Premjeras Sauliaus Skvernelis  metus pabaigė skandalingu pasisakymu – opozicinius konservatorius išvadino antivalstybine partija. Į tokią retoriką sureagavo ir pastaruoju metu vis mažiau viešumoje girdimas konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis. Jis S. Skvernelio reikalauja atsiprašyti visos jo vedamos partijos. Politikams viešai aiškinantis, kuris blogesnis, politologai sako, kad tokios retorikos šiemet bus vis daugiau, nei jau rudenį rinksime naują Seimą. Juo labiau, kad ankstesnius rinkimus didžiule persvara laimėję valstiečiai dabar stovi kone ant bedugnės krašto.

Kolegų sveikinimai ir džiaugsmingos šypsenos – štai taip prieš daugiau nei trejus metus valstiečiai triumfavo Seimo rinkimuose. Tačiau kone per visą jų valdymo laikotarpį partija gavo ne vieną smūgį – pralaimėti savivaldos rinkimai, vėliau – Prezidento rinkimuose Skvernelio nesėkmė, treti liko ir pagal gautas vietas Europos Parlamente. Šiuose rinkimuose nepadėjo net Karbauskio ir paties Skvernelio gąsdinimai trauktis iš valdžios.

REKLAMA

Prieš pat Naujus, kai opozicijos ir profsąjungų aistros  dėl kitų metų biudžeto nurimo, Skvernelis paliejo naujo deguto į politinę ugnį. Gausią, senas tradicijas turinčią ir  naujausiuose reitinguose pirmaujančią opozicinę Konservatorių partiją jis išvadino kone valstybės priešu.

„Tai yra antivalstybinė partija, kuri skurdino žmones, niekada neįgyvendino, nepadarė nei vieno strateginio projekto, reikalingo Lietuvai. Jūs pasakykite, kada ji veikė už valstybę? Ji daro visus žingsnius,kurie galiausiai nukreipti prieš mūsų valstybę arba visuomenę. Žmonės buvo skurdinami, buvo visokie sprendimai, kurie finansinę naštą užkrovė ne vienam dešimtmečiui į priekį.“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Dauguma politologų rėžia, toks premjero pasisakymas liudija vis dar žemą politinę kultūrą ir paties premjero silpnumą. Esą pareiškime – daug emocijos, o rimtų argumentų nėra.

„Pirmiausia, tai yra premjero silpnumas, nes bet kuris politikas, kuris neargumentuotai mėtosi epitetais iš karto atskleidžia, kad neturi, kuo argumentuoti ir iš karto paima ir uždeda tokį ne šiaip įžeidžiantį, bet ir kriminalinę situaciją kurstantį epitetą“, – sako politologė Jūratė Novagrockienė.

Antra, pasak politikos ekspertų, akivaizdu, kad artėjant Seimo rinkimams įtampa ir kova tarp valstiečių ir opozicinių konservatorių tik didėja. Paskutinius Seimo rinkimus didžiule persvara laimėjusiems ir su permainomis sietiems valstiečiams sunku susitaikyti, kad daug savo elektorato, pagal apklausas, jie išbarstė ir skaičiuojant, kiek kurių pateks į Seimą rudenį vėl „valstiečiai” stovi kone ant bedugnės krašto.

REKLAMA

„Aišku, valstiečiai stovi prie bedugnės krašto. Ir jiems, matosi, ta desperacija yra, nežinia, kaip bus. Bet objektyviai kalbant tai ir tie patys konservatoriai, jų stovykloje taip pat yra desperacijos, tai jie panašiai ir elgiasi“, – pasakoja apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

Pasak dalies politologų, artėjant rinkimais įtampą valstiečiams kelia ir kova dėl tų rinkėjų, kurie dar renkasi – ar valstiečiai, ar visgi socialdemokratai.

Pasak politologo Vincento Obolevičiaus, socialdemokratų rinkėjas yra labai panašus į valstiečių. Be to, tikėtina, kad socialdemokratai bus stiprioje derybinėje pozicijoje, kai po rinkimų bus formuojama Vyriausybė.

„Mes turėtume matyti puolimus ne vien tiktai prieš valstiečius, kaip dabartinius valdančiuosius, bet ir prieš socialdemokratus, ypač iš valstiečių pusės, kaip prieš potencialiai labai stiprią partiją, kuri turi galimybę sudarinėti Vyriausybę. Konservatoriai, be abejonės, turės labai daug balsų, bet klausimas, ar jie taps vyriausybės sudarymo ašimi“, – teigia politologas Vincentas Vobolevičius.

Naujausia „Vilmorus” gruodžio mėnesio visuomenės nuomonės apklausa rodo stabilius partijų reitingus.

Pirmoje reitingų lentelės vietoje išlieka opozicinė konservatorių partija, už juos balsuotų beveik 17 procentų apklaustųjų. Tuo tarpu antroje vietoje esančių valstiečių ir žaliųjų sąjungą gruodį palaikė 12 procentų respondentų. Na, o trečioje vietoje rikiuojasi socialdemokratai, už juos balsuotų kiek daugiau nei 9 procentai apklaustųjų.

Tiesa, pastebima, kad politinių reitingų viršūnėje išsilaikantys konservatoriai vis rečiau viešumoje leidžia reikštis savo lyderiui Gabrieliui Landsbergiui. Pasak sociologų, taip gali būti daroma iš tikslių apskaičiavimų.

REKLAMA

„Jis turi neigiamą reitingą, Gabrielius Landsbergis nėra mėgstamas politikas viešumoje, ganėtinai gilus tas neigiamas reitingas. Bet sunku surasti partijos vadovą, kurio reitingas būtų geras“, – sako sociologas Valdas Gaidys.

Kol konservatorių partija savo politinę komunikaciją vykdo be partijos lyderio G. Landsbergio, spėjama, kad partijoje dar nėra apsispręsta, kas bus partijos vedlys rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Konservatorių reitingai smarkiai nekyla, ko labai norėtųsi prieš rinkimus. Ir kad ponas Landsbergis netaptų tokiu Gražuliu, kuris išsišoka ir viską komentuoja. Čia gal ir natūrali taktika ir Gabrielius Landsbergis tai supranta. Kita vertus, atsakymo dar nėra davusi ir Šimonytė, ar jinai dalyvaus su konservatoriais rinkimuose, ar jinai bus ta vėliavnešė“, – sako T. Ignatavičius.

Politologų teigimu, kova dėl valdžios kitąmet bus nuožmi ir karinga. Tai rodo ir Seime priimtas sprendimas leisti partijoms patekti į parlamentą surinkus tik 3 procentus rinkėjų balsų vietoj galiojusių 5. Tiesa, prezidentas šias pataisas vetavo, o ar valdantiesiems užteks balsų tą veto atremti, parodys laikas. 

Vat
2020-01-05 14:31:53
Valstiečiai būdami valdžioj mažai , bet kai ką padarė žmonėms. Jie nestovi ant jokios bedugnės krašto. Skvernelis turėjo pasakyti drąsos, kad konservatoriai pažeidė LR Konstituciją - nuskriausė pensininkus, praskolino Lietuvą t.y. nuskurdino valstybę . Kubilius liko nenubaustas ,partija nepanaikinta.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Danutė 2020-01-07 12:31:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai konservatoriai ant bedugnės krašto, dėlto ir siunta, o visais tais jų reitingais netikime, viskas jų pakalikais surežisuota.    ATSAKYTI
Danutė 2020-01-07 10:57:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko pulti Skvermnelį?, kad pasakė teisybę, jau seniai reikėjo įvertinti konservatorių '' darbą '' liaudis jau įvertino, dabar bent Skvernelis tai padarė, ko nepadarė kiti.    ATSAKYTI
kas 2020-01-06 07:55:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
isdrys ivest vienmandate rinkimu sistema...   ATSAKYTI
Mane tai stebina 2020-01-05 23:32:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kad škandalingai praturtėjęs seimo broileris nieko nestebina? Pletkologams tai atrodo vsio zakonno   ATSAKYTI
ARVYDAS 2020-01-05 23:08:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Skvernelio keistas( idiotiškas) situacijos vertinimas..   ATSAKYTI
Cha cha 2020-01-05 20:18:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Konservatoriams Skvenelis kaip baubas ar Fantomas,nebijantis iš jų melo pasijuokti. Vytauto anūkėlio pasakos.   ATSAKYTI
Zita 2020-01-05 19:22:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Mastantys rinks valstiečius ir dar Juozaičio partiją. Socdemokratai ir konservatoriai jau valdė. Išpūtė valstybines įstaigas,išlaidos didžiulės ir drįsta reikalauti valdančiųjų padaryti pertvarkas per tris metus   ATSAKYTI
Zuzana 2020-01-05 19:13:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Šaunuolis Skvernelis ir visi valdantieji.Tūkstančiai žmonių juos palaiko.Per tris metus jie padarė labai daug dėl visų žmonių.Žurnalistai ir politologai neobjektyvūs.Mėnesiais tauškia tą patį:keliokas,vakarienė irdar visokias smulkmenas.Fu net televizorių norisi išjungti   ATSAKYTI
Ramute 2020-01-05 18:32:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
. Mūsų premjeras kaip tik labai stiprus kad isdryso pasakyti tiesą o už tiesą visada labai pykstama ŠAUNUOLIS PREMJERAS GAL LIETUVOS ŽMONĖS SUPRAS KAS YRA KAS   ATSAKYTI
Ligits 2020-01-05 18:43:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Atsipeikek, galvok ką rašai!   
to Ligotam 2020-01-06 18:00:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
čia tu atsipeikėk, propagandos auka   
Ramute 2020-01-05 18:31:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
. Mūsų premjeras kaip tik labai stiprus kad isdryso pasakyti tiesą o už tiesą visada labai pykstama ŠAUNUOLIS PREMJERAS GAL LIETUVOS ŽMONĖS SUPRAS KAS YRA KAS   ATSAKYTI
Klausimelis 2020-01-05 17:43:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Konservatorių rėmėjams. Kokiu geru darbu padarė konservatoriai ir liberalai?paminėkite nors keleta    ATSAKYTI
Bet 2020-01-05 17:32:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Dingtų greičiau iš valdžios abu    ATSAKYTI
Alma 2020-01-05 16:47:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Nemanau,kad pasakymas buvo be jokio pagrindo,kiek zinau sis zmogus nesimeto zodziais.   ATSAKYTI
Konservai kaput.. 2020-01-05 16:09:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Ant bedugnės krašto yra konservatoriai. Skvernelis ir ši vyriausybė, yra geriausia per visą atkūrimo laikotarpį.   ATSAKYTI
gedas 2020-01-05 15:57:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
TIK ir tik valstiečiai turi būti vėl valdžioje, nes mes jaunų šeimų bendruomenė pajutome, kad tik jie neabejingi žmonių gerovei. Nenorim skurdo, nenorim socdemų, konservatorių. Linkime jiems ištvermės, kurios reikia kai jie puolami neteisingai žurnalistų, Palucko ir Lansbergio.   ATSAKYTI
kristė 2020-01-05 15:56:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Saulius Skvernelis labai geras ir teisingas žmogus.   ATSAKYTI
Gedas 2020-01-06 15:18:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Geras zmogus bet labai ilgai gyvena  
Šaunuolis , kad nepabūgo teisybes rezti 2020-01-05 15:03:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Valerija   ATSAKYTI
As 2020-01-05 15:03:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kas tie dauguma politologu??? Tas nususes gaidys? Ar dar koks kiseninis konservatoriu klapciukas?   ATSAKYTI
Konservai 2020-01-05 14:49:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Ir ju skalikai zombina tauta,bet Lietuvoje dar yra mastanciu sava galva,mano nuomone   ATSAKYTI
>Konservai 2020-01-05 15:00:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Va visa bėda ir yra, kad tokie karbofoso šutvės garbinojai ir mąsto apatine kūno dalim.   
Vat 2020-01-05 14:31:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Valstiečiai būdami valdžioj mažai , bet kai ką padarė žmonėms. Jie nestovi ant jokios bedugnės krašto. Skvernelis turėjo pasakyti drąsos, kad konservatoriai pažeidė LR Konstituciją - nuskriausė pensininkus, praskolino Lietuvą t.y. nuskurdino valstybę . Kubilius liko nenubaustas ,partija nepanaikinta.   ATSAKYTI
>Vat 2020-01-05 14:55:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Ką padarė? Jei įskaityti kelio iki Skvrnelio namų išasfaltavimą geru darbu tai taip. O ką daugiau? Na dar kai kurie priskiria geriems darbams komisijų seime kūrimą kurios nežinia ką tiria ir nieko neištirta, o tik kiši na žmonės ir baigta.   

Top Video

Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
REKLAMA
„Renkuosi Lietuvą“  projekto koordinatore Emilija Oleškevič (nuotr. stopkadras)
Vis daugiau emigrantų svarsto galimybę sugrįžti į Lietuvą. Jeigu 2018 metais į projekto „Renkuosi Lietuvą“ organizatorius patarimų, ką būtina žinoti ketinant sugrįžti, kreipėsi ...
Bėgimas (nuotr. stop kadras)
Maniloje dešimtys Universiteto studentų surengė kasmetinį nuogą bėgimą. Filipinų Universiteto pastatų komplekse Maniloje nuogi jauni vyrai kasmet bėga jau nuo praėjusio ...
Viktorija Šaulytė (nuotr. Organizatorių)
Orui vis labiau šylant, o dienoms ilgėjant, daugybė tautiečių pradeda naujų vėjų ieškoti ir savo spintoje. Vis dėlto kas vis dar šiemet madinga, o su kuo jau būtų galima ...
Žiema Andrius Ufartas/Fotobankas
Pastaroji žiema daugeliui yra neįprasta: stipresnio šaltuko Lietuvoje taip ir nesulaukėme, nors vasaris buvo vadinamas tuo mėnesiu, kai dar, tikėtina, gali gerokai atvėsti. ...
Kaltinamųjų Strazdauskaitės nužudymu teismas (nuotr. TV3)
Rezonansinėje jaunos plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje penktadienį Kauno apygardos teisme buvo tęsiamos baigiamosios kalbos. 13 val. prasidėjusiame posėdyje ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų