Aiškinamasi, ar iš Indijos atkeliavęs į sektą panašus kultas nesibrauna į Lietuvos mokyklas tam, kad tarp mokinių užverbuotų naujų savo narių. Su Sveikatos apsaugos ministerijos palaiminimu ir 80 tūkstančių eurų finansavimu organizacija „Gyvenimo menas“ lanko net 60 mokyklų Vilniaus srityje, kur moko kvėpuoti, daryti jogą ir medituoti. Dešimt metų šiam judėjimui priklausiusi moteris tikina, kad tai spąstai vaikams. Esą įsitraukus į šio religinio judėjimo veiklą, kone kiekvienam yra praplaunamos smegenys.

„Žmonės, kurie patiria sunkumus, jie nieko neklauso. Jei jie klausytųsi kieno nors išmintingesnio patarimų, per sunkumus jie neitų“, – taip savo sekėjus moko judėjimo „Gyvenimo Menas“ lyderis Šri Šri Šankaras, kuris skaičiuoja dešimtis milijonų jį garbinančių žmonių visame pasaulyje.

Šis galimai religinis judėjimas – labai aktyvus ir Lietuvoje, todėl savo gerbėjų „jo šventenybe“ vadinamas vyras dar 2018-aisiais patarimų dalinti atvyko ir į Lietuvą.

Net 10 savo gyvenimo metų šiam judėjimui atidavusi, tačiau jį jau palikusi narė viešai pareiškė, kad judėjimas nėra toks nekaltas, kaip atrodo – moteris teigia, kad jai „Gyvenimo mene“ buvo kaip reikalas praplautos smegenys, o prabilti apie savo patirtį ji nusprendė išgirdusi, kad ši organizacija rengia keturias dienas trunkančius sveikatingumo kursus net 60-yje šalies mokyklų. Vienoje mokosi ir jos dukra.

REKLAMA

„Aš dešimt metų prabuvau ir staiga galvoju…Jeigu dar mano dukrą įtrauks. Ne, nenoriu. Galima sakyti, kad tai nekaltas dalykas, tačiau mano patirtis rodo, kad tai kaltas dalykas. Labai kaltas dalykas“, – sako buvusi narė Vėtrė Antanavičiūtė.

Savo reklaminiuose klipuose „Gyvenimo menas“ apie tai, kad tiki jo šventenybe Šri Šri Šankaru užsimena nedaug. Reklamuoja, kad jų užsiėmimai skatina ramybę.

Taip pat veiklos didina energiją bei lavina lankstumą. Tačiau, pasak dešimtmetį „Gyvenimo menu“ tikėjusios moters, tai – tik priedanga. Pradėjus vaikščioti į užsiėmimus, netrukus pradeda dominti tik „Gyvenimo menas“ ir kiekvienas jų lyderio Šri Šri Šankaro žodis tampa kone įsakymu.

„Tavo visas problemas išspręs mokytojas. Viską, ką tu gyvenime darai – tu be mokytojo nė žingsnio. Mokytojas pasakė, tai jau šventa. Jis tada gali bet ką pasakyti. Tau gali pasakyti tuoktis, tau gali pasakyti nesituokti, tau gali pasakyti tuoktis su tuo žmogumi, tau gali pasakyti ne su tuo žmogumi. Vyksta visiška manipuliacija“, – pasakoja V. Antanavičiūtė.

Moteris nuolat keitė darbus, kad galėtų vykti į šio religinio judėjimo organizuojamus kursus visame pasaulyje, daugiau jai mažai kas rūpėjo, judėjimui atiduodavo visus savo uždirbamus pinigus.

Ji lankėsi ašramuose Indijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, kur teko ir nemokamai tarnauti šveičiant tualetus ar plaunant grindis, o taip pat išvysti ir labai baisių dalykų. Moteris iki šiol negali pamiršti, kaip vieno kurso metu sekėjas netikėtai nusipjovė nosį.

REKLAMA

Abejones kėlė ir tai, kad „Gyvenimo meno“ sekėjai ligų negydo. Jas, pasak moters, vertina kaip būdą išsivalyti.

„Jeigu tu sergi, tau sako, kad valaisi. Mes buvom švęsti 2000-ųjų metų Italijoj su mokytoju. Buvo be galo daug žmonių ir salėj vokiečiai užvežė gripą, mes visi susirgom gripu, pas mane buvo 40 temperatūra, mane ten tampė, bet visi sako – nereikia tau jokių vaistų, tau nieko nereikia. Čia yra valymasis“, – teigia V. Antanavičiūtė.

Su sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos palaiminimu „Gyvenimo meno“ organizacija drąsiai braunasi ir į šalies mokyklas. Pati ministerija nuo atsakomybės kratosi, esą uždėjo parašą ant to, ką rekomendavo Europos socialinio fondo agentūra. Jie savo ruožtu tikina, kad savo sveikatingumo užsiėmimus „Gyvenimo menas“ įvykdė jau 35-iose mokyklose ir esą nepatenkintų kol kas beveik neatsirado.

Pasak jų, „Gyvenimo menas“ save pristatė kaip nevyriausybinę organizaciją, pagrindo jais abejoti agentūra esą neturėjusi, jų siūloma veikla mokykloms pasirodė niekuo neišsiskirianti ir tinkama.

„Šitos programos, kurias planavo vykdyti, jos buvo pateiktos kartu su paraiška ir jų turinys buvo žinomas ir vertinamas, ir tų programų turinyje nebuvo jokios informacijos, kurią būtų galima sieti su kažkokia religine veikla“, – kalbėjo Europos socialinio fondo agentūros projektų vadovė Diana Naujalė.

Jei „Gyvenimo menas“ būtų save pristatęs kaip naująją religinę organizaciją, finansavimo iš fondo sulaukęs nebūtų, nes neatitiktų reikalavimų. Mokyklose rengti užsiėmimus leidžiama nevyriausybinėms organizacijoms, tradiciniams religiniams judėjimams bei sveikatos priežiūros specialistų organizacijoms.

REKLAMA

Dabar per 12 valandų, arba keturias dienas po tris valandas, mokyklose vietoj pamokų įvairaus amžiaus mokiniai supažindinami su kvėpavimo, meditacijos bei jogos technikomis. Veikla nėra privaloma – vietoj jos galima pasilikti namuose, tėvai sutikimą patvirtina parašu.

Pasak religijotyrininkės Mildos Ališauskienės, jokių abejonių, kad tai – naujasis religinis judėjimas nekyla, o esą panašią jaunų kadrų verbavimo strategija pažįstama ir kitoms, panašia veikla užsiimančioms organizacijoms.

„Lygiai taip pat Jungtinėse Valstijose buvo bandoma transcendentinę meditaciją pristatyti mokyklose ir tuo metu Amerikos vyriausias teismas, aukščiausias teismas pasakė, kad tai yra religinė organizacija ir jos mokymas neturi būti pristatytas mokykloms, nes Amerikoj religija ir valstybė yra atskirtos“.

O štai, pasak „Gyvenimo meno“ atstovų, jie tikrai nėra kultas ar naujasis religinis judėjimas. Esą jo šventenybė Šri Šri Šankaras Indijoj ir yra dvasinis vadovas, o jų organizacijoje – tik gyventi mokantis instruktorius.

„Gyvenimo meno“ projekte numatyta, kad užsiėmimuose dalyvaus daugiau nei du tūkstančiai 8-13 ir 14-18 metų moksleivių.

Remiga
2020-02-25 21:43:20
Trūksta žodžių. Kas atsakys už sužalotą vaikų psichiką. Atgaivinkim pagonybę, kad ir nelabai autentišką, vis geriau nei svetimas ir tikėtina be jokio išsilavinimo gudruolis iš Indijos, sumanęs pasipinigauti iš lengvatikių. Lauk iš mokyklų visus šarlatanus!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Elena 2020-02-27 13:51:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pateikėja šiame straipsnyje kalba tik emocijomis ir šališkai, o realių argumentų nėra. Taip fanatiškai nusiteikusių žmonių vienetai, nieks taip nepuola važiuoti į Indiją ar ašramus pradėję mankštintis ar medituoti:D   ATSAKYTI
Gabija 2020-02-27 13:28:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad šiai moterėlėi atsirado fanatizmas, tai dar nieko nereiškia. Nuo vaikystės susiduriu su šiom sąmoningumo praktikom, o tokiem fanatikam siūlyčiau tiesiog nueiti pas psichologą. Meditacija ir kvėpavimo pratimai yra tiesiog darbas su savimi ir tame jokio fanatizmo nėra, kaip ir šioje organizacijoje, kiekvieno asmeninis reikalas pasirinkti ar nori ten eiti, ar ne. Beje davatkas Lietuvoje irgi priskirčiau fanatikams.    ATSAKYTI
Gabija 2020-02-27 13:12:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juokinga    ATSAKYTI
Justė 2020-02-26 15:50:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomu, ko siekia ta moteris Vėtrė, kalbėdama tokius niekus. Ji turi kažkokių aiškių tikslų, ar nori pasirodyti, kad yra nemąstantis žmogus ir neturi stuburo? Lankiau gyvenimo meno kursus tol, kol išmokau mankštos, kvėpavimo, pratimų ir meditacijos. Dabar darau pratimus namie, ir tikiu, kad išsigelbėjau nuo stuburo operacijos ( Beje reabilitologai mane mokė daugelį lygiai tokių pačių pratimų). Gyvenimo mene sutikau gerų, įdomių žmonių. Niekas manęs nenuvežė, ir net nespaudė keliauti nei į Indiją, nei į Vokietiją, nei dar kur nors, niekada neaukojau ir savo pinigų. Buvau ten tiek, kiek man reikėjo, kiek pati norėjau. Labai daug išmokau, esu dėkinga tiems žmonėms.
Mūsų vaikai mokykloje taip pat turi neformalius jogos užsiėmimus. Ne kartą mačiau, kaip vaikai žaidžia, sportuoja. Visus neformalaus ugdymo būrelius nuolat tikrina miesto savivaldybė, nes yra skiriami neformalaus ugdymo krepšelio pinigai. O, kur yra valstybės pingai, tai ir tikrintojų netrūksta. Dažnai, užsiėmimų metu, ten sėdi tikrintojos ir jei jos matytų, kad vyksta kažkas, kas gali pakenkti mūsų vaikams, tikrai neleistų tokiems užsiėmimams vykti. Niekada nesu girdėjusi net užuominos apie Indiją, ar jos dvasinius vadovus. Vaikai tiesiog mankštinasi, mokosi susikaupti ir tiek. Stebiu, kaip keičiasi mano mokiniai, turintys dėmesio sutrikimų ir lankantys jogos užsiėmimus, kaip jie vis ilgiau išlaiko dėmesį, išmoksta geriau susitelkti ties einama veikla. Užsiėmimai visiems atviri, tėvams, mokytojams ir jokios paslapties.
   ATSAKYTI
Real 2020-02-26 19:10:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
pažįstu kelis tokius pakvėpavusius. Rezultatas ? - priklausomybė, kad ir nepastovi, bet kartas nuo karto buvusiems "reikia" prisijungti. Pastaba : žmonės, neturėję religinio auklėjimo, ieško "importinių" alternatyvų  
Vaidotas 2020-02-27 10:40:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šaunuolė Justė; visiška tiesa ! galiu pasalyti lygiai tą patį iš savo patirties (> 10m Gyvenimo mene )  
Inga 2020-02-26 11:17:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Siulyciau pirmiausia susipazinti, kiekvienam paciam pabandyti kas tai yra ir tik tada komentuoti. Mano dukra yra praejusi visus kursus, skirtus vaikams, tiek ji, tiek as kaip mama esame labai dekingos ir patenkintos. Savarankiskai namuose dukra medituoja, kvepuoja, zino kaip pritaikyta esant sudetingesnei gyvenimo situacijai. Bukite dekingi uz galimybe savo vaikams. Nebukite tokie pikti.   ATSAKYTI
Birutė 2020-02-26 10:56:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Mokykla skirta mokytis, O ne kokioms nesąmones.Durnina tuos lietuvius kas begali.Problemoms spręsti yra psichologai.   ATSAKYTI
Darius 2020-02-26 10:21:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jokie..ten neitartini uzsiemimai..ju nauda istirta moksliniais tyrimais..viena kerstinga tetute kersija..ir tie patys straipsniai eina per visus Lietuvos pirtalus..kodel neapklausiami kiti zmones..tik ta pagiezinga moteris..nes kazkam tas patogu   ATSAKYTI
Stasius 2020-02-26 09:42:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Vyt laukan visokius itartinus tikejimus ir sektas ,ar negana jau siuo metu esanciu ,todel ,kad visoki perejunai drumscia zmoniu samone ir dar i vaikus taikosi ,kas juos i mokyklas ileido ?   ATSAKYTI
Apolinaras. 2020-02-26 09:16:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
VA   ATSAKYTI
siaip 2020-02-26 08:15:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Sita SriSri Ravi Sankara pakviete ponas lansbergis. Jis net buvo Indijoj pas sita "mokytoja". Po to pasikviete i Lietuva.
Gerai, kad suregavo tevai. Reikia butinai pasalinti ir lytini svietima bei genderizmo propagavima maziukams. Juk cia taip pat sukasi pinigai. O vaikai yra luosinami.   ATSAKYTI
Rokas 2020-02-26 07:33:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Visa laika po tokiais pranasais kabutese slepiasi pikti keslai-noras valdyti zmoniu samones. Bukim Lietuviais   ATSAKYTI
Lietuvis 2020-02-26 07:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
vyti tuos sarlatanus is Lietuvos. Juk ne pirmas kartas...Kai kuriems kvailiams dar truksta ekzotikos smirdanciam pavidale.   ATSAKYTI
shura 2020-02-25 22:28:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
kas tuos šarlatanus prisiviečia į mūsų Lietuva ,manau kelionių mėgėjai ir kiti -kitos nuotykių ieškotojai.Varyti juos lauk iš mūsų žemės.   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-02-25 22:24:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Viršūnė!!! Ar SAM neturi kur pinigų dėti??! Veryga turi bent kokį išsilavinimą, ar beraštis, kaip dauguma seimo narių??! Bukapročių gvardija. Gerai, kad dar habad sektos nepropoguoja Veryga, nes arti jau.   ATSAKYTI
Nuomone 2020-02-25 22:40:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Lengva anonimiškai kitus neišsilavinusiais bukapročiais vadinti, ne?  
Deb. Ilizmas 2020-02-25 21:51:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aukščiausio lygio...trūksta žodžių   ATSAKYTI
Remiga 2020-02-25 21:43:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Trūksta žodžių. Kas atsakys už sužalotą vaikų psichiką. Atgaivinkim pagonybę, kad ir nelabai autentišką, vis geriau nei svetimas ir tikėtina be jokio išsilavinimo gudruolis iš Indijos, sumanęs pasipinigauti iš lengvatikių. Lauk iš mokyklų visus šarlatanus!   ATSAKYTI
Ne Remiga 2020-02-25 22:26:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Mielas Remiga, šiektiek pasidomekite plačiau prieš komentuodamas nes atrodote šiek tiek juokingai :)  
Birutė 2020-02-26 11:03:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu jums.Ar kas klausėsi tėvų?Atrodo kad ne viduramžiais gyvename,bet juo tolyn ,juo durnyn .Jei kam labai reikia ,tegu važiuoja į Indiją.  

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Šiuo metu Velse gyvenantis 32 metų Tomas papasakojo savo istoriją, kuri tik patvirtina, koks pavojingas gali būti pasaulyje plintantis koronavirusas. Viskas prasidėjo kovo ...
Savaitgalio reidas Kaune (nuotr. Lietuvos policija)
Tūkstantinės baudos – tokioms griežtoms bausmėms nesilaikiusiems karantino ir kitus apkrėtusiems žmonėms pritarė Seimas. Parlamentarai  balsavo ir už izoliacijoje ...
vedžioja (nuotr. stop kadras)
Kipre vienas vyras karantiną priima labai rimtai, todėl įvairiais būdais sugalvoja, kaip likti namuose. Turint augintinį, tai tikrai nėra lengva užduotis. Tačiau išmanumas – ...
Dainius Gaižauskas (nuotr. stop kadras)
Apsiginklavę kaukėmis, akiniais, pirštinėmis Seimo nariai susirinko į neeilinį posėdį. Tačiau surimtėti net ir tokiomis sąlygomis nepavyko – posėdis pradėtas juokais ir ...
Kunigas (nuotr. stop kadras)
Italija ir toliau kovoja su pandemija, tačiau tikintieji nepraranda vilties. Kunigai sumanė transliuoti mišias tiesiogiai ir palaikyti viltį ir vienybę. Tačiau Salerno miesto ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų