Ateinantys septyneri metai Lietuvai gresia gerokai apkarpytu Europos Sąjungos finansavimu. Jau anksčiau prezidentu Gitanu Nausėda susitikę ministrai pareiškė, kad Lietuva neišvengs „šoko terapijos“, jei gerokai susitrauks europinių pinigų maišas. Pasak finansų ministro Viliaus Šapokos, dėl to gali sulėtėti ekonomikos augimas, taip pat daugelis reikšmingų projektų gali netekti finansavimo. O Valstybės kontrolė valdžiai turi priekaištų ir dėl neefektyviai panaudojamų europinių lėšų.

Nors Lietuva Europos Sąjungos nare jau yra nuo 2004 m., 2020 m. Vilniuje, Šnipiškėse, Liudmila jau vienuolika metų naudojasi lauko tualetu. Kaip pati moteris juokauja, dvidešimt pirmame amžiuje gamtinius reikalus tiek vasarą, tiek žiemą tenka atlikti gamtoje esančiame tualete.

Moteris sako, kad taip gyventi yra be galo nepatogu. Liudmila viliasi, kad kuo greičiau jie bus prijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos:

„Vakare, naktį reikia eiti, nepatogu, o kaip žiemą? Šalta, o vasarą kvapas nelabai geras, tai pirkome tabletes, metame, kad kvapo nebūtų.“

REKLAMA

Aplinkos ministerija siekia, kad Europos Sąjungos lėšos būtų skirtos ne tik didmiesčių gyventojams, bet kaimams ir vienkiemiams, kur žmonės galėtų prisijungti prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos. Iš viso vandentvarkai Europos Sąjunga nuo 2014 iki 2020 metų yra skyrusi apie 300 milijonų eurų. Tačiau panašu, kad naujoje perspektyvoje Europos Komisija skirti finansavimo vandentvarkos sektoriui nežada.

„Tęstinumas, galimybė prisijungti prie centralizuoto nuotekų tvarkymo, įsidiegti individualius nuotekų tvarkymo įrenginius, gaunant Europos Sąjungos finansavimą. Išeiti iš tų apribojimų, kurie buvo iki šiol, kur virš 2000 esančios gyvenvietes, į mažesnius, vienkiemius, kad žmonės tą galimybę turėtų, nes matome, kad atskirtis būtų tik padidinta“, – sako ministras Kęstutis Mažeika.

Tačiau ateinantys septyneri metai Lietuvai gresia gerokai apkarpytu Europos Sąjungos finansavimu. Prezidentas Gitanas Nausėda buvo susitikęs su ministrais, kad būtų aptartos artėjančios derybos dėl europinių pinigų.

Europos Sąjungos daugiamečio biudžeto projekte siūloma, kad sanglaudos lėšos, skirtos mažinti atskirčiai tarp bendrijos narių, Lietuvai mažėtų maždaug 27 procentais.

Finansų ministras Vilius Šapoka tikino, kad drastiškas Europos Sąjungos finansavimo mažinimas Lietuvai gali turėti itin didelį poveikį.

„Faktas, kad daug projektų, daug tikrai progresyvių projektų yra finansuojami iš šio lėšų šaltinio. Žinoma, reikėtų ieškoti alternatyvų, plano B, kaip finansuoti investicijas į mūsų šalies gerovės augimą. Bet kuriuo atveju, kokie tie sprendimai bebūtų surasti, Lietuvos ekonomikos augimas bus lėtesnis. Tai dėl to toks staigus mažėjimas – 27 procentų Lietuvai nėra priimtinas“, – pasakoja ministras Vilius Šapoka.

REKLAMA

Lietuva jau kuris laikas yra giriama už tai, kad sugeba panaudoti europinius pinigus įvairiems projektams įgyvendinti. Tačiau Valstybės kontrolė pastebi, kad ne visuomet europiniai pinigai yra efektyviai panaudojami, pasitaiko atvejų, kai jie tiesiog kone išmetami į balą ir tokių pavyzdžių yra daugybė.

„Mes turime daugybę renovuotų takelių, šaligatvių iki gyvenviečių, kuriose mažėja gyventojų skaičius. Mes turime ne vieną ir ne du ES projektus vandentiekių ir nuotekų srityje, kur buvo įrengtos centralizuotos sistemos, o po to paaiškėja, kad ten gyvena per mažai žmonių“, – teigia kontrolieriaus pavaduotoja Živilė Simonaitytė.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tvirtina, kad Lietuva siekia ne išskirtinių sąlygų dėl naujam finansiniam laikotarpiui skiriamų Europos Sąjungos lėšų, o lygių galimybių.

„Mes pabrėžiame faktą, kad nesiekiame preferencinių sąlygų ar išskirtinių, mes norime lygių galimybių ir norime, kad nebūtų šoko terapijos nacionaliniam biudžetui, kalbant apie sanglaudą ypatingai, nes buvome vieni tų, kurie gerai įsisavino lėšas“, – kalbėjo ministras Linas Linkevičius.

Tiesa, naujasis Europos Sąjungos daugiametis biudžetas mažės ir dėl to, kad iš Europos Sąjungos traukiasi Jungtinė Karalystė. Šis itin svarbus donoras kasmet sumokėdavo 10 milijardų įmokas. Vasario pabaigoje prezidentas Gitanas Nausėda vyks į Europos Vadovų tarybą, kur bus aptariami biudžeto finansavimo klausimai.

Gintaras
2020-01-25 09:18:22
Taškėte paramos pinigus bet kur, nieko nesukūrėte ilgalaikiam ekonomikos augimui, kuriam nereikėtų skirti pinigų iš ES, o atvirkščiai- patys mokėtume už narystę iš savo pelno. Deja, viskas buvo "įsisavinama, privatizuojama, išplaunama" turint vienintelį tikslą- pinigus pasiimti ir visai nesvarbu už ką. Štai pamažu artėja liepto galas, kai tų pinigų užauginti medžiai turės duoti vaisius, o mes susigriebiame neturintys tų medžių net pasodintų. Vagių šalis. Iš viso nutraukčiau paramą jau nuo šių metų tokiai valstybei, kaip Lietuva. Tiek milijardų įdiegta mums, kad turėtume gyventi ramūs lyg belgai. Deja, deja...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Okupantas 2020-01-25 22:09:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokiom salygom linkiu sekmes narsioje kovoje su Astravo "Monstru", priesiskai pigia Rytu el.energija, bei kuo greiciau sinchronizuoti el.tinklus su ES! Pirke "laisvas" JAV suskystintas dujas bei skandinavu el.energija, pasijusit "tikrais europieciais", kaip liepe Landsbergis. Verciau buti biednais, bet laisvais, kaip zadejot, prisiekinejot I Sajudzio Suvaziavime. :))) Perpildyti orumo, vel deginsit Laisves lauzus, susirinksit dainavimui Vingio Parke, vel, susikibe rankutem, gaubsit Baltijos jura naujame Baltijos Kelyje.   ATSAKYTI
kestut 2020-01-25 16:54:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gintaras gryną tiesą išdėstė.Tie du greičiausiai iš konservsocdemliberalų tarpo.Juk reikia pateisinti išvogtus milijonus.   ATSAKYTI
Aha 2020-01-25 16:46:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Is kitos puses paziurejus, patys issirinkot tokius, pagal save.... nera ko raudot...   ATSAKYTI
Okupantas 2020-01-25 14:40:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Per gerai gyvenot. Dar pirstu rodet i "nevykelius" baltarusius. Viskas, vyks jusu pelnytas sugrazinimas prie suskeltos geldos. Parazitavot TSRS, norejot visa laika parazituoti ES? ES pinigai buvo pagrindinai, su retom isimtim, panaudoti korupcijai ir vienpusiskam priesiskumui RU. NATO bei "Independence" islaikymui. Nacionaliniu interesu, verslo atkurimui, pasinaudojant gerais santykiais su RU, jos rinkom, valdzia nesirupino, o jus piktybiskai rinkot Grybauskaite, Simonyte, Nauseda bei landsberginius. Neabejoju, kad rudeni vel laimes landsberginiai. Ir gerai!!! Nesugriaudes griaustinis - lietuviu muzikas nepersizegnos. Protingi zmones mokosi is kitu klaidu, o jus praleidot proga pasimokyti ir is savu klaidu... 30 metu braidziojot, tarp triju pusu pasiklyde. ES pinigu neduos, JAV uz pasiaukojama, nualinusi LR priesiskuma RU nekompensuos. Anksciau del visko buvo kalti zydai, del ko su tokiu entuziazmu padejot Hitleriui nuo ju "islaisvinti" LR 95%. Todel Nauseda net neisdriso vaziuoti i Izraeli. Maza to, PL pavyzdziu, ruosiat istatyma, kad Lietuva del Holokausto nekalta (gi lietuviai - LR valdzios valdomi policininkai, savanoriai, nekalbant apie civilius "aktyvistus", gaude, saugoje ir zude zydus buvo is Marso). Tai jei lietuviai prisidirbe, o Lietuva, valdzia nekalta - reiskia vel uzeina kalba apie "zydsaudziu" tauta? :))) Dabar del visko kaltas "Rusas", Putinas. O jus visada teisus, tik nekaltos aukos. :))) Na dabar galesit is pavydo dauzytis galva i siena: atlaikes ziauriausias Vakaru sankcijas, dabar Putinas 0,5 - 0,8% BVP isleidzia socialinem programom (demografijai gerinti, vaiku pinigams, ju maistui, gydytojams, mokytojams, uztikrinant pensiju indeksavima ir.t.). Gi jus tik karines islaidas didinat, nes 30 metu "Rusas" vis puola. BY uztenka apie 1% BVP, o jus didinat iki 2%, nors net DE neskuba. Jus liksit ant pliko ledo, griezdami dantis is neapykantos RU. Na, vienintele iseitis: kaip 90-is, Kovo 11, Sausio 13 iseiti i gatves su sukiais "LIE-TU-VA, BUK LAIS-VA!" :)))   ATSAKYTI
Lina 2020-01-25 14:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu.  
sa 2020-01-25 14:59:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariam.  
Okupantas 2020-01-25 16:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lina, sa,
aciu uz pritarima! Net nesitikejau... Bet, svarbiausia, kaip balsuosit rudeni. Jei landsberginiai pateks i Seima, juolab, laimes pries G.Palucka ir Lenku sajunga, tuomet, koks brangus man bebutu jusu paikymas, jis butu bevertis. Jus tykit, kad lietuviai uzdirbe baisiausia karma, naikinant zydus, po to, pokaryje masiskai zude "neteisingus" lietuvius, po to griove TSRS, o ypac gimtaja Lietuvele, STAIGA prareges, ir, eilini karta nedes ... ant Lietuvos?.. As turejau iliuziju, bet po Nausedos isrinkimo VISOS jos isgaravo, deja. Reiskia, bus tai, ko lietuviai saziningai nusipelne. Jei ivyktu stebuklas - as besidziaugciau, kaip vaikas!!!  
Vidmantas 2020-01-25 12:44:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
maziau isvogs valdziagyviai is ES biudzeto , po paskutiniu paaiskejusiu skandalu isvis nutraukti finansavima bananu saliai .   ATSAKYTI
Elmuntas 2020-01-25 12:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žuvis genda nuo galvos..., Valstybė žlunga nuo Valdžios veiksmų..., Gerb. Ponai, UAB SEIMO (Unikali Aferistų Bendrija Savanaudžių Egoistų Išrinktų Melagių Organizacija), NKVD (Nusikalstamas Korumpuotos Valdžios (Vyriausybės) Departamentas), UAB TEISMAS (Unikali Aferistų Bendrija Tarybinio Elito Išaukštintas Sukčių Melagių Aferistų Susivienijimas).... Kėlėte sau atlyginimus...., vykdėte aferas...., o liaudis skurdo...., ŠTAI IR REZULTATAS.


   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-01-25 12:14:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mūsų neįgalūs išrinktieji savo daržo niekada ir nesitvarkė, jie geriau iš paprastų mirtingųjų atims, mokesčiais apdėję iš visų pusių. Europinės lėšos plaukė jų gerovei gerinti, jų kišenes pildyti. Vien stadijono projekto pakaktų, kad suprastum, kaip Šimašius su savo banda žmones plėšt sugalvojo 25 metus. Pakeist visus ten esančius VAGIS seniai laikas, iki vieno, o jau į jų vietą tikrai yra žmonių, sąžiningų ir politiką išmanančių. NEPAKEIČIAMŲ NĖRA, YRA NEPAKEISTI. Tegu nusijima karūnas ir snukius žemiau nuleidžia, nes dangų remia. O savivaldybes panaikinti, nes lojo ant Zuoko Šimašius, kad su rubikonu Zuokas susidėjo, o pats dabar tam rubikonui padus laižo. Šimašiau,- ar tu besmegenis, ar mus besmegeniais laikai?! Bankai irgi mūsų sąskaita lobsta milijardinėm sumom, o kad patys sutartis pažeidžia ir ,dar mokesčius kelia savo naudai, tai irgi mus už kvailius laiko!! Kadaise turėjo būti įstegtas nacionalinis "tauro" bankas, bet pinigus kažkas savo kišenėn sukišo..... VAGYS VALDO ŠALĮ !!!!!!   ATSAKYTI
Lietuvė . 2020-01-25 12:07:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tam ir buvo reikalinga laisva lietuva , kas turėjo prisivoge negalėjo parodyti , ir kad galėtu viska išvokti išdraskyti ir pasipelniti europos sajungos pinigais.   ATSAKYTI
ONE 2020-01-25 11:56:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valio, pasirasau po kiekvienu Jusu sakiniu. Isvogti, isplauti pinigai, o kiek milijonieriu prisirpo per tiek laiko musu mazyteje Lietuveleja, ir dar kokiu 'protingu'JURIDISKAI PAKAUSTYTU, ir tu ju milijonu kilmes dokumentai ;svariai sutvarkyti. ir ju pilys, namai, automobiliai ir kt.turtas - TAI JU UZDIRBTAS AR ZMONOS ir dokumentai sutvarkyti, neprikibsi -- PAKAUSTYTI.   ATSAKYTI
QQ 2020-01-25 11:39:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisinguoliai komentatoriai. Prisiimkit tokia Liudmila pas save padirbt, pasimatys del ko atskirtis yra.....    ATSAKYTI
DEmokratija 2020-01-25 11:14:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoje nuo pat pirmos ekonominės reformos - privatizacijos - minutės nustojo veikti teisingumas. Nepriklausomybė - savivalda buvo paversta į savivalę (korupciją) prasidedančią savivaldybėse. Tualetas - tai gerovė, kuri - ne ministro, bet miesto mero reikalas. Visus Europos pinigus, skirtus bendrai gyventojų gerovei tarnauti, sunaudoja ne pagal kišenę gyvenančios biudžetinės savivaldybės ir joms pavaldus socialistinis ( iki šiol nesuprivatizuotas) socialines paslaugas teikiantis ūkis.   ATSAKYTI
Naxp 2020-01-25 10:47:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man atrodo ,kad neužilgo žmonės susivienis ir skaudžiai nubaus buvusius ir esančius pinigų vagis ir taškytojus.   ATSAKYTI
Naxp 2020-01-25 10:47:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man atrodo ,kad neužilgo žmonės susivienis ir skaudžiai nubaus buvusius ir esančius pinigų vagis ir taškytojus.   ATSAKYTI
tik revoliucija 2020-01-25 09:51:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoje susiformavo toks didelis nusikaltėlių klanas,kad jie neleidžia atėjusiems į valdžią doresniems ką nors keisti,daryti dėl valstybės,blogiausia,kad jie užvaldę televiziją, žiniasklaidą,visur girdime tik vieną turtingųjų nuomonę ir darosi jau baisiau,nei prie rusų,Lietuva pasidalino į dvi Lietuvas -Vilnius ir kita Lietuva,išhelbėti šalį gali tik revoliucija,viską atėmus atidavus valstybei ir iš naujo pradėjus gyventi   ATSAKYTI
Okupantas 2020-01-25 22:18:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tik revoliucija,
ale kokie drasus pasidaret! Vel sniego gniuztem Seimo langus apmetysit, ar jau pasiryze su prikviestais JAV "Abramsais"kovoti, zinodami, kad Sausio 13 TSRS tanketes sove ik tusciais soviniais, o sitie TIKRAI nesicackins?  
Aha 2020-01-25 09:36:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
20 metu sikti lauko tualete Liudmila pripratusi. Keista, kad nieko pati nepadare, kad tai pakeistu. Pavyzdziui, net vietines kanalizacijos neisirenge. Laukia, kad kazkas kazka uz ja turi padaryti... tai ir toliau lauk, Liudmila, ir dar 20 metu sik i lauko tualeta.... patinka, matyt, aukos gyvenima gyvent...   ATSAKYTI
Alj 2020-01-25 10:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Durnius esi jei gaunant 124 e pasidaryt kanalizacija ir nuvesti Ben 5 kilometrų gera tau jei Vilniuje gyveni susuktas durniau  
Aha 2020-01-25 16:44:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kazkaip mano teta, gaudama 80 rubliu, sugebejo vietine kanalizacija pasidaryt... matyt, labai nenorejo lauke sikti... o jus sikit toliau, jei priprate...  
Gintaras 2020-01-25 09:18:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Taškėte paramos pinigus bet kur, nieko nesukūrėte ilgalaikiam ekonomikos augimui, kuriam nereikėtų skirti pinigų iš ES, o atvirkščiai- patys mokėtume už narystę iš savo pelno. Deja, viskas buvo "įsisavinama, privatizuojama, išplaunama" turint vienintelį tikslą- pinigus pasiimti ir visai nesvarbu už ką. Štai pamažu artėja liepto galas, kai tų pinigų užauginti medžiai turės duoti vaisius, o mes susigriebiame neturintys tų medžių net pasodintų. Vagių šalis. Iš viso nutraukčiau paramą jau nuo šių metų tokiai valstybei, kaip Lietuva. Tiek milijardų įdiegta mums, kad turėtume gyventi ramūs lyg belgai. Deja, deja...   ATSAKYTI
Ditė 2020-01-25 10:39:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
100% Jūs teisus.  
Okupantas 2020-01-25 23:02:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gintaras,
"issilaisvinusiu", it partrukusiu nuo lenciugo pasiutusiu sunu salis. Iki pilnos laimes jums truko laisves, itin trukde "okupacija", "okupantu" kalba, "rusinimas", pries tai trukde lenkai ir zydai. Dabar jau niekas netrukdo, tai, pagaliau, gyvensit laisvai ir laimingai, tikrai "europietiskai". :)))  
Tai 2020-01-25 08:57:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tie kurie pasistatė pilis ir susidėjo europinius pinigus i bankus gražinkite valstybei tikrai žmonės gyvens geriau visi ne vien turčiai.   ATSAKYTI
liaudies balsas 2020-01-25 08:45:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul grazina prisivogtus pinigus didieji turciai ir nereiks jokio ES financavimo.   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Vedėjas (nuotr. stop kadras)
Šis Irako vedėjas įrodė – kad dėl darbo padarytų viską. Tiesioginio eterio metu reporterį užpuolė aplinkiniai ir atakavo jį sniegu, tačiau panašu, kad šiam nei motais. Jis ...
Gintaras (nuotr. stop kadras)
Aukcione Kopenhagoje parduotas neįtikėtino dydžio gintaro gabalas, sveriantis beveik 40 kg. Tiesa gintaras ne įprastas, o vadinamasis kopalas – jaunas gintaras – jūros dugne ...
Lėktuvas (nuotr. stop kadras)
Keleivių argumentas lėktuve internautus privertė diskutuoti: kuris iš jų pasielgė blogai? Įraše matyti, kaip moteris atsilenkusi sėdynę ilsisi, o už nugaros vyras ...
Krepšinis (nuotr. stop kadras)
O štai Lietuvoje kone daugiausia aistrų dėl koronaviruso dabar kelia rytojaus Kauno „Žalgirio“ „Eurolygos“ rungtynės su Milano „Armani“ klubu. Į Kauną krepšininkų lėktuvas iš ...
Saulius Čaplinskas (nuotr. Fotodiena)
Šalyje nerimas dėl koronaviruso kyla. Visai neseniai buvo užfiksuotas ir pirmasis atvejis Estijoje. Prekybos centruose žmonės iš lentynų šluoja ilgiau negendančius maisto ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų