Kauno auksinis tualetas, Vilniaus auksiniai šaukštai ir Telšių auksinė stotelė: nepagautas – ne vagis, bet pripažinkime, kad 93 tūkstančiai eurų už vieną autobusų stotelę Telšių pakraštyje skamba neįtikėtinai. Dar įdomiau tai, kad, pasak vietinių, joks autobusas pro tą stotelę net nevažiuoja. Tai kodėl, kam ir kaip nuspręsta ją statyti? Tai bandė išsiaiškinti laidos „Prieš srovę“ žurnalistai.

„Mūsų rajone tokių „auksinių“ daiktų yra daug. Kiekvienais metais išlenda gyventojus sukrečiančios istorijos. Kažkada buvo auksinis stogas, kai remontavo metrikacijos biuro stogą ir sąmatoje užrašė daugiau kvadratų. Ir viskas buvo apmokėta“, – pasakojo aršiai miesto valdančiuosius kritikuojantis opozicijos atstovas, Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius.

Tačiau savivaldybės atstovas, statybos poskyrio vedėjas Adomas Žvirzdinas nesupranta, ko žmonės nerimsta. Pasak jo, viskas atlikta teisėtai.

„Savivaldybė ir savivaldybės administracija vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, teisės aktais ir darbai atlikti kokybiškai ir pagal techninį projektą“, – teigė Adomas Žvirzdinas.

REKLAMA

Telšių rajono savivaldybės opozicijos atstovas laidos „Prieš srovę“ žurnalistams parodė stotelės sąmatą. Paaiškėjo, kad darbų kainos yra nurodytos dvigubai didesnės nei rinkoje.

Pats stotelės paviljonas, toji konstrukcija iš atramų ir stiklinių stendų, rinkoje kainuoja 2-3 tūkst., o čia kainuoja 7 tūkst. eurų. Tuo metu žolės pasodinimas šalia stotelės atsiėjo 5 tūkst. eurų.

„Už tokius pinigus stadioną apsodintumėm. <...> Ten kvadratų prirašyta ir niekas netikrina. Pas mus jie žino puikiausiai, kad niekas netikrins ir niekas neginčys. Jeigu darbų priežiūrą vykdo mūsų savivaldybės skyrius, tai iš jų naudos nėra, nes po jų priežiūros mes su žurnalistais važiuojame ir iš naujo stebime pretenzijas.

Savivaldybė yra užsakovas. Kelių direkcija skiria lėšų savivaldybei kelių remontui, yra kelių plėtros programos – pernai savivaldybė gavo apie du milijonus. Savivaldybė savo nuožiūra žiūri, kokius kelius remontuoti. Kas yra savivaldybė? Savivaldybė yra trys žmonės, kurie valdo savivaldybę ir visą rajoną – meras, administracijos direktorius ir dar kažkas ten iš valdančiosios koalicijos. Visi kiti yra techniniai darbuotojai. Pasakyta sąmatą padidinti, pamažinti – jie yra techniniai darbuotojai.

Departamentas skyrė lėšų, savivaldybė savo nuožiūra ką nori, tą daro. Sugalvojo savivaldybė padaryti stotelę – viskas. Taryba balsuoja už viską, kas yra siūloma, nes yra ta pati valdančiųjų dauguma“, – pasakojo Algirdas Bacevičius.

Savivaldybė teigia, kad vykusiame viešųjų pirkimų konkurse jie pasirinko mažiausią kainą pasiūliusią kompaniją. Tačiau, pasak Algirdo Bacevičiaus, jokios konkurencijos nebuvo.

REKLAMA

„Kompanija viena tik laimėjo tą pirkimą. Nebuvo konkurencijos, viena kompanija dalyvavo konkurse. Ji laimėjo. Beje, mes gerai žinome tą kompaniją. Ta kompanija turbūt yra valdžios draugai, nes jie laimi daug konkursų. Jie ir šiukšles veža, ir miesto apšvietimą prižiūri už didžiules kainas. Kiti verslininkai merdėja, nes jie nelaimi konkursų kažkodėl – jie dirba Jurbarke, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Jie Telšiuose konkursų kažkodėl nelaimi“, – teigė Algirdas Bacevičius.

Tačiau savivaldybės atstovas, statybos poskyrio vedėjas Adomas Žvirzdinas toliau neigia A. Bacevičiaus įtariamą klastą.

„Parinktas rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“, – sakė A. Žvirzdinas.

„Kiek dalyvių buvo konkurse?“, – klausė laidos „Prieš srovę“ žurnalistė.

„Statybų skyrius šitos informacijos nedisponuoja, kadangi tai yra viešųjų pirkimų informacija“, – atsakė atstovas.

„Aš kiek žinau, buvo vienas“, – teigė žurnalistė.

„Aš negaliu pasakyti, kiek buvo. Žinau, kad mažiausią kainą pasiūlęs rangovas laimėjo“, – aiškino savivaldybės atstovas.

„Mažiausia kainą iš vieno dalyvio?“, – klausta toliau.

„Negaliu pasakyti, kiek buvo“, – besijuokdamas atsakė A. Žvirzdinas.

Tikslaus atsakymo iš savivaldybės taip ir negavę žurnalistai nusprendė atlikti savo tyrimą. Statybos poskyrio vedėjas buvo paklaustas, kiek pagal sąmatą šalia naujos autobusų stotelės turėjo atsirasti vejos bortelių. Pasak savivaldybės atstovo, jų turėjo būti 241 – vienas bortelis lygus vienam metrui.

Žurnalistei paskaičiavus bortelių skaičių paaiškėjo, kad skaičius, nurodytas sąmatoje, niekaip neatitinka realybės. Esą ji šalia stotelės suskaičiavo tik 133 bortelius.

REKLAMA

Daugiau apie visą šią situaciją ir žurnalistų atliktą paprastą, bet efektyvų tyrimą pamatykite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje, arba čia:

Beje, praėjusiais metais šia situacija Telšiuose domėjosi ir portalo tv3.lt žurnalistai. 

Portalas tv3.lt paprašė Vilniaus miesto savivaldybės paskaičiuoti, kiek sostinei kainuoja vienos viešojo transporto stotelės įrengimo darbai. Svarbu pabrėžti, kad tiesiogiai lyginti Telšiuose ir Vilniuje įrengiamų stotelių negalima, mat Vilniuje stotelės įrengiamos ne pavieniui, o urmu ir pagal sutartį.

Be to, Vilniaus miesto savivaldybė pabrėžia, kad sostinėje skiriasi darbų poreikis, atnaujinimo ar remonto mastas, apylinkės bei stotelės pradinė būklė ir kiti faktoriai.

„Svarbu ir tai, ar darbus atlieka konkretus tiekėjas tam tikram skaičiui stotelių, ar dirba tik vienoje stotelėje – tai yra, ar sudarome ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis, ar tik pavieniams darbams. Natūralu, jog kainos abiem atvejais skiriasi“, – 2019 m. rugpjūtį atsakyme tv3.lt pažymėjo Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Miglė Bielinytė.

Ji taip pat pabrėžė, kad pagal konkrečią Telšių rajono savivaldybės stotelės remonto sąmatą matyti, jog dauguma darbų atliekant sostinės stotelių remontą nėra numatomi, nes tam nėra poreikio.

„Konkrečiau palyginti galime tik autobusų laukimo paviljono įrengimą. Pavyzdžiui, pagal šiuo metu galiojančią mūsų įmonės sutartį su tiekėju, vienos stotelės laukimo paviljono pagaminimas ir įrengimo darbai kainuoja 2970 EUR (be PVM). Visgi svarbu paminėti, kad ši kaina yra sutarties, kurioje numatytas tam tikras kiekis stotelių, o ne pavienė stotelė, dalis. Kaip minėta, tiesioginis lyginimas nėra teisingas – reikėtų detalizuoti, kas kiekvienu atveju įtraukta konkrečioje sąmatos eilutėje ir apie kokį mastą kalbama“, – tada teigė M. Bielinytė.

REKLAMA

Išsamiau situacija nagrinėta straipsnyje „Lietuvos miestelyje – sujudimas: ar normalu, kad stotelę įrengė už 93 tūkst. eurų?"

Tuo metu šios konkrečios stotelės paviljonas Telšiams kainavo 7 tūkst. eurų be PVM.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Prokuroras fidofilas
2020-01-30 11:55:03
O auksinius šaukštus jau visi spėjot pamiršti? "Gynybybai" skiriami ir plaunami milijonai. O J.Olekas ir toliau užima šiltas pareigas. Reikėtų pradėti nuo viršaus tvarkyti. Lietuvoje klesti neliečiamieji ir milijonai plaunami sėkmingai. Žinoma, kaltų ir nubaustų už plovimus nebuvo ir nebus
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Žemaitis 2020-02-07 23:02:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikotas rinkimams tik taip galima iš gelbėti savo valstybę   ATSAKYTI
Įdomu 2020-01-31 14:14:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ką veikia FNTT ? Žurnalistai kaip ant delno pateikė pinigų plovimą...ir viskas..byla uždaromai, nes " viršus" neduoda leidimo? Kaip šlykštu gyventi tokioje valstybėje...reikia bėgti , kol dar amžius leidžia..čia niekada nieks nepasikeis..vagių šalis!   ATSAKYTI
Vincas 2020-01-30 23:47:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reiktu i FNTT kreiptis. Tegul pradeda tyrima.    ATSAKYTI
Vancas. 2020-01-30 23:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip atsibodo tie vagiu gabalai.
Sukisti jos visus i kaleima, bet ir ten pavogtu ka nors brudai.
   ATSAKYTI
Jurate 2020-01-30 18:46:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada prades sodint uz valstybes pinigu svaistyma?   ATSAKYTI
Px 2020-01-30 16:44:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tv3 jus mane uzpisot su savo reklamom nevykeliai stringa tos jusu reklamos puslapi perkraut reikia niekada nepirkciau jusu paslaugu...    ATSAKYTI
Kolobokas 2020-01-30 15:37:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomu būtų sužinoti, tos įmonės pavadinimą ?...    ATSAKYTI
Žemaitis 2020-01-30 17:12:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NOVA  
Rokas 2020-01-30 13:54:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Cia tik kapeikos. Kad uzkabintu valdancia mafija: lansbergius, kubilius, masiulius ir visokius entulius...   ATSAKYTI
Indra 2020-01-30 13:24:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juk turi kažkas plauti pinigus Gėda,ir dar vadinas Telšiai žemaitijos sostinė,Vagių sostinė-taip reik sakyti   ATSAKYTI
Linas 2020-01-30 15:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vagių ir sukčių sostinė- kaip pirštu į akį !  
Irena ruckiene-kucinaite 2020-01-30 13:15:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išplovė pinigėlius į savo kišenes   ATSAKYTI
Irena ruckiene-kucinaite 2020-01-30 13:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išplovė pinigėlius į savo kišenes   ATSAKYTI
Gėda 2020-01-30 13:05:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ir kas vsio zakono... manot ką nubaus? naivuoliai... reali kaina iki 10k.   ATSAKYTI
Ramzis 2020-01-30 13:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vienas verslininkas yra pasakęs, kad jei Lietuvoje niekas nevogtų vienerius metus, tai šalis suklestėtų. Dabar jei nori vogti, tai imkis kokio projekto. Nei vienas projektas neįvykdomas be atkato. Nesvarbu ar valstybinis ar privatus. Dėl to ir pučiasi valdininkų kišenės ir nebežino kur pinigėlius išleisti. Gerovės valstybės dar teks tikriausiai ilgokai palaukti kol stagnatoriai tokie kaip p. Žvirzdinas dings iš pasaulio.    ATSAKYTI
Žemaitis iš Telšių. 2020-01-30 13:00:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jau važiuoja    ATSAKYTI
Tomas 2020-01-30 12:50:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomu ar ką pasodins.juk už vagystės baudziama   ATSAKYTI
Apogejus 2020-01-30 12:55:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tomai,kas tau liepe sitaip parasytii?Ar užaugai miegodamas?  
Zemaitis 2020-01-30 12:24:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau ir pagauti zurnalistu yra.bet teisesauga nesiima jokiu veiksmu.o bubute kokia uz cigareciu pakeli baudzia ir giriasi kad dirbam.o ta bobule neturedama normalaus maisto ta kontrabanda isigyto pakeli pardavusi ant duonos kepaliuko dasideda kad badu nemirti .o cia tukstanciai vagiami valdininku niekas jokiu veiksmu nesiima.   ATSAKYTI
Lietuvė 2020-01-30 12:09:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkada vienas seimo narys yra pasakes, nori praturtėti , užsiimk stybom, o dabar šitaip ir daro, visi valdininkai, labai gerai vogti,ir nieko nbijoti ,jiem jug viskas teisėtai , kažkokia sušikta stotelė , tiek kainuoja ir galvoja ,kad žmonės kvaili ir nieko nesupranta, tai tiek galiu pasakyti , kad neturime , nei prezidento , nei valdžios , nei teisėsaugos, bombos reikia ,kad tuos parazitus išnaikinti ,ar po viena gaudyti .   ATSAKYTI
Bronius 2020-01-30 15:41:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užiimk statybom... Gauk valstybinį užsakymą...  
Teisingumo 2020-01-30 11:56:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prokuroras Fidofilas   ATSAKYTI
Prokuroras fidofilas 2020-01-30 11:55:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O auksinius šaukštus jau visi spėjot pamiršti? "Gynybybai" skiriami ir plaunami milijonai. O J.Olekas ir toliau užima šiltas pareigas. Reikėtų pradėti nuo viršaus tvarkyti. Lietuvoje klesti neliečiamieji ir milijonai plaunami sėkmingai. Žinoma, kaltų ir nubaustų už plovimus nebuvo ir nebus   ATSAKYTI
Prokuroras fidofilas 2020-01-30 11:50:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oi, o auksinius šaukštus jau visi spėjot pamiršti? "Gynybybai" skiriami ir plaunami milijonai. J.Olekas ir toliau užima šiltas pareigas. Lietuvoje klesti neliečiamieji, pradėti reikėtų nuo viršaus, nes nuo ten prasideda visa betvarkė ir milijonų plovimas   ATSAKYTI

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Nuotolinis mokymasis (nuotr. stop kadras)
Pamokas mokiniams Lietuvoje dėl karantino pradėjus organizuoti nuotoliniu būdu, galimybių rengti užsiėmimus virtualiai ieškojo ir sporto bei meno mokyklos. Tačiau Kaunas nuėjo ...
Verbų sekmadienis (nuotr. stop kadras)
Verbų sekmadienis šiemet pasaulyje buvo kitoks. Dvasininkai mišias aukojo daugiausia tuščiose bažnyčiose. Tiesa, karantino iššūkiai ir draudimai sustabdė ne visus tikinčiuosius ...
Ruoniukas (nuotr. stop kadras)
Paplūdimyje šalia Palangos žmonės rado bejėgį, tačiau gyvą ruoniuką. Saugojo jį, kol atvyko gyvūnų globėjai, o šie žinduolį nugabeno į Lietuvos jūrų muziejų. Čia ruoniukas ...
Botanikos sodo darbuotojai nebežino, ko imtis: aplinką nusiaubia stirnos (nuotr. stop kadras)
Kauno botanikos sodą nusiaubė stirnos. Darbuotojai sako išbandę įvairiausias priemones, tačiau šios neatbaido žvėrelių. Šiemet stirnos sunaikino kone pusę įspūdingos tulpių ...
Skaitytojas pasipiktino tuo, ką pamatė Kaune: „Gaila, kad žmonės nesupranta“ (nuotr. stop kadras)
Portalo tv3.lt redakciją pasiekė skaitytojo vaizdo įrašas iš Kauno. Vyras užfiksavo, kaip šeštadienį šalia Lampėdžių karjero stovėjo dešimtys automobilių. Pasak vyro, toje ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų