Biržų rajono savivaldybė ginkluojasi, nusipirko specialų vienvamzdį šautuvą valkataujantems šunims kaimuose gaudyti. Tiesa, į gyvūnus bus šaudoma ne tikromis kulkomis, o migdomaisiais vaistais. Tačiau gyvūnų prieglaudos atstovai tokio savivaldybės valdininkų sprendimo nepalaiko, jiems atrodo, kad tai nehumaniška priemonė.

Biržų rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus specialistas Jonas Čeponis neseniai pradėjo eiti  ginklininko pareigas. Vyras be kitą ko dar ir ilgametis medžiotojas. Dabar jo rankose naujausias savivaldybės pirkinys – šaudymo įrenginys GUT 50, arba ginklas skirtas gyvūnų migdymui.

Migdomaisiais vaistais užtaisomo ginklo Biržų savivaldybei prireikė ne šiaip sau. Esą jau keletą metų kai kuriuose kaimuose prisiveisę ir sulaukėję šunys gąsdina aplinkinius, pjauna laikomus naminius paukščius ir net apkandžioja vaikus ar žmones.

„Mano tėveliai buvo medžiotojai ir aš matydavau kad yra valkataujantys tai sakykim medžiotojų būrelis tuos šunis nušaudavo. Ypač tie kurie agresyvūs. Ir aš dabar kai gale kaimo gyvenu būdavo ateina palaidi dideli šunys ir kaip ir bijai į kiemą išeiti“, – sako biržietė Enrika Žižienė.

REKLAMA

„Ginklas specialiai padarytas gyvūnams migdyti ir vadinasi injekcinis ginklas, o kitur niekas jo nesiruošia taikyti tik laikinam gyvūno užmigdymui“, – pasakoja ginklininkas Jonas Čeponis.

„Ta problema yra ir savivaldybė turi ją spręsti  ir mes sprendėm taip kaip yra įmanoma aišku yra įmonės kurios užsiima, bet jie neatvažiuos taip greitai kaip mes galim čia vietoj. Ir tas laukinis gyvūnas nelauks ir nestovės kol kas atvažiuos“, – teigia Viešosios tvarkos sk. vedėjas Ričardas Sabas.

Pasak ginklininko, tai universalus šautuvas galintis ne tik užmigdyti gyvūną, bet ir suleisti vitaminų, antibiotikų ar kitų vaistų. Taip pat gali būti naudojamas gyvūnų žymėjimui ar sekimui. O atstumas iki taikinio nustatomas reguliuojant įrenginio slėgį suspaustų dujų balionėliu.

Tokiu šautuvu sumedžioti gyvūną galima nuo 5 iki 50 metrų atstumu, o prireikus siektų ir 70 metrų. Nors internete tokio ginklo kaina siekia 2600 eurų, biržiečiai giriasi nusipirkę už 1700 eurų.

„Dėl injekcinio šautuvo mes tikrai neesam pionieriai ne naujovė. Jį turi ir Jonava su jais bendravom konsultavomės ir tokį pirkom“, – kalbėjo. R. Sabas.

Biržiečiai išgirdę, kad savivaldybė nusipirko ginklą beglobiams keturkojams migdyti ir išvežti gūžčioja pečiais. Kalbinti žmonės mano, kad ginklas  neišspręs išmestų ir likimo valiai paliktų šunų problemos kaimuose:

„Aišku, kad be reikalo jie čia iš vis be reikalo pinigus visur mėto.“

„Na, nereikia, bet reikia baust žmones kurie turėjo gyvūną ir paliko negalima šitaip.“

„Medžiotojo tikslas yra ta gyvūną paklot ir išsiųst į amžinuosius medžioklės plotus bet čia reikia humaniškai pasielgti nežinau man toks sprendimas abejotinas.“

REKLAMA

„Pinigus leidžia kaip išeina kai pinigų užtektinai yra tai ką gi gera ir laist.“

Biržų rajono savivaldybės pirkiniu suabejojo ir gyvūnų prieglaudos Panevėžyje vadovas. Migdomųjų vaistų naudojimas jo manymu turėtų būti kraštutinė priemonė išimti gyvūną iš aplinkos. O valkataujantiems ar agresyvens šunims gaudyti esą paprastai užtenka elementarių gaudyklių.

„Panevėžys tokios praktikos neturi, kad samdyti ginklininką, yra samdomi šungaudžiai, kurie naudoja spec. pritaikytas gaudykles, humaniškai, yra tokios kilpos, kai gyvūnas be jokio streso yra pagaunamas ir transportuojamas. O dabar be jokio tikslo bus skiriama narkozė. Po to atsibus narve manau nėra geras būdas“, – sako J. Stašys.

Nors Biržų savivaldybė nusipirko ginklą, paskyrė ginklininką, tačiau dar neturi įsigiję vaistų, mat tam pasirodo reikia veterinaro. Bet ir čia viešosios tvarkos specialistai bėdos nemato, esą ginklininkas ne tik medžiotojas, bet ir turi veterinaro išsilavinimą, tad prireikus išklausys specialius kursus ir atsinaujins licenciją.

Gintaras
2020-01-10 17:52:30
Kaltas ne katinas ir ne šuo.Kaltas žmogis be abejo.Griežtos gyvūnų laikymo taisyklės būtu jega.Bet kur tau...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
kaip 2020-01-21 01:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
veterinaras gsli saudyti? Raso,kad ir medziotojas.Birzu savivaldybeje protas iskeliavo anapus. Is kur tie sunys? Taigi juos ismete zmones ir ju niekas nebaus!   ATSAKYTI
Vika 2020-01-12 13:59:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Komentaras nieko neisgelbes. Bet kuo kaltas suo, kad ji kazkoks idiotas ismete lauk nereikalinga ir nemylima. Tikejosi kad pats nuo bado nuatips, nugangrenuos, bus partrenktas masinos. Bet jis isgyveno, rado gauja. Tai kam vel, jei ne žmogui toliau ji zudyt.
"šuo puola zmones" hahahaha duh kaip jam kitaip reaguoti ir apsiginti kai tas pats dvikojis zmogus ji isspyre mirti.
Nesitikiu jokio humaniskumo is medžiotojo. Ypač kai tris kartas iš eilės gyvybės atėmimas buvo pateisinamas dalykas.

Tvarkyt reikia šaltinį problemos kas šiam atveji yra beširdžiai kaimiečiai metantys šunis lauk iš jų namų    ATSAKYTI
Ramunė 2020-01-11 18:05:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na taip, kilpa gaudyti humaniška, o vat kad gaus injekciją ir atsibus narve - mat nehumaniška. Geležinė logika. Įdomu, ar labai humaniška, kai sulaukėję šunys pjauna gyvulius, naminius šunis ir žmones? Taip, žinoma, jie nekalti, kad kažkas pridaugino ir išmetė lauk - bet jų papjautoms aukoms nuo to ne ką lengviau.    ATSAKYTI
Vika 2020-01-12 14:03:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Hahahaha atsibus narve. Kokios "laikinos anestezijos" tikites is medziotojo. Ir kur jie dės ta pikta namam nebetinkama šunį.
Jie gali pasakot kiek nori ką tas šautuvas gali, bet faktas tas kad bus migdoma iki neatsibudimo. Arba tiesiog nušaunama   
E 2020-01-10 23:52:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O kaip viskas 'supakuota į vieną komplektą: mat, viešosios tvarkos sk. Vedėjasmedžiotojas, dabar neseniai pradėjo eiti ginklininko pareigas ir netgi veterinaras, prireikus atnaujintų lecenciją.. žmogus pats sau darbą rado už kurį plaus pinigus, o gyvūnus žlugdys ..
Toks žmogus yra abejingas gyvūnams ir abejoju, kad jis neva nori tik padėti žmonėms. Kadangi jis yra medžiotojas, tai jam tik tai bus kaip eilinis malonumas pašaudyti į vargšus gyvūnus, kurie yra ir taip palikti likimo valiai ir nuskriausti.
Mano nuomone , kad šeimininkus ir kitus žmones kurie išmetė į lauką gyvūnus reikia griežtai bausti ir taikyti ne tik piniginės baudas , bet ir kažkokias griežtesnės nuobaudas.
O gyvūnų gaudymui yra specialios tarnybos su tam tikrom gaudymo priemonėm.
Mylėkime savo gyvunus ir neismeskime juos likimo valiai.
Mes gi žmones savo vaikų neišmetam į gatves likimo valiai...    ATSAKYTI
Vika 2020-01-12 14:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
100% sutinku. Tiek prazudzius gyvenime susirado kaip uz tai dar gauti ekstra pinigeli.
  
Tina 2020-01-10 22:59:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cha cha veskit į Radviliškį gi suvalgis ten kaip katiną,    ATSAKYTI
Rolis 2020-01-10 21:32:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jeig jis mano jevgeniciu pasautu as irgi injekcija padaryciau   ATSAKYTI
Biržietis 2020-01-10 20:35:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pilna tu šunų, jie gąsdina, apkandzioja, o kaip kitaip gintis. Pvz. Satkunuose negali nukalti į kapines, nes kažkokia laukinių šunų banda gali ne tik apkandzioti, bet ir suėsti. Jau kiek aplinkinių gyventojų naminių paukščių susitiko, o tai humanišką, ponai keturkojų gynėjai? Tuos sunis būtina visiškai naikinti, o ne tik migdyti ir toliau šerti.   ATSAKYTI
o is 2020-01-21 01:22:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kur tie sunys,jei ne zmoniu ismesti? Tai jeigu tevai ismestu vaikus,juos irgi reiktu uzmigdyti?  
Birzu zmogus 2020-01-10 18:59:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Isvis nukvako Birzu valdzia.Kuo tolyn ,tuo durnyn.Istiesu ten nera nei vieno normalauszmogaus.Susireiksminusi aviu banda,kuri aukstomis materijomis sneka ir elgiasi ir daro sprendimus.Lig Birzai butu ju nuosavybe.Na kaio mums nesiseka su valdziomis.Kur jaunimas musu protingas,kad eitu i valdzia ir situos visus senus purdilas ispirdolintu... koks gi ju mastymas...dar po sovietinis.Gryzti cia ir ziuri kad stalinistiniai sedi valdzioj ir bando sprest kas seniai kitur lengvai ispresta.Nera ten protingo nei vieno.nuo valdzios ginklu reikia ne nuo gyvunu.Litesko tegu zaboja.mokescius nuima imoniu reklamoms ir visa kita kas lengvintu dirbanciuju nasta,o ne nesamonem musu uzdirbtus pinigus leisti.   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-01-10 18:39:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Senai laikas... Ne tik Biržuose, bet ir jo rajone daug kaimuose paleistų šunų... Kur gyvena vaikai ir senjorai. Šunys puola žmones ir ne vieną kartą tą girdėjau, bet seniūnijai ar pilicijai pasakius gauni atsakymą" mes nieko negalim padaryt"...   ATSAKYTI
Gintaras 2020-01-10 17:52:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaltas ne katinas ir ne šuo.Kaltas žmogis be abejo.Griežtos gyvūnų laikymo taisyklės būtu jega.Bet kur tau...   ATSAKYTI
gena 2020-01-10 17:47:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ponia antimedžiotoja.O valkataujančių katinų korimas,arba šunų nuodijimas,skandinimas yra sąmonė.   ATSAKYTI
genai 2020-01-10 18:04:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prie ko čia taip:D,aš prieš bet kokį smurtą.Jums matosi tai labai pateisinama:D.Kiekvienas gyvena pagal savo moralę,kokia jūsų-spręsti ne man;)  
Gintaras 2020-01-10 17:42:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Puiki mintis.Kas Biržuose negyvena,to suprast ir negali.Kitokių būdų įvesti tvarką nėra.Kol žmones įstatymo genami nepasirūpins savo augintiniais,be šautuvo neapseisim.Tai bet kokiu atveju geriau už masinius nuodijimus iki šiol.   ATSAKYTI
Antimedžiotojas 2020-01-10 17:21:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ko norėti iš medžiotojo...Nesąmonė ir tiek,išsigimėliškų manijų patenkinimas!   ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
Žuvelė (nuotr. stop kadras)
Internautus sužavėjo trumpas, bet neįprastas vaizdo įrašas, kuriame – žuvis. Tačiau ši visai neplaukioja ramiai po vandenį, o ropščiasi tiesia siena į viršų. Sienomis ...
Gamta (nuotr. stop kadras)
Internete paplito itin žavus vaizdo įrašas iš Kalifornijos. Jame užfiksuota, kaip kojotas kažko laukia ir nenori keliauti toliau. Vėliau matyti, kaip skubiai atkeliauja ...
Limuzinas (nuotr. stop kadras)
Svarbiausiose Amerikos automobilių lenktynėse – neįtikėtinas svečias. Legendinėje trasoje garbės ratą apsuko pusantro milijono kainuojantis „Žvėris“ – garsusis prezidento ...
Alytus (nuotr. stop kadras)
Ekstremalių situacijų valdymo specialistai vėl sukelti ant kojų – Alytuje medikai skubiai iškviesti pas vyrą, kuris neseniai grįžo iš Kinijos. Pacientas skubiai išvežtas į ...
Rolandas Skaisgirys ir Vaida Skaisgirė (Fotobankas)
Praėjusiais metais Lietuvos pramogų pasaulį sukrėtė daugybė skyrybų – skirtingais keliais suko idealiomis laikytos poros. Dabar, po to praėjus kuriam laikui, žinomi žmonės ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų