Privačias pensijas skaičiuos „Sodra”, bet kol kas ji neranda darbuotojų

Privačių pensijų išmokų mokėjimą perdavę Sodrai”, valdantieji susidūrė su netikėta kliūtimi: neranda darbui reikalingų finansų analitikų. O jie turės valdyti įspūdingą turtą – pensijas privačiai kaupiančių gyventojų šimtus milijonų eurų. Opozicijos atstovai nerimauja, ar nebus taip, kad mums pensijas tuoj skaičiuos imigrantai iš artimų ir tolimųjų rytų.

„Sodros” skyriuje Vilniuje šiuo metu darbuotojai konsultuoja gyventojus apie pensijas, pašalpas, mokesčius. O štai jau po pusmečio „Sodra" numato dalinti ir privačias pensijas. Tačiau aiškėja, kad neturi šį darbą išmanančių darbuotojų.

Negalėdama prišaukti į „Sodrą" dirbti finansų analitikų ir aktuarų, kurie išmanytų ne tik finansus, bet ir draudimą bei investavimą, Vyriausybė šias specialybes nusprendė įtraukti į privilegijuotųjų sąrašą. Jiems alga bus skaičiuojama kitaip nei eiliniams valstybės tarnautojams. Kad juos prisiviliotų anuitetams mokėti, „Sodra" galės mokėti daug didesnę, rinkos, algą.

„Tai sudaro galimybę mokėti dvigubai didesnius atlyginimus nei nustatyta pagal įstatymus. Tokiu būdu priartėtume prie rinkoje egzistuojančių darbo užmokesčių, kurie veikia Lietuvos rinkoje“, – sako ministras Linas Kukuraitis.

Šiuo metu žemesnio lygio finansų analitikai, investicijų konsultantai, aktuarai, Vyriausybės duomenimis, Lietuvoje uždirba vidutiniškai 1500 eurų į rankas. O aukščiausio lygio specialistai ir tūkstančiu eurų daugiau. Pasiūliusi tokio dydžio algas, Vyriausybė viliasi specialistų „Sodrai" pervilioti iš privačių įmonių.

REKLAMA

„Jų kaina yra pakankamai aukšta, jie reikalingi, kad paruoštume produktus. Plečiame sąrašą, įtraukiame dvi kompetencijas, ir tikimės, kad su tuo darbo užmokesčiu galėsime prisitraukti ir paruošti nuo liepos 1 d. produktus“, – pasakoja L. Kukuraitis.

Kad finansų analitikų ir aktuarų Lietuvoje labai trūksta, pastebi ir įdarbinimo agentūros. Kartu įdarbinimo specialistai stebisi, kad Lietuvos švietimo įstaigos ir toliau paruošia daugybę jaunų humanitarų, nors verkiant trūksta tiksliųjų profesijų darbuotojų. Tad į tuščias darbo vietas vis dažniau atvyksta darbuotojai iš artimų ir tolimų rytų.

„Gali būti artimos mūsų kaimyninės šalys, Azijos šalys. Aktuarai ir finansų analitikai pastaraisiais metais yra vieni geidžiamiausių darbuotojų, jų didelis trūkumas, universitetai neparuošia tiek daug, kiek reikia rinkai“, – teigia „CV online" atstovė Rita Karavaitienė.

Aiškinę, esą valstybės valdoma „Sodra" privačias pensijas valdys, investuos ir išmokės už mažesnę kainą nei dabar tai daro privačios gyvybės draudimo bendrovės, valdantieji planavo, kad šio darbo „Sodra” imsis jau nuo šio mėnesio. Tačiau naujoms pareigoms pasiruošti „Sodra” nespėjo, tad terminas atidėtas pusmečiui, iki liepos. Opozicijos atstovai jau nerimauja, ar neteks nukelti ir šį terminą. Be to, opozicija būgštauja ir dėl to, kad mums pensijas gali skaičiuoti užsieniečiai.

„Atrodo pakankamai absurdiškai, galime prieiti prie tokios situacijos, kai vietoj to, jog mokytojams ir medikams mokėtume adekvačius atlyginimus, bandysime juos įsivežti iš Baltarusijos ar Ukrainos“, – kalbėjo Seimo narys, konservatorius Mykolas Majauskas.

L. Kukuraitis tikina, kad „Sodra" intensyviai ruošiasi, jog nuo liepos senjorams jau pradėtų mokėti ne tik valstybines, bet ir privačias pensijas. Tačiau opozicijos atstovai įtaria, kad valdantieji su šia reforma užsimojo apžioti daugiau nei išmano ir tam pajėgumų turi „Sodra”.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-01-16 18:22:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su pensijų amžiaus kėlimu dingo ir žmonių uždirbti pinigai. Atsiradus antrai pakopai,dar ir privačiuose fonduose, ne vienas buvo apgautas, bet tuo tarpu fondai klesti toliau, džiaugdamiesi svetimų pinigų įplaukom. Garantijų jokių, kad šie pinigai bus mokami ir nedings. Pasiteisinimų rasis. O dabar mat, pasirodo ir sodra specialistų neturi! Absurdo vakarienė.
Atsakyti
-2

V
Valdas
2020-01-16 19:21:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriausiam ,tu turbut esi emihrantas ir giriesi keliais swarais uzdirbtais,juk jus emigrantai mokat skaiciuoti kokia alga gaunate ,bet niekad neparasot kiek nuomos mokat uz dvieju kambariu fleta mokat 1,100 o uz automobilio draudima iki 700 euru o kur kiti mokesciai ,tad pagyvene anot jusu prabangoij kaskaip ir ta lt neblogai pasidaro o tiem kurie niekaip neperlipa per savo isdiduma ir toliau ten are po 12 valandu antrarusius darbelius ir giresi giresi ir giresi, geda man uz jus
Atsakyti
0

J
Jaunuolis...
2020-01-17 15:19:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiemet baigiantys ekonomiką studentai neranda darbo, o mūsų avinai ieškos specialistų iš Afrikos. Ar jūs pasidomėjot kiek šiemet baigs ekonomiką? Tčiūdai daugiau nieko, priims savus iš gatvės...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų