Nors Lietuvoje dar nenustatytas nė vienas koronoviruso atvejis, nėra duomenų apie sergančius lietuvius užsienyje kai kurie žmonės mūsų šalyje jau puolė į paniką ar net isteriją. Parduotuvėse dalis žmonių nuo lentynų šluoja ilgo galiojimo maisto produktus, vaistinėse nebelikus apsauginių kaukių jau ima trukti dezinfekcinio skysčio. Medikai ragina nepanikuoti, laikytis higienos, ir sekti specialistų rekomendacijas. Prekybininkai irgi paantrina – parduotuvėse produktų tikrai nepritrūks, ir be reikalo nei kruopų, nei makaronų šluoti nereikia. 

Vilniečio Kristijono prekių vežimėlis pilnutėlis. Dauguma maisto produktų – ilgai negendantys. Vyras sako, kad apsipirkti šįryt atskubėjo vejamas šalį užvaldžiusios isterijos dėl koronaviruso grėsmės. Nors Lietuvoje dar nenustatytas nė vienas ligos atvejis.

„Kiekvienas virusas yra toks dalykas, kad nenuspėsi… bet bijoti man atrodo sveika. Iš anksto geriau apsipirkti, pasiruošti ir viskas. Kad paskui nevaikščioti ir nežiūrėti į tuščias lentynas“, – sako pirkėjas Kristijonas.

REKLAMA

Panašiai galvoja ir kai kurie kiti pirkėjai, viename prekybos tinklų besisukinėjantys prie ilgai negendančių produktų:

„Ai taip, taip…Kodėl ne, kad sausų produktų turėti, kad bet kada nežygiuoti į parduotuvę. Reikia.“

„Va, ir šnekam su muzikantu, kad gal jau čia reikia pirkti. Bet gal dar ir palauksim, gal nepanikuosim.“

„Nežinau, jeigu jau taip baisu, numirsiu, tai ir atsargos liks.“

„Galbūt yra tikslas geras ir pasipelnyti. Bet aišku, geriau pasipelnyti, bet kad tik nebūtų virusas tas.“

Vieno prekybos tinklo atstovė neslepia, pastarosiomis dienomis bent jau kruopų ar makaronų lentynos aptuštėjo. Tačiau prekybininkai mano, kad tai greičiau dėl buvusios akcijos ir nuolaidų. Čia pat pateikia ir skaičius – kruopų ir makaronų nupirkta trimis procentais daugiau, nei būdavę per ankstesnes akcijas.

„Nežinau, ar tai galima sieti su koronavirusu, žinoma, mes patys stebime situaciją. Reaguojame, tačiau kalbant apie kruopas, kurių čia pasigedo visi, tai turėjome akciją apie trisdešimt procentų, tai buvo kaip per kokį išpardavimą prekės perkamos“, – pasakoja „Maximos“ atstovė Rima Aukštuolytė.

Ir ne tik prekybininkai, farmacininkai taip pat pastebi panikuojančių žmonių eiles – nuo prekystalių dingsta rankų dezinfekcijos priemonės.

„Aštuoni iš dešimties žmonių į vaistinę vakar atėjo klausdami, ar turime kaukių ir dezinfekcinių skysčių. Jeigu įprastą dieną mes tokių dezinfekcinių skysčių parduodavom šimtą penkiasdešimt, pirmadienį jų pardavėm tūkstantį tris šimtus, tai vakar jau jų pardavėm tris tūkstančius“, – teigia Eurovaistinės“ atstovė Laura Bielskė.

REKLAMA

Tam, kad panikos būtų mažiau, vaistininkai pataria peržiūrėti savo namų vaistinėles. Iš anksto reikėtų apsirūpinti vaistais, kuriuos vartojame gydyti lėtines ligas, nuo karščiavimo, nuo skausmo, svarbu turėti virškinimą gerinančių preparatų. Šeimos gydytojai taip pat jaučia žmonių nerimą – praūžus mokinių atostogoms, poliklinikas atakuoja ir be jokio realesnio pagrindo išsigandę tautiečiai.

„Skambina ir tie pacientai, kurie galvoja, kad jie net nebuvo tose šalyse, bet tarkim buvo tarpiniuose oro uostuose, kur mano, kad galėjo būti kontaktas su tais pacientais, kurie dar neserga, bet yra inkubaciniame laikotarpyje. Žymiai žymiai daugiau“, – kalbėjo skyriaus vedėja Natalija Šertvytienė.

O panikos tik daugėja. Socialiniuose tinkluose kai kas iš kvailumo, o kai kas tikslingai platina melagingas žinias apie neva nuo koronoviruso mirusius tautiečius.

Nesnaudžia ir Rusijos propagandininkai, kurie dabar platina melagingas ir specialiai sukurtas žinias, neva koronavirusą į Lietuvą užveš NATO kariai. Nevengia pagąsdinti ir patys valdininkai. Šalies vadovas Gitanas Nausėda ragina išsaugoti sveiką protą. Lietuva šiandien paskelbė ekstremalią situaciją, nors nė vienam tautiečiui koronavirusas dar nenustatytas. Tačiau jeigu virusas kažkam būtų patvirtintas, tam pasiruošta.

„Kol kas aš nematau, kad turėtume pulti į paniką. Labai prašyčiau susilaikyti, ypatingai žmones nuo panikos skleidimo ar klaidingos informacijos, išpūstų burbulų. Ypač socialiniuose tinkluose. Tačiau privalome konstatuoti, kad padėtis rimta, ir reaguosim visomis priemonėmis jeigu reikalaus pokyčiai“, – sako prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA

O kol kas, reikia tiesiog laikytis higienos reikalavimų. Dažnai ir taisyklingai plauti rankas.

O užtvirtinimui, dar pravers, kaip sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė, ir dezinfekcija.

„Kadangi virusas paveikus būtent spiritui šešiasdešimt ir aukštesnio laipsnio. Tai jeigu bus man tas sukėlėjas ant rankų, ir aš teisingai su ta dezinfekcine medžiaga nutrinsiu, 20 30 sekundžių, tai be abejonės tas virusas tikrai žus“, – pasakoja gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Ir dabar, kaip niekada, specialistai ragina vengti bet kokio artimo kontakto.

Laikydamiesi atstumo, apsaugosim, pasak specialistų, ir save, ir kitus. Ir ne tik nuo pasaulį gąsdinančio viruso, bet ir gripo, kitų infekcinių ligų.

Germas
2020-02-27 13:56:57
Gyvenu Danijoje. Jokios panikos. Niekas nieko atsargoms neperka. Sukirmės kruopos. Atsipeikėkit. Visai nukvakote.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vasaris 2020-02-27 16:56:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriausiai tai Nausėda išsikvietė Skvernelį, kad neužsitraukti sau atsakomybės. Su šios dienos Žalgirio varžybom. Čia jau ne polikos cirkas, čia jau absurdas. Veryga nusprendė, lysk po velėna ir lauk kol italai išvažiuos.    ATSAKYTI
Skanaus 2020-02-27 16:44:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nepamirškit nusipirkti faršo, šlapenkės, vištienos ketvirčiu na dar šviežios žusies. Tikrai pragyvensit visus virusus   ATSAKYTI
Zita 2020-02-27 16:25:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mano gimi aite kita sav sakko vaziuos i vokietija.galvoju kokia ru begede,nemyli ,negerbi,nesaugai savo seimos ,kaimynu,gimines ,ir salies.kokia vokietija gali buti jei esi mastantis zmogus ir pilnu protu jei suvoki gresme ,metus ni3kur negal8ma vykti jei esi mastantis zmogus   ATSAKYTI
R 2020-02-27 16:22:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur jus matote panika,tiesiog zmones apsisaugo,ruosiasi jei kas ,kad seima vaikai butu sotus saugus,jei nebus tai aciu dievui,kol nevelu reikia savim rupintis ir artimais.ce protingu zmoniu elgesys ypac kas i tai ziuri rimtai, es matome ,kas darosi ir kokios salys neapsisaugo,o lt isviso nesaugo ei savo zmoniu nei draudzia ka del susik....to krepsinio darys rungrynes kur kaskokie italai atvazkuos is milano ,geda kas c3 per idijotizmas,.eikit nasu savo tuo krepsiniu ir fudbolu ir turistais kurie nemastant vaziuoja i tas salis.ne vieno neoleisciau atgal.del apsaugos savo salei ,seimai   ATSAKYTI
As 2020-02-27 16:02:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nepamirškite sikpopieriaus prisipirkti   ATSAKYTI
jooo 2020-02-27 15:57:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žinant ,kokios pas mus eilės prie medikų kabinetų ,ko gero męs apie virusą sužinosim po kokių 3 mėn   ATSAKYTI
leo 2020-02-27 14:25:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Irano pasiuntinys per Rygą atvežė virusą į Estiją.   ATSAKYTI
Arturas 2020-02-27 14:24:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NU DEBILU DEBILAI, MAN PROTAS NEISNESA. ANNT KIEK REIKIA BUTI IDIOTAMS. NA BET KAIP PASIKELS PREKYBININKAI. KIEK BUS PINIGU ISPLAUTA...... O SVARBIAU SIA JOG JOBANAS VERYGA VADAS, NU NU.....    ATSAKYTI
Lietuvis 2020-02-27 14:24:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
C   ATSAKYTI
Angelė 2020-02-27 14:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Didžiausią paniką,nežinia kokių tikslų vedami,stengiasi įpiršti mums gerbiami žurnalistai.''Šluoja vaistines,šluoja maisto produktus'' ir pan.O realybėje nei tos panikos matosi,nei to ''šlavimo''.Be abejo,farmacininkams,prekybininkams belieka rankas trinti iš džiaugsmo   ATSAKYTI
Rozalija 2020-02-27 14:18:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Man tai labai gaila zmoniu kritikuojanciu kitus .bet nematanciu kas vyksta salia ju nos ies! Jau kam Kam bet lietuviam patyleti!? Nenorit nepirkit.po to ziuresit I tuscias lentynas! Galvojat amerikonai jum prives? Viskuom reikia pasirupinti.ir maistu IR vaaistatais..jei like suneliam susersite! Cia lietuva! Cia visko Gali buti! Italija kalbejo jog viskuom pasirupine IR nieko nebijo???o kas dabbar ?!galesite juoktis .....    ATSAKYTI
Cha 2020-02-27 16:49:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Matyt esi iš tų kur jau apsirūpinai. Mačiau dar druskos lentynose pilna.   
Giedrius 2020-02-27 14:15:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Asilai perka maisto atsargas o maxima dziaugiasi rekordiniais pardavimais    ATSAKYTI
Germas 2020-02-27 13:56:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gyvenu Danijoje. Jokios panikos. Niekas nieko atsargoms neperka. Sukirmės kruopos. Atsipeikėkit. Visai nukvakote.    ATSAKYTI
Kliamka 2020-02-27 13:50:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na, va. Ka ir sakiau, valdzia paskleide panika, psichoze prasidejo. Begam pirkti kruopu, makaronu... Dabar reikia skelbti ekrtemalia padeti del makaronu - seimas susauks spec komisija, kuri itemptai svarstys, po kiek pakeliu makaronu ir kruopu isduoti vienam zmogui.... Idiotizmas prasidejo    ATSAKYTI
Vilnietis Kristijonas yra 2020-02-27 13:44:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
balvonas   ATSAKYTI
Na 2020-02-27 13:42:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Zmogus ateidamas i si pasauli ,atsinesa savo gyvenimo knyga.Kokia jos pabaiga
niekas nezino.Pirk nepirkes,saugokis nesisaugojes niekas nepades.   ATSAKYTI
Opapa 2020-02-27 13:40:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na Ir valkatos tai prekibos centru užsakoma prekyba    ATSAKYTI
sss 2020-02-27 13:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kaip baisu, kaip man tokiu panikieriu gaila   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Šiuo metu Velse gyvenantis 32 metų Tomas papasakojo savo istoriją, kuri tik patvirtina, koks pavojingas gali būti pasaulyje plintantis koronavirusas. Viskas prasidėjo kovo ...
Savaitgalio reidas Kaune (nuotr. Lietuvos policija)
Tūkstantinės baudos – tokioms griežtoms bausmėms nesilaikiusiems karantino ir kitus apkrėtusiems žmonėms pritarė Seimas. Parlamentarai  balsavo ir už izoliacijoje ...
vedžioja (nuotr. stop kadras)
Kipre vienas vyras karantiną priima labai rimtai, todėl įvairiais būdais sugalvoja, kaip likti namuose. Turint augintinį, tai tikrai nėra lengva užduotis. Tačiau išmanumas – ...
Dainius Gaižauskas (nuotr. stop kadras)
Apsiginklavę kaukėmis, akiniais, pirštinėmis Seimo nariai susirinko į neeilinį posėdį. Tačiau surimtėti net ir tokiomis sąlygomis nepavyko – posėdis pradėtas juokais ir ...
Kunigas (nuotr. stop kadras)
Italija ir toliau kovoja su pandemija, tačiau tikintieji nepraranda vilties. Kunigai sumanė transliuoti mišias tiesiogiai ir palaikyti viltį ir vienybę. Tačiau Salerno miesto ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų