Saulėtą savaitgalį policija ėmėsi realiai bausti karantino režimo nesilaikančius, girtaujančius ar mėsą didelėse kompanijose čirškinančius tautiečius. Baudų pareigūnai padalijo iš peties –  pusantro šimto gyventojų turės susimokėti mažiausiai po 250 eurų. Anot policijos, įstatymus pažeidinėjo ne tik pavieniai tautiečiai, bet ir įmonės – barai slapta prekiavo alkoholiu, o vienas vyriškis jį sudrausminusiam praeiviui net grasino ginklu. Tuo metu tarnybos akylai stebi ir dezinformacija skleidžiančius asmenis.

Savaitgalį pareigūnai dirbo pasiraitoję rankoves. Nuo penktadienio vakaro iki sekmadienio vidurnakčio surašyti 156 protokolai dėl karantino režimo nesilaikymo – tautiečiai viešose vietose vaikštinėjo, laiką leido, mėsą kepė didesnėse nei dviejų žmonių kompanijose, girtavo, kėlė triukšmą. Bendra baudų suma jau siekia dešimtis tūkstančių eurų.

Tiesa dauguma nusižengė pirmą kartą, tad jiems skirta po pusę minimalios baudos – taigi po 250 eurų.  Pareigūnai primena, kad už pakartotinį tvarkos nesilaikymą suma gali ir trigubėti – iki pusantro tūkstančio. Verslininkai baudžiami ir dar griežčiau – nuo pusantro iki 6 tūkstančių. Ir panašu, kad Vilniuje, Fabijoniškėse, veikiantis baras gerokai patuštins savo kišenes. Savaitgalį vidury nakties pareigūnai ten vyko stabdyti prekybos alkoholiu ir tai buvo jau dešimtasis kartas, kai policija lankėsi šiame bare. Policija praneša ir apie ginklu besišvaisčiusį vyrą sostinės senamiestyje.

REKLAMA

„Baras veikiantis nakties metu, pardavinėjantis alkoholinius gėrimus. Tai buvo nubausti ir tie žmonės, kurie pirko alkoholinius gėrimus, ir baro pardavėja, savininkas. Buvo pranešimas, kad prie viešbučio buriuojasi daug žmonių. Ten ir šaunamasis ginklas ištrauktas, pradėta grasinti pareiškėjui, kuris pasakė, kad policiją iškvies“, – sako policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Dabar aiškėja, kad prie viešbučio šeštadienio naktį įvykusiame incidente vyriškis jį sudrausminti norėjusiam žmogui grasino pneumatiniu pistoletu. Vyrą pareigūnai sulaikė ir išvežė į nuovadą. O štai anot Policijos, prasidėjus karantinui ir daugeliui užsidarius namuose, žmonės pradėjo dažniau muštis tarpusavyje.

„Matosi jau dabar, kad bendras nusikalstamumas mažėjo apie 20 procentų, bet 20 procentų yra daugiau smurto artimoje aplinkoje atvejų. Tai jau dabar ir prognozuojame, kad didės ateityje. Žmonės praleidžia daugiau laiko namuose vieni su kitais. Vartoja alkoholinius gėrimus, kyla konfliktai“, – pasakoja R. Matonis.

O generalinė prokuratūra dėl karantino pažeidimų jau yra pradėjusi ir keturis ikiteisminius tyrimus pagal baudžiamąjį kodeksą. Trys – dėl pasirodymo viešoje vietoje, nors asmenys buvo įpareigoti 14-ai dienų karantinuotis. Na, o vienas tyrimas gali baigtis ir asmens įkalinimu. Šiuo metu aiškinamasi, ar koronavirusu sergantis asmuo galėjo užkrėsti kitus žmones. Beje, tarnybų akiratyje ir dezinformacija bei sąmokslo teorijomis užsiimantys žmonės. Juos stebi ir žvalgybininkai, ir kariuomenė. Tiesa prokuroras Saulius Verseckas patikslina, kad pačios melagingos naujienos dar nėra nusikaltimas.

REKLAMA

„Taip vadinamos fake news (liet. melagingų naujienų) buvo pakankamai ir iki koronaviruso. Šiuo atveju tai taptų baudžiamosios atsakomybės pagrindu tada, jei tai būtų kito nusikaltimo sudėtine dalimi. O tai įmanoma“, – teigia prokuroras Saulius Verseckas.

Kad dezinformacijos skleidėjai galėtų sulaukti atsakomybės tik tuo atveju, jei būtų padaryta konkreti žala patvirtina ir ministras Aurelijus Veryga.

„Gali teoriškai atsitikti ir tokių dalykų, kad asmenys, kurių skleidžiama informacija sukels kažkokį realų pavojų, matyt ir jiems atsakomybė bus taikoma“, – kalbėjo ministras Aurelijus Veryga.

Visgi įvairios nepatikrintos informacijos, klaidinančių straipsnių ar įrašų socialiniuose tinkluose netrūksta. Štai pernai prezidentu tapti norėjęs, žurnalistu-publicistu prisistatantis Kazimieras Juraitis bene kasdien youtube platformoje dalijasi fantazijomis apie koronaviruso kilmę ir reikšmę. O viename įraše bando įtikinti, kad sostinės ligoninėse nėra nė vieno infekuoto COVID-19, infekciją jis vadinama dideliu šou:

„Gal jie specialiai kuria, gal gigantiškos pratybos ar kas? Galvoja, kad niekas nenuvažiuos, o komentatoriams susidaro įspūdis, kad nemeluos iš ligoninės. O kai nuvažiuoji – nieko nerandi.“

Deja, atsiranda žmonių kurie patiki fantazijomis, sapalionėmis ar propaganda. Štai Sudervėje vyriškis gatvėmis vaikštinėja be jokių apsaugos priemonių.

„Aš netikiu tuo koronavirusu, tai kvailystė. Žinoma. Kažkas tai sugalvojo, kad turėtų sau naudos. Kainas pakėlė, čia pirmiausia“, – sako Sudervės gyventojas Lionginas.

REKLAMA

Psichiatras Martynas Marcinkevičius tikina, kad dabar visuomenė itin jautri. Ore tvyro nežinia, o dažnai ir baimė, tad namuose sėdintys tautiečiai karštligiškai ieško informacijos, susijusios su koronavirusu. Deja, internete apstu ir skleidžinčių melagingą informaciją ir pasinaudojančių tuo savo naudai.

„Jei būtų normalus metas, jie paprasčiausiai tuo nesidomėtų ir neužkibtų ant tokių nesąmonių. Galų gale, esant normaliai psichinei būklei ir normaliam vertinimui, jie tą informaciją vertintu žymiai kritiškiau“, – pasakoja psichiatras Martynas Marcinkevičius.

Tuo metu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba nubaudė dešimt asmenų, neteisėtai prekiavusių dezinfekciniu skysčiu ir respiratoriais. Už tokią veiką numatytos baudos iki 1,1 tūkst. eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą iki 2,4 tūkst. eurų.

Paulius
2020-04-06 20:29:56
O kodėl aš savo namo kieme negaliu kepti šąšlyko?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
2020-04-07 14:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik buduliai ir morališkai žemo intelėkto gali taip elgtis,o kai pačiem kažkas nutinka keikia politikus ir visus kitus.   ATSAKYTI
Arunas 2020-04-07 09:43:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Policija turiu grieztai elgtis su tais velniais kurie nesilaiko karantino .sauliu sajungos vyram atrist rankas kad galetu sulaikineti pazeidejus kurie negerbia nei lietuvos nei jos ystatymu.kitu ismirsim neduok dieve kaip skruzdeles ir nereikes nei pinigu nei saslyku   ATSAKYTI
Spygliui 2020-04-07 09:30:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tavo kieme policija nepatruliuoja jei kaimynams didelio triukšmo nekeli ir nesusikvietei chebra eina kalba apie viešas vietas   ATSAKYTI
Patarimas 2020-04-07 09:01:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Policijai pabandykit vietoj baudos tipo lyg netyčia koja pradžiai1 sulaužyt efektas bus geresnis   ATSAKYTI
Modestas 2020-04-07 08:40:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Saulyte.kad su laiku butu daugiau pasveikusiu negu mirusu nuo koronos?Rašai taip lyg nuo koronos mirtu daugiau negu pasveiktu,iškur traukiat tas nesamones?Pagrinde miršta tie kurie turi lėtines ligas,arba yra senyvo amžiaus,kiti pasveiksta   ATSAKYTI
Pensinikas 2020-04-07 07:42:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neramina santykis pasveikusiu ir mirusiu is uzsikretusiu tarpo. Pas mus raso kad 8 pasveiko o 14 mire . Ka mirusiu ar vos nedvigubai daugiau negu pasveikusiu nuo loronos? Ka jei uzsikrestu visi tai mirtu beveik 2 milijonai zmoniu cia? Kinija nuslepe tiesa apie mirusiu ir pasveikusiu santyki, butu buvusi kitokia pasaulio saliu reakcija i tikra sio viruso pavojinguma. Pasaulinis santykis mirsta kas trecias uzsikretes . Skaciuja kad realiai Italijoje santykis puse mirusiu puse pasveikusiu. Karantino verta laikytis, aisku tada bus suspeta pagaminti daugiau pasiteisinusiu medicininiu priemoniu, geriau pritaikyti vaistai, gal uz kokiu metu ir veiksmingi skiepai atsiras. Virusas labai pavojingas, laisvai paleidus uzsikresti pagal pasveikusiu ir mirusiu santyki gaunasi kad vien cia mirtu apie du milijonus zmoniu. Laikykites karantino tempkit laika kol kazkas bus daroma kad daugiau pasveiktu ir maziau mirtu. Maziau uzsikrestu dabar. Virusas tikrai labai uzkratus ir mirtinai pavojingas. Galima pavadint jau kad apokaliptinis. Per dideli karantinai paklupdys valstybes ekonomikas sugriaus, proto ribose taps tie karantinai. Bet mirciu bus labai daug ir tai tesis ilgai, ne iskart mirs kam teks mirti nuo koronos. Bus ir pagaminta daugiau priemoniu. Laikykites karantino sau, tempkite laika gyvi. Laikas laimetas sumazins mirciu. Dabar galimybes mirti nuo koronos dar labai realios, kuris nori isbandyti koronos jega ant saves? Kol kas du mire vienas pasveikes. Toks santykis cia pas mus. Tai jums ne rusai pola! O daug mirtingiau. Rusija irgi gresia koks 100 milijonu mirusiu. Rusai jau nepols. Isguldys virusas sis ir kariuomenes visu. Stoves tankai be kareiviu, niekam nebereikalingi. Praziopsojo salys tikro karo pradzia, visai ne toks pasirode kuriam ginklavosi. Geleziniai ginklai sparciai daros beverciai, jiems isleisti pinigai niekuo jau nepades tikrame kare, kuris visus uzklupo rabar jau.   ATSAKYTI
Hm 2020-04-07 09:40:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gal pasidalintumėte konkrečiais šaltiniais, kuriais rėmėtės rašydami savo pamąstymus? Ar čia jūs kreipetės į žmones esančius rizikos grupėje, kaip ir Jūs? Rusijoje šiuo metu yra apie 150mln gyventojų, jeigu 100mln mirs, tai mirtingumo procentas gaunasi 66.(6). Vienur rašote, kad mirs kas trečias, kitur 50:50.... Kai buvo Ebola, žmonės taip nereagavo, kaip dabar, o va ten mirštamumas 90 proc. Todėl laukiu išsamesnės informacijos, kuri patvirtintų Jūsų žodžius.  
N.d 2020-04-07 06:49:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aciu policijai.sveikatos jums vyrai   ATSAKYTI
Vaida 2020-04-07 05:51:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šaunuoliai policininkai...Tvarka ir įstatymas visiems galioja.Baliavoja,piknikauja po to suserga po 9 iš kart..Nemirs mėn.negėrę...   ATSAKYTI
Lietuvis 2020-04-07 01:23:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Nieko gero kad nubaude zmones .zmones nemokes pabegs i uzsieni nieko anstoliai nepaims is ju .ir is kur surinks valsybe 35000 euru   ATSAKYTI
Eee 2020-04-07 07:43:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebebus kur begti. O issisukt nuo baudu gali, mirk nuo koronos ir parodyk spyga  
Lietuvis 2020-04-07 01:23:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nieko gero kad nubaude zmones .zmones nemokes pabegs i uzsieni nieko anstoliai nepaims is ju .ir is kur surinks valsybe 35000 euru   ATSAKYTI
Vaida 2020-04-07 00:08:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
NEGALI,NUBAUSIM TAVE TRIMS METAMS.   ATSAKYTI
Saulyte 2020-04-06 21:31:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Galu gale baigs savivaliave tie neišmanėliai. O tai juokiasi tiesei į veidą jei sudrausminti. Pas mus Klaipėdoi tokiu apie namus slampineja. Pilnas kiemas,, didvyriu", pasistatė savo bambalius maukia ant laiptų susėdę. Reikia juos drausminti ir baust. Šaunuoliai mūsų policininkai! Sveikatos Jiems ir ištvermės Jų nelengva darbe!    ATSAKYTI
Pijoks 2020-04-07 07:49:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Praeis menesiai ir drasuoliu gretos bus zymiai prareteje.. dar tik pradzia , dar narsumas ima. Kaip ir kiekviename kare seniau. Pakui liks tik kaip isgyventi. Kaip ir kiekviename kare. Tik stengtis isgyventi. Ne iki narsumo paliks.  
Saulyte 2020-04-06 21:31:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Galu gale baigs savivaliave tie neišmanėliai. O tai juokiasi tiesei į veidą jei sudrausminti. Pas mus Klaipėdoi tokiu apie namus slampineja. Pilnas kiemas,, didvyriu", pasistatė savo bambalius maukia ant laiptų susėdę. Reikia juos drausminti ir baust. Šaunuoliai mūsų policininkai! Sveikatos Jiems ir ištvermės Jų nelengva darbe!    ATSAKYTI
Ta pati teisi 2020-04-06 21:14:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O gera žinia, tik pasiskolino, o jau yra iš ko skolas atidavinėti. Bet kad tie neaiškus milijonieriai vėl nauji neatsirastų...   ATSAKYTI
Blaivininkas 2020-04-06 20:33:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Marija, pažadink Jėzų, kad ne tik alus ir kiti koronavirusą pagimdę alkoholiniai gėralai, net žinia apie juos išnyktų visiems laikams žemėj Lietuvos. Amen.    ATSAKYTI
Alusnikas 2020-04-07 07:53:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Alaus megejus korona isretins kaip is kulkosvaidzio...  
Paulius 2020-04-06 20:29:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O kodėl aš savo namo kieme negaliu kepti šąšlyko?   ATSAKYTI
Saulyte 2020-04-06 21:39:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Savo kieme, jei gyveni kaimo sodybos, gali kepti ką nori. Bet tik ne mieste, kur vaikai aplink maži sukinėjasi. O be to, ne tik Jūsų, bet ir kaimynų vaikai. Proto reik turėt. Nemirsit mėnesį dar namie pasedeje. Visi turi saugoti, ne tik save, bet ir savo artimą. Turime būti vieningi ir nugalėti ta ligą. Sveikatos visiems ir supratingumo!   
Swee 2020-04-06 22:12:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
is kur istraukei kad negali?  
Saulytei 2020-04-07 07:58:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Saulytei. Koronos nenugalesime. Bet kiekvienas kuris nori likt gyvas ilgiau gali saugotis pats. Yra ir galimybe kad bus sumazinti mirimu nuo. koronos . Kad su laiku bus daugiau pasveikusiu negu mirusiu nuo koronos  
Mes irgi kepsim 2020-04-07 08:32:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas jums sako, kad negalit? Tik sava šeima kepkite, kurie gyvena tame name, draugų neprisikvieskit  
Mes irgi kepsim 2020-04-07 08:32:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas jums sako, kad negalit? Tik sava šeima kepkite, kurie gyvena tame name, draugų neprisikvieskit  
Edita 2020-04-07 09:30:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš manau, kad drąsiai galit kepti, bet tik su šeimos nariais. Čia kalba eina apie susibūrimus, draugus suvažiavusius ir kartu švenčiančius...  
AtOMAs 2020-04-07 19:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Todėl kad tu gyveni daugiabutyje :D  
Spiglys 2020-04-06 19:35:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Geras būdas paremti bankrutuojančius verslininkus.   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Lėktuvas  (nuotr. stop kadras)
Lietuva atsiveria kelionėms – Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė sąrašą šalių, iš kurių grįžus mūsų tautiečiams ar atvykus užsieniečiams nereikės izoliuotis. Tiesa, tai ...
Ežiukas ir varna (nuotr. stop kadras)
Kartais gamta tikrai moka nustebinti, o šis įrašas – gyvas įrodymas. Latvijoje vairuotojai nufilmavo neįprastą vaizdelį, kuris netrukus buvo patalpintas į žinomiausius ...
Parkas (nuotr. stop kadras)
Pasivaikščiojimas parke virto nemaloniu incidentu, kuris sukrėtė internautus. Šis įvykis net gi buvo transliuojamas per įvairias Amerikos žinias ir aprašomas populiariausiuose ...
Libertas Klimka (Fotobankas)
Birželio 1-oji – ne tik vaikų gynimo diena. Tai ir antroji diena, kadaise buvusios didelės, trijų dienų šventės – Sekminių. Tarpukario Lietuvoje šiai šventei buvo ...
Rūkymas (nuotr. stop kadras)
Pasaulio sveikatos organizacijos analizė atskleidė, kad Lietuvos paaugliai išlieka tarp daugiausia rūkančių visoje Europoje. Aiškėja, kad tradicines cigaretes Lietuvoje ir ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų