Koronavirusu serganti Justina: „Atrodo, kad kažkas bando nutraukti tau kojas ir rankas“

Laidos „Prieš srovę“ kūrybinė komanda nusprendė pabandyti pažvelgti, suprasti ir žiūrovams parodyti, kokios nuotaikos vyrauja Vilniaus Santaros klinikų Infekcinių ligų centre. Čia ne tik gydomi, bet ir izoliuojami pavojingomis ligomis susirgę žmonės. Dabar šalia visų kitų skyrių čia įrengtas ir taip vadinamas „COVID“ padalinys, kuriame, pasak medikų, paruošta iki 100 lovų, o prireikus jų bus ir daugiau. 

„Prieš srovę“ vedėjai ir žurnalistei Audrei Kudabienei duoti interviu sutiko šiuo metu koronavirusu serganti kino prodiuserė Justina Ragauskaitė. Kovo 15-ąją po komandiruotės Prancūzijoje ir Ispanijoje vos nusileidusi Vilniaus oro uoste su aukšta temperatūra Justina buvo vežama tiesiai į ligoninę. Jai skubiai buvo paiimtas koronaviruso testas, kuris netrukus parodė teigiamą rezultatą.

Justina Ragauskaitė

Ar galėtum atsukti kamerą ir parodyti, kaip atrodo jūsų gyvenamosios patalpos?

Šiaip palatos yra dvivietės, bet mes gulime po vieną. Palatos dydis nedidelis, kroso čia nepabėgiosi. Aš vieną lovą užėmusi, o yra kita, kurioje, tikriausiai, niekas net nėra gulėjęs. Manau, kad labai jau didelio protrūkio atveju mus guldytų ir po du.

Tai visi gulite po vieną?

Kiek žinau kol kas taip.

Na, o tavo veido mes dabar nematome, nes kaip ir kiekvienai moteriai prieš kalbant eteryje būtų gerai pasidaryti lengvą makiažą, ar ne? Bet tu dabar neturi tokių sąlygų ir jėgų…

Jaučiuosi labai išėjusi iš veido. Juolab, kad buvau atvežta tokia, kaip stoviu. Aš nuoširdžiai nesitikėjau, kad reikės čia pasilikti. Tai, ką jau spėjo tėvai per apsaugą perduoti, tą ir turiu. Lankytojų čia pas mane neįleidžia.

REKLAMA

Justina Ragauskaitė

Koronaviruso siaubas – jis toks yra? Savo įraše tu rašai, kad tai yra klaikus, siaubingas kaulų laužymas, nuo kurio tu cypi. Būtent taip ir yra, ar ne?

Taip, bet tai tikriausiai pasireiškia kiekvienam individualiai. Aš visąlaik tai pabrėžiu. Kadangi dabar savotiška karštąja linija tapau, gaunu klausimų – man skauda krūtinės srity. Na, svetimi žmonės klausia. Aš labai stengiuosi nuo to pabėgti, nes aš tikrai ne medikė ir neužsiimsiu dabar diagnozėmis. Man, pavyzdžiui, pasireiškė kaulų laužymu. 

Labai žiauriai? Labai skaudėjo, Justina?

Dabar sunku pasakyti, nes kai užeina ta banga, suleidžia vaistų. Aš jau nebežinau, kaip būtų jo piko metu. Bet taip, be nuskausminamųjų sunkiai įsivaizduoju. Tu tiesiog realiai nežinai, kur pasidėti, nes negali nei atsigulti, nei prie sienos susiraityti, nes atrodo, kad kažkas bando nutraukti tau kojas ir rankas. Vat toks tas skausmas. Bet aš, žinokit, nesiskundžiu, nes manau, kad koronaviruso baisiausias požymis yra dusulys, dusulio priepuoliai. Va čia tai ir supanikuočiau. Kažkas dūsta, kažkas, neslėpkime, pasaulyje miršta. Tai čia tas kaulų laužymas, manau, ištveriamas.

Justina, kaip bendrauja gydytojai? Kasdien matai gydytojus?

Kasdien ir dažnai. 

Audrė Kudabienė

Jie pas tave ateina jau apsivilkę įprastus chalatus?

Ne, jokiu būdu. Tu negali išeiti iš palatos, durys tau užblokuotos, tai jie tik automatinėmis kortelėmis gali įeiti ir išeiti patys. Prieš įeidami jie visąlaik pasitikslina, ar tu irgi užsidėjai kaukę nepaisant to, kad jie patys visiškai užsimaskavę nuo galvos iki kojų. Bet jie gana artimą kontaktą su tavimi turi – tai lašelinę stato, tai vaistus leidžia, tai temperatūrą nežinia, kiek kartų į dieną, matuoja, kraują nuolatos tyrimams ima. Tai todėl paprašo, kad tu būtum su kauke.

REKLAMA

Justina, jeigu tau reikėtų parašyti pažymį tiems medikams, kurie nuo pačios pirmos akimirkos, kai tu atsidūrei Santaros klinikose, buvo šalia, kurie tave priėmė, dabar tave prižiūri, kokį jį rašytum?

Dešimtuką. Iš tikrųjų, nuoširdžiai nebandant niekam įtikti, nes aš dabar mažiausiai ko nors bijau, svarbiausia dabar pasveikti.  Tai jeigu aš matyčiau kokius nors labai didelius defektus sistemoje ar absoliučią nepriežiūrą, atsainumą, tai aš jokiu būdu netylėčiau, nes aš ne pirma ir ne paskutinė sergu, deja. Tokia realybė. Bet tikrai nuoširdžiai sakau, kad neturiu jokių pretenzijų.

Santaros klinikos

Tai visi žmonės, kurie, neduok Dieve, susirgs, kurie pateks į kaimynystę netoli tavęs, visi gali būti ramūs, nes medikai padarys viską, ką gali?

Gali būti ramūs, bet reikia ir pakantumo. 

Visą pokalbį su Justina ir Vytauto Kasiulevičiaus komentarus apie koronavirusą galite pamatyti vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-03-24 21:08:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Si prodiusere tikrai ne viso proto jei vaziavo i infekcijos zidini ir planavo grizti atgal i Lietuva. Tokius debilus kaip ji reikia vezti i ne ligonine bet atgal isskraidinti. Didvyre mat atsirado, nes atveze cav19 i Lietuva ir dar bando sau reklama is to darytis. Apgailetina.
Atsakyti
-3

x
xxL
2020-03-24 21:08:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Si prodiusere tikrai ne viso proto jei vaziavo i infekcijos zidini ir planavo grizti atgal i Lietuva. Tokius debilus kaip ji reikia vezti i ne ligonine bet atgal isskraidinti. Didvyre mat atsirado, nes atveze cav19 i Lietuva ir dar bando sau reklama is to darytis. Apgailetina.
Atsakyti
-1

G
Gintaras
2020-03-24 21:23:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai esi visiška kvaiša. Ar tokiu metu reikia kažkur valkiotis? Per tokius ir tokias turi visi Lietuvos žmonės kentėti... Sakoma, kvailą ir bažnyčioje muša. Bet ką padarysi, kai kvailumas įgimtas ir jokie diplomai jo neištrina iš sąmonės. Buku gimęs buku ir miršti.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų