Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenė pademonstravo savo galybę Pabradėje. Čia žemę drebino ir orą virpino tankai „Abrams“. O prieš kovinio šaudymo pratybas amerikiečiai spėjo pasipuošti ir kalėdinę eglutę, poligonE skambėjo šventinės melodijos.

Šventinė atmosfera Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje. Čia pusmečiui atvykę amerikiečiai puošia kalėdinę eglutę, skamba nuotaikinga muzika.  Net ir kovinės pėstininkų mašinos „Bradley“, apkamšytos eglišakėmis, atrodo pakiliai. 500 karių iš Teksaso batalionas girliandomis bei įvairiais žaisliukais dabina ir savo laikinuosius namus. Kariškiai apgailestauja, kad šįkart didžiąsias metų šventes sutiks be artimųjų.

„Šiandien įžiebsime savo eglutę, o vėliau vyks ir kalėdiniai vakarėliai. Per šventes negrįšime namo, į poligoną neužsuks ir artimieji, tad dabar mūsų šeima – visas batalionas. Su kariais ir paminėsime visas šventes“, – sako JAV karininkas Luke Loftsgaarden.

Tad Kalėdų eglutė papuošta ir metas padirbėti. Ir šie amerikiečių „Abrams“ tankai, kurie į Lietuvą atvyko vos prieš kelis mėnesius šiandien dalyvaus kovinio šaudymo pratybose. Iš viso mūšų šalyje šių legendinių tankų – 29. O šiandien savo jėgą demonstruos trys iš jų. Vikšrinės pabaisos išvažiuoja į mūšio lauką, strategiškai išsirikiuoja. Jau netrukus pasigirs šūvis iš 120 milimetrų pabūklo.

REKLAMA

Link taikinio skrieja kulkos ir iš kulkosvaidžio. Šis lengvesnio kalibro ginklas – tarsi vedlys sunkiesiems sviediniams.

„Abrams“ šauliai patrankas stengiasi nukreipti link šio – vidury lauko esančio nedidelio taikinio.

„Du tankai atliko tam tikrus manevrus ir precizišką taikymąsi. Tai reiškia, jog tankuose esančios sistemos turėjo nustatyti tikslias taikinio koordinates ir jas fiksuoti. Taikinys buvo nutolęs kelių kilometrų atstumu, o jo dydis panašus į automobilių durų. Taigi tikslas buvo nustatyti tokias tikslias koordinates, kad kiekvienas šūvis pasiektų taikinio centrą. Ir šį sykį tai pavyko padaryti du kartus“, – pasakoja JAV karininkas.

Persų įlankos kare prieš tris dešimtmečius išgarsėję tankai čia, Pabradėje, savo tikslumą tikrins ir sutemus. Pasak Jungtinių Amerikos Valstijų karininkų tai tarsi kvalifikacijos kėlimo egzaminas. Tiesa pratybose skriejantys sviediniai kiek kitokie nei būtų naudojami tikrame konflikte – nesprogsta it prieštankinis užtaisas. Treniruotėse švaistyti kovinius sviedinius būtų tiesiog per brangu. Visgi akivaizdžiai matyti ir tuo labiau girdėti, jog žemes į orą po smūgio pakelia ne tušti šoviniai.

Amerikiečiai tikina, jog jau visiškai čia įsikūrė ir baigia priprasti prie žvarbesnio oro. Na, o su Lietuvos kariais spėjo ir susibičiuliauti.

„Jau aklimatizavomės Lietuvoje. Žinoma skirtumų nuo mūsų bazės Teksase yra. Ten tikrai labai šilta, čia kiek vėsiau, tačiau apsipratome, jau žinome kaip treniruotis. Jau kurį laiką dirbame su „Geležinio Vilko“ brigada, su specialiosiomis pajėgomis, tad viskas vyksta sklandžiai“, – teigia JAV karininkas. 

 Spalį Lietuvoje dislokuotas amerikiečių batalionas su sunkiąja technika mūsų šalyje treniruosis iki kitų metų pavasario.

Nezinomas stukacius
2019-12-13 23:20:27
Apsimeta patriotu,o garbina svetima kariuomene,sukelusia daugiausiai karu
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Emma 2019-12-14 09:55:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nоrite susіrasti mе­rginą vi­еnai nа­kčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.la­dy4.f­un   ATSAKYTI
Darko's 2019-12-14 08:54:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O tai ar nekainuos tais "auksinių šaukštų" skandalais dar kartą?Manau kad lietuviško seimo kiaulės sumanė pasipinigauti pasamdę parodomąjį cirką Tautos varguolių proteliams padumt,bet gi gėda,nes visai neturim nieko savo,tik esame amžinojo tarpkontinentinio ginčo tarpininkai,-tolygu išdavikiškiems skundaliams..Patys užsišoksime ant Rusijos,-paleis atomą ir stipsim.   ATSAKYTI
Lietuve 2019-12-14 05:45:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Baisu,kaip bjauroja tankai mūsų maža lietuvele. Ko čia džiaukis šitiek miškų iškirto tam reikalui, pavertė techasu, verkt norisi.    ATSAKYTI
Tipo Tomas 2019-12-14 04:47:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu net tokia šalis kaip JAV skaito kad jai per brangu šaudymo pratybose šaudyti koviniais šoviniais ir naudoja imitacinius šaudmenis tai ar reikalui esant sulauksim realios pagalbos ar tik jos imitacija nes gali būti per brangu    ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-14 12:52:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tipo Tomas,
po to, kaip jankiai moment pasitrauke, kai Erdoganas uzpuole ju sajungininkus kurdus Sirijoje, jums dar kyla abejoniu?.. O zinot kas isgelbejo kurdus nuo isnaikinimo, kas juos apgine? Nepatikesit - "okupantas" "Rusas". Tas pats, kuris kadaise islaisvino lietuvius nuo Hitlerio, bet, svarbiausia, isgelbeju jus nuo panasaus i zydu likima - Hitlerio pokario plano "Ost". Taip, "Rusas" lietuvius treme ir zude, bet, visu pirma savo noru, nieko nevaromus, masiskai sukilusius ginkluotus maistininkus - "partizanus" bei ju remejus. Sukilusius, nepaisant to, kad Stalino Saule ne "Rusas" parveze (jis NIEKAD to nereikalavo), o lietuviu isrinkti kairieji vietiniai, gerai zinomi lietuviai. Busimiems sukileliams naciu okupacijoje visiskai netruko laisves, nes Hitleris, kuriam buvo reikalingas saugus uznugaris, nieko neisbuozindavo. Lietuvius jis laike "pokario desertui". JAV tokius maistinikus niekur netremia, o masiskai sunaikina vietoje: taip masiskai susaudomos vestuvines procesijos Afganistane, Pakistane, vien itarus, kad tai - talibai, arba Sirijos Rakos kiliminiai bombardavimai, Vjetnamo dziungliu deginimas napalmu, nuodijimas defoliantais, Drezdeno parodomasis sunaikinimas kiliminiais bombardavimais, "Ruso" ibauginimui, stabdymui ivykddyti Hirosimos ir Nagasakio atominiai bombardavimai, radioaktyviu urano saudmenu naudojimas Irake ir Serbijoje. Slove JAV, makiaveliskai siekancioms savo interesu, nesiskaitant su priemonem!!! Didziuokites, kad jus gina tokia galinga valstybe! O "Rusas", ziauriai "surusinus" ir "nugenocidines" lietuvius, kai tik patvarke "miskinius" - neuzilgo padare LTSR... savo "Vitrina" Vakarams, kai lietuviu, kaip niekad, padaugejo, lietuvybe, kartu su Mokslu ir Menu, kaip niekad, suklestejo, dar ir Socialine Teisybe pakylo iki neregeto lygio (deja, deja, be isbuozinimu tai buvo neimanoma)! Kudirkai, Basanaviciui, Baranauskui, Mazvydui zandikaulis atviptu! Na o jus didziuokites, kad esate globojami, saugomi galingiausiu JAV, JevraSajuzo broliskos seimos, kad jums leidziama lietuvinti airijas, laisvai loti ant "Ruso". Ar galima buti tokiais materialistais ir bambeti, kad tapote JevraSajuzo atokiausiu, daugiausia pasigerusiu, pasizymejusio auksciausio savizudybio lygiu kaimu? Kas gali buti verciau uz JevraSajuzo laisve? :))) Taciau, LABAI stipriai itariu, kad jei jus aplankytu Vytautas Didysis - jis negailestingai, kaip kopustus, Mozes pavyzdziu, patvarkiusio "Aukso Versio" gerbejus, iskapotu ŠunGrybe, landsberginius, Kovo 11 ir Sausio 13 "didvyrius", Sausio 13 Bylos teisejus ir prokurorus. Taip man, nepagydomam niekingam koloradiniam vatnikui, "raudonkiauliasnukiam okupantui" atrodo. :)))  
Ana 2019-12-14 02:19:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebe tie laikai senelį, kad jaunimas turi kęsti priespaudą, ir kąsnį skaičiuoti burnon   ATSAKYTI
Ana 2019-12-14 02:12:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Va če tai būtų smagu, kad visas ešelonas Amerikonų pareitų ir sudrebintų mūsų Lietuvą, kad nosies neiškištų kitataučei    ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-14 00:39:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
JAV tankais galite pasigrozeti, mokytoju, gydytoju, gaisrininku, policininku, kaimo ir rajonu mokyklu, ligoniniu saskaita... Plius ŠunGrybės ant LR sprando pakabintos nepakeliamos "Independence" bei jos papjautos IAES laidojimo girnos. Vietoj galimybes 30 metu iki suklestejimo atkurti Pramone ir ZU per abipusiai naudinga bendradarbiavima su RU Suomijos pavyzdziu, atsisakant NATO, kariniu islaidu nastos. Primenu: ŠunGrybė dar neapkaltinta ir nepakarta, landsberginiai dar neapkaltinti, neisvaikyti, neismesti is Seimo, dar "prileisti prie vamzdzio". JAV patenkintos daugiausia: kaip 1946-53 m. aukojo lietuvius priesiskumui su TSRS, taip ir dabar, be jokios kompensacijos, aukoja priesiskumui RU. Slove JAV, taip puikiai sugebancioms siekti savo interesu!   ATSAKYTI
Xmen 2019-12-20 19:04:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grisa cil...pk stipriau gal praeis...  
Zuoks 2019-12-20 19:05:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grisa sa..si stipriau gal pades  
Aunas 2019-12-14 00:03:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Trypė Lietuvos žemę lenkai, rusai, vokiečiai, dabar amerikonai, na ir kas, vis tiek bėgte pabėgs iš čia tik žinoma išžudę daug lietuvių. . .    ATSAKYTI
Nežinomas 2019-12-14 06:33:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Skirtingai nei kiti suskiai, amerikiečiai pasiryžę Lietuvai sunkią valandą padėti, o žudyti žmonių nenori.   
Jooo.. 2019-12-13 23:58:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tokia maža ta Lietuvėlė, o dar amerikonai ją teršia. Negi Amerikoje mažai prerijų, kad nebeturi kur treniruotis. Graudu...   ATSAKYTI
Jooo.. 2019-12-13 23:58:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tokia maža ta Lietuvėlė, o dar amerikonai ją teršia. Negi Amerikoje mažai prerijų, kad nebeturi kur treniruotis. Graudu...   ATSAKYTI
Emma22 2019-12-13 23:56:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nоrite susіrasti m­еrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.l­ady4.f­un   ATSAKYTI
Nezinomas stukacius 2019-12-13 23:20:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Apsimeta patriotu,o garbina svetima kariuomene,sukelusia daugiausiai karu   ATSAKYTI
Nežinomas 2019-12-14 13:14:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesą pasakius, Lietuva nė karto nėra kariavusi prieš amerikiečius, o tavo numylėtiniai rusai visada buvo didžiausia grėsmė Lietuvai. Tokie išdavikai kaip tu ant sienos Stalino, Lenino ir Putino portretus kabina ir prieš juos žegnojasi.   
1 2019-12-13 21:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Matau kas padlaizys o kas Lietuvos izdavikas kiek tau, Jenkei padės kvaily glusas jiu jie padėjo 1946 metais brude tu istorijos nežinai o dabartinei jenkei tokį pat brudai jie Lietuvo orą gadina bet bukam tai tas pac ......    ATSAKYTI
Nežinomas 2019-12-13 22:25:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Istoriją aš išmanau labai puikiai ir tiek nesikeikiu kiek jūs. Nešlovinu Rusijos ir kruvino teroro Tarybų Sąjungoje. Jei neišmanote lietuvių kalbos gramatikos, tai nereikėtų kitų nepagrįstai vadinti Lietuvos išdavikais.   
tapki 2019-12-13 21:12:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
gal sukrype nevalge aburgenai kariaus su lanzberginiu saika   ATSAKYTI
1 2019-12-13 21:09:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kam įdomu kai. Lietuvos žemelė trypė jenkiu gaujos , karbauski uzdek taršos mokesty ., Prakeikti Jenkiai,, Lietuvo orą gadina,,,,,,    ATSAKYTI
Nežinomas 2019-12-13 21:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kvaily, dar džiaukis, kad tie „jenkiai” pasiryžę Lietuvai sunkią valandą padėti. Gerbk Lietuvą ir demokratiją, o ne Kremliaus padlaižiu būk.   
Je 2019-12-14 21:51:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Je , reiktų prisiminti gruzino Džiugašvilio (Stalino) pokalbį su Lietuvos užsienio ministru J. Urbšiu ir kai kas paaiškės.   

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
Atributika (nuotr. stop kadras)
Didžiosios Britanijos princui Hariui ir Meghan nusprendus atsisakyti karališkųjų titulų – iš karto atpigo jų vardai. O tiksliau – prekės ženklai su jų vardais. Tad jei dar ...
Kovoja dėl stambiausio Lietuvoje plėšriojo paukščio gyvybės: įtariamas apsinuodijimas (nuotr. stop kadras)
Gyvūnų globėjai Kaune kovoja, bandydami išsaugoti stambiausio Lietuvoje perinčio plėšriojo paukščio gyvybę. Jūrinis erelis, kaip įtariama, apsinuodijo švinu. Jo būklė itin ...
Reginys danguje (nuotr. stop kadras)
Namų stebėjimo kamera užfiksavo neįprastą nakties vaizdą danguje Ohajuje. Įraše matyti, kaip tėtis su dukra išėjo išnešti šiukšlių, o tuo metu prasidėjo neeilinis reginys. ...
Oro uostas (nuotr. stop kadras)
Moteris buvo sulaikyta po to, kai ji išsirengusi sumanė lakstyti po Majamio oro uostą. Pranešime rašoma, kad po to ji nuoga sėdėjo ant policijos automobilio stogo. ...
Stumbras (nuotr. stop kadras)
Detektyvas dėl Utenos politiko valstiečio Jono Slapšinsko nušautos stumbrės tęsiasi. Atsiradus jaunikliui, galimai neteisėtai sumedžiotos stumbrės našlaičiui, dabar ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
Detektyvas dėl politiko nušautos stumbro patelės tęsiasi: įtariama baisi versija
DABAR RODOMA
Detektyvas dėl politiko nušautos stumbro patelės tęsiasi: įtariama baisi versija
DABAR RODOMA
Gediminui Žiemeliui – nauji nemalonumai: su juo siejama įmonė tiriama dėl kontrabandos
DABAR RODOMA
Narkevičius sumanė viešai išvardyti, ką nuveikė per penkis mėnesius poste
DABAR RODOMA
Lietuviai galės lygiuotis į Vakarų Europos šalis tik po gerų dvidešimties metų
DABAR RODOMA
Girtas 15-metis sukėlė avariją: kartu važiavo 14-16 metų draugai
DABAR RODOMA
Suknežinto vilkiko nesužeistas likęs vairuotojas pasakė, kas įvyko
DABAR RODOMA
Aiškėja, kas sugalvojo Lietuvoje pagrobti lenką ir kur jį slėpė
DABAR RODOMA
Specialistai įspėja: šilta žiema neužmigdė visų erkių
DABAR RODOMA
Kovoja dėl stambiausio Lietuvoje plėšriojo paukščio gyvybės: įtariamas apsinuodijimas
DABAR RODOMA
Tomas pasibaisėjo tarnybų elgesiu: „prisipažink arba užtampysim tavo vaiką“
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų