Suskubkite pamatyti: Vilniuje sukūrė miestelį su ledo skulptūromis

Nors oras lauke labiau primena pavasarį, o ne žiemą. Šalies skulptoriai nutarė bent kiek į šalį įpūsti ir žiemiškos šarmos. Vilniuje sukūrė visą ledo skulptūrų miestelį su ledo sostais, lovomis, ar milžiniškomis ledo žiurkėmis. Tiesa, norintys pasimėgauti įstabiais vaizdais, turėtų paskubėti. Vyraujant pliusinei temperatūrai, ledo skulptūros ilgai neišsilaikys.

Šalies menininkai jau antrą dieną pluša ir skaptuoja į įspūdingus meno kūrinius virstančias ledo skulptūras Belmonte. Ledas tonomis skulptoriams atvežtas milžiniškais gabalais.

„Čia yra lėto šaldymo būdu užšaldyti ledo blokai, mes juos šaldomės patys, sandėliuojame, vanduo turi būti išfiltruotas, labai švarus dėl to jis yra skaidrus“, – sako „Ledo meistrai“ vadovas Paulius Orlovas.

Kiekvienas menininkas, kaip įmanydamas stengiasi išgauti kuo tobulesnes skaidraus kaip krištolo ledo formas. Šįsyk ledo skulptūrų tema „Pasaulio sapnas“.

„Darau vilką. Gedimino sapno ledinį. Nes Vilniuje, šalia Gedimino pilies“, – sako skulptorius Liutauras Griežė.

Tarp ledo skulptūrų ir laikrodis, ir sūrį kramsnojanti žiurkė, ir net lova.

Anot ledo subtilybes išmanančių specialistų, labai gali būti, kad toks skulptūrų festivalis mūsų šalyje vyksta paskutinį kartą. Mat pastaraisiais metais orai ledui tampa visiškai nepalankūs. Tam, kad būtų įmanoma su ledu dirbti, reiktų bent nulio laipsnio. Kai temperatūra pliusinė ir dar protarpiais pašviečia saulė, išgauti iš ledo norimas formas tampa ypač sunku.

REKLAMA

„Vakar turėjome minus vieną tai visi džiaugėmės iki penkių ryto visi dirbome ir man atrodo tai buvo paskutinis toks pliūpsnis šią žiemą, jeigu bus pliusas, mes negalėsim to daryti“, – pasakoja P. Orlovas.

„Nuo vakar pietų padirbėjom, nuo vakar ir šiandien ryto. Diena su puse gausis. Tirpsta ir labai stipriai tirpsta, tai padaro tokių keblumų ir situacijų, kurios apsunkina darbą. Kitas momentas, kad liekam labai šlapi. Nes šiltas klimatas labai apdrabsto vandeniu“, – teigia skulptorius Joris Žebrauskas.

O tai, kad skulptūros akivaizdžiai tirpsta dar net neišbaigtos, matoma plika akimis. Lašai kapsi, tačiau menininkai nepasiduoda ir sako, kad tuo darbas su ledu juos ir žavi, – gražus įspūdingas, tačiau ilgai netrunkantis džiaugsmas.

„Porą dienų stovės, ledas čia. Taip jau yra“, – kalbėjo L. Griežė.

„Taip, gaila. Trumpiau bus skulptūros, daug darbo įdėta labai greitai išnyks. Bet ir taip džiaugsmas, turim ledo“, – sako J. Žebrauskas.

Ledo skulptūrų festivalyje bus renkama ir gražiausia skulptūra. Taip pat bus bandoma siekti valandą lede išbūnančio žmogaus rekordo. Tikimasi, kad skulptūros išsilaikys iki pat festivalio pabaigos tai yra šio sekmadienio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų