Kibernetinio saugumo ekspertai pateikė daugiau detalių apie Trumpo ir Rusijos ryšius

Jau kitą savaitę Senate prasidės Donaldo Trumpo apkaltos teismas. Iki jo likus kelioms dienoms, demokratai žeria dar daugiau įrodymų, kad D. Trumpas darė spaudimą Ukrainos prezidentui. O kibernetinio saugumo ekspertai Amerikoje sako, kad Rusijos hakeriai neva D. Trumpo naudai darbavosi net ir vykstant apkaltos tyrimui. Tačiau pirmiausiai kviečiame pažiūrėti į asmenines prezidento ir jo žmonos santykių peripetijas.

Prezidentas Donaldas Trumpas ir pirmoji Jungtinių Valstijų ponia Melania visada po padidinamuoju stiklu. Ir pasaulis jau spėjo pastebėti, kad Melania nelabai mėgsta, kai vyras viešuose renginiuose laiko ją už rankos. Tuo įsitikinti buvo galima ir šį kartą, kai pora lankėsi Naujojo Orleano stadione vykusioje futbolo varžybų atidarymo ceremonijoje.

Vos tik D. Trumpas paima žmoną už rankos, ji nustoja šypsotis, įsitempia ir netrukus išplešia savo ranką iš jo delno. Taisydamas padėtį, prezidentas pasitaiso švarką ir kiek padvejojęs paima Melanios ranką, kuri tai priima sukandusi dantis, akmeniniu veidu. Tačiau tai, kad D. Trumpas tapo pajuokos objektu, o pasaulis ir vėl ėmė aptarinėti neva braškančius poros santykius, ne vienintelis prezidento rūpestis šiomis dienomis.

Jau šiandien D. Trumpo oponentų demokratų valdomi Atstovų rūmai balsuos, kad jų suformuoti prezidento apkaltos straipsniai būtų perduoti respublikonų valdomam Senatui. Tad tikėtina, kad jau kitą savaitę Senate prasidės prezidento teismas.

REKLAMA

D. Trumpas kaltinamas daręs spaudimą Ukrainos prezidentui pradėti tyrimą dėl J. Bideno ir jo sūnaus korupcinių ryšių Ukrainoje. Dėl to D. Trumpas neva net sulaikė 391-no milijono dolerių dolerių vertės paramą Ukrainai. D. Trumpas tai neigia, tačiau apkalta jam visgi bus surengta ir į istoriją jis įeis kaip pirmasis prezidentas, kuriam mesti kaltinimai, susiję su šalies užsienio politika.

„Tikimės, kad bendru sutikimu teismas prasidės kitą antradienį. Mūsų dar laukia pasiruošimas, bet kitos savaitės pradžia šiai dienai atrodo įmanoma. Tikėtina, kad taip ir įvyks“, – sako Senato atstovas Mitch Mcconnell.

Tuo tarpu viena amerikiečių kibernetinio saugumo įmonė atskleidė, kad su Rusijos Vyriausiąja žvalgybos valdyba – GRU – siejami hakeriai per pastaruosius šešis mėnesius ne kartą mėgino įsilaužti į Ukrainos energetikos bendrovės „Burisma Holdings“ sistemas ir pavogti jos darbuotojų elektroninius laiškus.

Būtent ši įmonė ir buvo įdarbinusi galimo D. Trumpo varžovo būsimuose prezidento rinkimuose J. Bideno sūnų Hunterį. Respublikonų teigimu pareigas jis gavo tik dėl tėvo posto ir ukraimniečių verslininkų noro turėti įtakingų ryšių JAV. Skelbiama, kad ta pati hakerių grupė iš Rusijos 2016-aisiais įsilaužė ir į Demokratų partijos ir jos kandidatės Hillary Clinton kampanijos kompiuterius, kad padėtų D. Trumpui laimėti rinkimus. Kol kas neaišku, ką rusų šnipai rado ar ko ieškojo, tačiau tikėtina, kad ir šį kartą kažkas siekia padėti D. Trumpui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų