19-ąją visuotinio karantino dieną koronavirusas sukelia vis daugiau problemų Lietuvoje. Auga ne tik infekcijų skaičius, bet ir užsikrėtimo aplinkybių įvairovė. Kaune susirgus dviem darbuotojoms uždaryta vieno prekybos tinklo parduotuvė, o medikai toliau skundžiasi prastos kokybės respiratoriais iš Kinijos, juos ministerija žada pakeisti kitais, nebrokuotais.

Kauno autobusų stotyje žmonių nedaug. Nors maisto parduotuvių veikla Lietuvoje nėra sustabdyta, stoties pastate įsikūrusi vieno prekybos tinklo parduotuvė uždaryta.

Parduotuvė neveikia dėl Covid-19 infekcijos, kurią pasigavo 2 parduotuvės darbuotojai. Prekybos tinklas neatskleidžia darbuotojų pareigų. Susirgusieji galėjo dirbti ir sandėlyje, ir kasoje.

„Sulaukus žinių, kad antram Kauno stotyje veikiančios „Rimi" darbuotojui patvirtintas koronavirusas, buvo priimtas sprendimas uždaryti parduotuvę, taip apsaugojant likusius darbuotojus ir, aišku, pirkėjus. Vakar uždarėme parduotuvę tam, kad jokių kitų rizikų nesukeltumėme“, – sako „Rimi“ atstovė Renata Keršienė.

REKLAMA

Nuo kovo 21-os dienos sergantys darbuotojai parduotuvėje nesilankė. Visi kontaktai, anot prekybos tinklo atstovų, atsekti. Bendravę darbuotojai saviizoliacijoje. Tai pirmoji šio prekybos tinklo parduotuvė, kuri dėl Covid-19 infekcijos visiškai uždaryta, kuriam laikui – kol kas neaišku.

„Neturim apsibrėžę, žiūrėsim kaip seksis, žiūrėsim kaip žmonės saviizoliacijoje jaučiasi, kol kas visi jaučiasi gerai, pranešime. Mūsų 2 pagrindiniai tikslai, kad darbuotojai būtų sveiki, liktų saugūs ir jaustųsi gerai. Antras, aišku, aprūpinti gyventojus maisto produktais“, – pasakoja R. Keršienė.

Kasose dirbantys pardavėjai stovi priešakinėse Covid-19 infekcijos pavojaus linijose, jų saugumu rūpinasi darbdaviai. Jie perka kaukes, respiratorius, skydus ir kitas reikalingas apsaugos priemones. Valstybė tik nustato rekomendacijas ir taisykles parduotuvėms, kaip jos turi veikti karantino metu. Parduotuvių darbuotojų valstybė neišskiria.

„Pardavėjus, deja, turiu nuvilti. Pirmiausia, rūpinamės, kad tų priemonių užtektų medikams, taip pat yra ir kitos vietos, kur specialistus turėtumėm aprūpinti, pareigūnai, medikai, oro uostai, jūrų uostai“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tiesa, aprūpinimas vyksta ne visiškai sklandžiai. Kinijoje Lietuva iš viso užsisakė beveik 2 mln. respiratorių, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 3,6 mln. antbačių, beveik 6 mln. veido kaukių.

Jas gavę Panevėžio medikai aiškina, kad dalis sveikatą saugančių respiratorių yra netinkami naudoti. Demonstruoja, kad kiniškos kaukės kokybiškai nepriglunda prie veido.

REKLAMA

„Tos kaukės, kurios mus pasiekė, yra brokuotos. Viena ta kaukė yra ant manęs, kaip matot, jos trūkumas yra tik vienintelis. Su smulkesniu veidu viskas tvarkoje – nėra jokių trūkumų, jos sunkokai priglunda prie platesnių veidų, kaip mano, bet jų kokybė yra nepriekaištinga“, – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Netinkamo dydžio respiratorių iš Kinijos, anot ministro, 1-as ketvirtadalis partijos. Gamintojas nuostolius esą kompensuos ir atsiųs kitą nebrokuotą partiją. O A. Veryga priduria, kad visi netinkami respiratoriai bus sunaudoti kitoms funkcijoms.

„Buvo susisiekta su tiekėjais, su gamintojais ir turim sutarimą, kad šitų prekių grąžinti nereikės, vietoj jų bus atsiųstos kitos prekės, o šie respiratoriai tiesiog bus naudojami kaip žemesnio lygio saugos priemonė, kaip medicininė kaukė, o ne respiratorius“, – sako A. Veryga.

Dalis gydytojų nesupranta ministro veiksmų, aiškina, kad respiratoriai yra ne veido kaukės, esą negalima panorėjus pakeisti jų paskirties, ir priduria, kad ne visose rizikingose, pavojingose vietose gydytojai gali naudotis aukščiausio saugos lygio FFP3 respiratoriais. Jiems dažnai duodami prastesni FFP2.

„Aš matau sąraše tik FFP2. Ką tai reiškia, kad mes visoms įstaigoms, net ir toms penkioms, kurios mes sakom, kad bus sankaupa Covid-19 sergančiųjų, jos gauna šiuo metu FFP2, tai reiškia, kad visas krovinys, kuris pasiekė, ir yra toks. Tai yra melo viršūnė, kur buvo pudruojama visa visuomenė. Mes turim rezervą, turim apsaugos priemones, visko. Tie patys sveiktos priežiūros įstaigų vadovai girdėdami tokią nesąmonę, kokį mes turim didingą rezervą, tikrai dėl to ir nepasirūpino. Niekas nesitikėjo, kad valstybės rezervai – menkaverčiai trupiniai“, – sako infekcijų kontrolės gydytoja Aušra Macijauskienė.

REKLAMA

Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 9 asmenys, pasveiko 7.  Iš viso atlikta daugiau nei 18 tūkstančių testų.

Iš viso Lietuvoje patvirtinta beveik 700 Covid-19 infekcijų. Vakar ištyrus beveik tris tūkstančius ėminių buvo nustatyti dar 47 nauji atvejai, šis skaičius mažesnis nei diena prieš tai. Užvakar fiksuoti 68, antradienį 48, o pirmadienį 49 nauji atvejai.

Šiuo metu Covid-19 nustatyta šimtui medikų, dar beveik 300 gydytojų leidžia savaites saviizoliacijoje.

Mesingas
2020-04-03 21:35:22
Ypač stengiasi VALDANTIEJI. Mes. gi pagal juos viskuo aprūpinti ir pasiruošę.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vanda 2020-04-04 10:05:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Melas,melas ir melas ir kiek tai tesis kada bus sakoma tiesa Mes jau uztris savaites virtome zombiais.Viskas stabdoma ir naikinamair kodiel ir kieno isakimu Dar duo os nusipirkti galima o detaliu ne nes gali uzsikresti ar tai ne valstybes naikinimas ar ne varymas prie bado Gal manoma kad maistas kris is dangaus.Taip kris tik ne maistas o dar viena epidemija ir si karta bus paskutine o jos neisigelbes net veryga nesjis zlugdo su savo durna galvosena zemdirbius kurie ji maitina Tai susitiksim Pragare   ATSAKYTI
kakaduu 2020-04-04 09:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar tik nebus, kad jos tetukas su konservatoriais i rinkimus ejo? Tai aiskus ir straipsnis   ATSAKYTI
Zinau 2020-04-29 08:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jos tetuko nėra tarp gyvųjų, taigi geriau uzsiciaupk, jeigu neturi ką protingo pasakyt.   
Jonas 2020-04-04 08:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl ji savo snobelio neuzsidengusi?   ATSAKYTI
Ne tavo reikalas. 2020-04-29 08:46:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kodėl tu antsnuki nusiėmėi, staigiai į būdą varyk.   
!!! 2020-04-04 07:57:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
atvezkite i Kretinga i valstieciu ofisa -lytagra...........reikejo,tai bandziau savaite apsipirkti-eiles kaip prie slapiankos pries 30m.....visi viename buryje prie duru....vakar tik keli zmones-maniau pavyks-bet tik 5min ir kaimai vietoje,apie kaukes negirdejo dar,metra atstuma tik nuo savo bobu laikosi....sulaukus eiles teko isklausyti senio bandancio ilysti per duru plysi i vidu kad jam plugo reikia..plugo greitai...........pardavejos viduje irgi be kaukiu,kisa nosi lauk,kad kaimiecius riaumojancius suprasti-nors naudotu atvezkite......jei pastebesiu vel vaziuodamas ta lavonyna-tikrai iskviesiu.....   ATSAKYTI
Hehe 2020-04-04 07:34:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
netinkami respiratoriai bus sunaudoti kitoms funkcijoms.....nu ir kam gi, daktare gebelsai?? Nabašnikams įdėti î karstą.. pabaisos valdžioje žaidžia savo žaidimus žmonių likimais   ATSAKYTI
Cha 2020-04-04 08:55:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bus naudojami kaukių vietoje, pone k(gb)onservatoriau.  
Rokas 2020-04-04 06:42:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
LRT yra konservatoriu ir liberalu ruporas. Aciu, Dievui visuomenine organizacija issiunte laiskus prezidentui ir seimui, kad pateikiama informacija per Lrt yra vienpusiska. Siuloma keist LRT taryba i kuria grybauskaite iseidama prikiso savo zmoniu.
Nenoriu moket uz dezinformacija skleidziancia ir kirsinancia "nacionaline TV".   ATSAKYTI
Hehe 2020-04-04 07:36:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tau stogas pavažiavo nuo konservatorių baimių kaip ir naisių mužikui - tas ragelio nekelia.. nepradēk šlapintis î lovą dêl šios fobijos  
Hehe 2020-04-04 07:36:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tau stogas pavažiavo nuo konservatorių baimių kaip ir naisių mužikui - tas ragelio nekelia.. nepradēk šlapintis î lovą dêl šios fobijos  
Vacys 2020-04-04 06:36:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tupo zurnalisto straipsnis ,sumale apir viska ir nieka,cia kad igelt it skleist panika,brudas o ne zurnalistas   ATSAKYTI
Gintaras 2020-04-04 02:55:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Hehe " rinks Landsbergį, kad visokiems šarlatanams būtų geriau gyventi ir lengviau sukčiauti. Tuo ir užsiimi? Dabartinė situacija ir yra mūsų visų socdemų, konservatorių 26 metų valdymo pasekmės. Praktiškai kone per pusę valdė tai vieni, tai antri. Tai tokį turime mokesčių surenkamumą, tokį biurokratų "gebėjimą dirbti " ir visa kita, kas vyksta valstybėje. Tie runkeliai išrinko pačią geriausią valdžią per visą trisdešimtmetį, todėl jiems tik padėkoti belieka. Patys būtumėte pasodina sukčius ir šarlatanus į valdžią. Inteligentai pro akinius nebeįžiūri, ko reikia Lietuvai. Pasidomėk istorija, tai žinosi, kad lietuvybė išliko ne bajorų , kunigaikščių dėka. Dėka runkelių mes šiandien dar turime savastį, nesame tapę lenkais ar vokiečiais. Tą atsiminkit ir apie runkelius atsargiau kalbėkite.   ATSAKYTI
Gintaras 2020-04-04 02:44:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomu, kaip užsisako dydžių nederinę. Tai ne medicininė kaukė, kuri bet kurią burną pridengia. Medikai turėtų būti aprūpinti FFP3 modeliais, bent jau kurie tūesiogiai dirba su užkrėstais ligoniais. Štai ir pasirodo, kad nepaisant didelio bendro produkto, kuris beveik artimas vakarų šalims, nei valstybės biudžetas, nei žmonių atlyginimai nėra adekvatūs. O kur dar didžiausias Europoje PVM? Iš jo irgi prikapsi milijonai. Bet nieko neturime. Nieko. Vieną kartą sutvarkyti teks jovalą su mokesčiais, atlyginimais ir taip toliau. Milijonus ofšoruose krauna, mokesčių nemoka, valstybė ir jos žmonės ubagai, o dar iš turimų lėšų ir į savas kišenes priglaudžia. Ir dabar yra verslininkų, kurie tyliai prekiauja, bet vykdydami atsiskaitymus tik grynais ir be kasos aparatų. Tuo tarpu dar gaus paramą už prastovą iš valstybės, nes oficialiai tai juk nedirba. Štai tokie mūsų verslininkai. Jiems nusišikt ant visko, tik žiūri kaip valstybę ir žmones apmulkinus kišenes prisikimšti. O medikai neaprūpinti reikiamomis darbui priemonėmis, nes stinga pinigų (gal kas namą pasistatė, ar dar kur nukišo), arba buvo skiriama per mažai. Žodžiu, bordakas Lietuvoje. Ir jį reikia pašalinti, pagaliau tapti civilizuota valstybe, o ne plėšikų, lupikautojų ir aferistų šalimi.   ATSAKYTI
Algimantas 2020-04-04 01:48:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dėl Lietuvos gyventojų nenoro desovietizuotis, epidemijos pasekmės bus labai skaudžios.    ATSAKYTI
Hehe 2020-04-03 23:57:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aik tu sau... Pagal paskutines apklausas milicininko ir psichinio gebelso reitingai šovê î viršų.. o jūs sakot, kad kažkokios kaukės blogos.. matysit ir vėl tuos pačius rinks runkuliai   ATSAKYTI
Liucija 2020-04-03 23:37:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuoširdi padėka
Vyriausybei premjerui S. Skverneliui, Sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai , medikams už pasiaukojantį rūpestį, puikią organizaciją, gelbstint žmonių sveikatą. Juk karas su nežinomu virusu, iššūkis visam pasauliui. Būtų neatsakinga reikšti nepasitenkinimą net gydytojai. Karo metu reikalingas visų susitelkimas, pagalba, o ne kritika. Pagarbiai.
   ATSAKYTI
Hehe 2020-04-04 00:00:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
A tu nublúdai visai??? Dabar jie dar pasakys, kad liaudies prašymu búsim inkorporuoti î rusijos sudêtį.. bêgsi pirma turbūt  
Med. 2020-04-03 22:24:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šaunu kad "demokratinėje valstybėje" Lietuvoje dar yra drąsių žmonių savo nuomonei pareikšti. Nes dauguma su antsnukiais ir būdoje jau seniai...   ATSAKYTI
K 2020-04-03 22:48:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Greičiausiai konservų pakalikė   
Nuomonė 2020-04-03 22:07:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
,Svirnelis it kiti džiaugėsi, kad Kinai , va toookią siuntą atsiuntė.....juokiausi pusdienį iš šios info!!! Dar kroviniui neatvykus rašiau, kad bus broko siunta! Taip ir atsitiko! Jutubėj visi skelbė, net Italai, kad pagalba iš kinijos brokuota gavo! Tai va, gal laikas nusileisti ant žemės ir tikrinti viską, ką rašot, kalbat. O virusas yra feikinis. Taip, kad NĖRA JOKIO VIRUSO, YRA GRIPAS, KURIUO SERGAM KASMET IR VISI SERGANTYS YRA GRIPUOJANTYS! Mes negalim, o ir neįmanoma patikrinti, kokius tyrimus daro žmonėm- ar nuo išgalvotos koronės, ar gripo.   ATSAKYTI
!!!!! 2020-04-04 07:50:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bus dar Klaipedos uosta atidave kinams uz pagalba.......kinai niekam nieko siaip neduoda-uz viska reikia atiduoti imonemis arba teritorijomis.....  
Senelis Adomas 2020-04-03 21:49:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paprasti pensijinio amžiaus žmonės ir pensininkai yra palikti likimo valiai, kas liečia žmonių aprūpinimą medicininėmis kaukėmis, pirštinėmis. Panevėžio vaistinės ir tik kai kurios gali pasiūlyti tik dezinfekcinio skysčio. Kažkodėl tiekėjai apsaugos priemonių nepristato į miesto vaistines. Pensininkams yra baugu išeiti į parduotuves, neturint jokios apsaugos priemonės, bet nėra jokios pagalbos,nes nusipirkti nėra iš kur . Kažkodėl jaunesni žmonės vaikšto užsidėję medicinines kaukes- matomai jiems apsirūpinimas tokiomis priemonėmis yra lengvesnis.?   ATSAKYTI
Urte 2020-04-03 21:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šlykštu skaityti,nustokit skleisti tą brudą   ATSAKYTI
Vykas 2020-04-03 21:52:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1

Na jei Jums Urtę tiesa yra brūdas, tai net neturiu ką ir pridurti.  
Zinot 2020-04-03 21:28:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tokia lituviu tauta verksne kad net pikta darosi,visiems yra sunku ir kam priklauso atlikti savo darba tas ir stegiasi atlikti kiek imano geriau kiti kiek imano stengiasi is paskutiniuju ka turi. Dar gydytoja vadinasi,dirbk ir neverkslenk. O sitiems zurmalistam,pasakysiu,rasykite daugiau pozityvo...   ATSAKYTI
Mesingas 2020-04-03 21:35:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ypač stengiasi VALDANTIEJI. Mes. gi pagal juos viskuo aprūpinti ir pasiruošę.  
d 2020-04-03 21:43:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nera pozityvo juk mirsta zmones   
Vytas 2020-04-03 21:59:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu toks protingas tai eik ir padėk darbuotis į ligoninę ,gal tada suprasi kokius makaronus kabina Veryga ,kad visur viskas gerai visi aprūpinti.Įdomu kas dirbs kai medikai iškris ?  
pastebėjimas 2020-04-03 22:26:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
anksčiau pilną ožio apmokamų trolių delfy buvo, dabar kaip ir virusas - pradeda jie įsimesti ir į kitus portalus. ;-)  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Elektroninės cigaretės (nuotr. stop kadras)
Viešai vykdo nusižengimą, bet pažaboti verslininkų nepavyksta. Štai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti internetu yra uždrausta, tačiau prekyba vyksta pilu tempu. Maža to, ...
Vagystė (nuotr. stop kadras)
Teisingumo ministerija siekia dar labiau dekriminalizuoti smulkias vagystes. Jei iki šiol prekių iki 150 eurų pavogę ilgapirščiai atsipirkdavo bauda, tad dabar siūloma šią sumą ...
Kretingos rajone į senjorės lauką nusileidęs sklandytuvas atnešė jai gyvenimo nuotykį (nuotr. stop kadras)
Netikėtiną nuotykį patyrė viena Kretingos rajone gyvenanti senolė. Kai lyg iš giedro dangaus jos žirnių lauke nusileido sklandytuvas, moteris vos galėjo patikėti. Tačiau kai ...
Patyrę grybautojai jau gali pasakyti, kada miškuose pasirodys renkamiausi vasaros grybai (nuotr. stop kadras)
Kol miškuose dar nė kvapo raudonikių, baravykų ir voveraičių aukštaičiai renka ir mėgaujasi avižėlėmis dygstančiais baltais, kvapniais grybais – pavasarinėmis balteklėmis. ...
Dėl suletėjusių teismo darbų žmonės nesulaukia bylų baigčių (nuotr. stop kadras)
Nesulaukdami bylų baigties, žmonės reikalauja teismus greičiau suktis. Tačiau teisėjai atkerta, kad ir taip buvo perkrauti bylomis. O karantinas viską dar labiau apsunkino, tad ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų