų aptarimą.

Tiesa, už grotų laikinai pasiųsti prokuratūra prašė tik keturis asmenis, likusieji yra pasižadėję neišvykti, paimti jų dokumentai. Įtariamo advokato Šarūno Mickevičiaus gynėjas Tomas Meidus sako, kad suėmimui nebuvo jokio pagrindo. Visgi, jis patvirtina, kad kyšininkavimu, prekyba poveikiu įtariamas ginamasis yra ne vienerius metus dirbęs FNTT ir bendravęs su įvairiais asmenimis, tiek tarnybos darbuotojais, advokatais. O bylas aptarinėti, esą, joks nusikaltimas.

„Kaip mes žinome iš paskutinių įvykių, kalbant apie skandalą kilusi su Specialiųjų tyrimų tarnyba, tai matome, kad aptarti kažką nėra nieko nusikalstamo“, – pasakoja advokatas Tomas Meidus.

Kaune dirbančio prokuroro Donato Puzino advokatas Simonas Slapšinskas sako, kad vakarykštė generalinio prokuroro Evaldo Pašilio konferencija esą yra akcija besibaigiant jo kadencijai. O visi kaltinimai neva subliukš. Advokatas taip pat priduria, jog Puzino apkaltinti korupcija neva negalima pagal teisinę tvarką, mat generalinis prokuroras dar balandžio 10 pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo ir dabar byla vykdoma būtent šiuo pagrindu.

„Ar nesibaigs ši byla taip, kad tiesiog paaiškės, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos agentas, klausydamasis kitų asmenų pokalbių, nusprendė, kad jis daug geriau žino, apie ką kalba tie asmenys nei patys pokalbio dalyviai. Keisčiausia tai, kad yra vertinamos tos aplinkybės, kurios yra nagrinėjamos teisme. Ir tai, sakyčiau, netiesioginis poveikis teismui“, – teigia advokatas Simonas Slapšinskas.

O FNTT pareigūno Nerijaus Valatkos advokatas Šarūnas Rameikis tikina, kad jo ginamasis nė nepažįsta korupcijos byloje įtariamų asmenų. Taip pat jis pabrėžia, kad Valatka yra ne kartą įvertintas už pavyzdingą tarnybą.

„Mano ginamasis tikrai su žiniasklaidoje aprašomomis situacijomis, kurios minėtos vakar, tikrai yra nesusijęs ir aplamai nei bendravęs nei pažįsta prokurorų, kurie minimi“, – kalbėjo advokatas Šarūnas Rameikis.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas Antonis Mikulskis tikina, kad dėl kolegos Nerijaus Valatkos į kitas tarnybas buvo kreiptasi dar pernai, ir po šiandienos teismo skirto suėmimo pareigūnas greičiausiai bus nušalintas nuo pareigų. Tarnyboje Valatka vyriausiuoju tyrėju dirba nuo 2003-iųjų.

„Kreipėsi į STT dėl to pareigūno ir pateikė atitinkamą informaciją ir nuo to momento FNTT kartu su STT ir Generaline prokuratūra dalyvavo tyrime“, – sako FNTT vadovas Antonis Mikulskis.

Šios bylos įtariamieji greičiausiai įkliuvo ne vien dėl Ūkio banko turto iššvaistymo bylos. tyrimo. STT vadas vakar prasitarė, kad korupcija įtariami pareigūnai domėjosi finansiniais tyrimais ir siekė, kad jie nutrūktų, ar  prokurorai kažkam prašytų mažesnių bausmių. 

Jei suimtiems įtariamiesiems inkriminuojamos nusikalstamos veikos pasitvirtintų, jiems grėstų iki aštuonerių metų nelaisvės.


Rašyti komentarą...
s
slykstynes
2020-05-14 21:13:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paziurejau, kaip atrodo sitos nusikalstamos prokuroru sutves gynejai ir advokatai. Tokius pamacius issigasciau, kaip mafijos atstovai: uzsikacialine ir su juodais akiniais, kad nematytu, kad akyse kryziukai nuo melo. Ir dar itikineja tokiu balsu, kad nedrisk priestarauti, nes mes - galingi ir padarysim, kaip visada - nusikaltelius isteisinsime.
Atsakyti
-1

A
Alekx
2020-05-15 12:02:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisus esi 100 proc.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų