Neeilinis ginčas Šiauliuose: milijonierius ir gyventojai susikibo dėl tvoros

Šiauliuose – neeilinis ginčas. Milijonierius verslininkas ir paprasti gyventojai susikibo dėl galimai nelegaliai pastatytos tvoros Šiaulių pietiniame rajone. Žmonėms tenka sukti ratus norint patekti į šalia įsikūrusias parduotuves. Tačiau verslininkas savo kaltės neįžvelgia, sako, kad tvora stovi teisėtai ir griauti jos nesiruošia.

Jau beveik pusmetį kai kuriems šiauliečiams štai taip kaskart tenka įveikti Šiaulių milijonieriaus Anrido Vinklerio darbuotojų pastatytą tvorą. Pusantro metro aukščio ir 62-ejų metrų ilgio tvora verslininko valdoma įmonė atsitvėrė valstybinėje žemėje nuomojamą automobilių stovėjimo aikštelę. Ir atsitvėrė taip, kad vietiniams, norintiems patekti ar į kitas parduotuves, ar tiesiog pereiti, tenka daryti lankstą:

„Labai daug aplinkui reikia vaikščioti pirmyn – atgal. Laiko atima.“

„Anksčiau buvo čia „zebra“ pažymėta, viską panaikino, tvorą užstatė, kas iš to, koks čia gerums. Savo naudą ką tai žiūr, o kokia čia nauda, nežinau. Kad žmonės mažiau vaikščiotų?“

„Reikia labai daug apeit, čia, pavyzdžiui, negalima prieiti prie šitų parduotuvių. Reikia jau aplink eiti. Tiktai ne vietoj. Ir dar reikėtų padaryti perėją žmonėm vaikščioti.“

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Verslininko tvora

Šiaulių Lyros direktorius Regimantas Šulcas sako, kad tvora įrengta su gerais ketinimais – siekiant apsaugoti pėsčiuosius ir vairuotojus, mat čia esą vis nutikdavo smulkių eismo įvykių:

REKLAMA

„Buvo nesaugu, besiparkuojant. Pašalęs oras. Nesimato tie žmonės, jie iš niekur atsiranda. Žmogus atbuline eiga važiuoja, tai buvo ne vienas atvejis, kad atsitrenkia ir į automobilį ir į žmogų. Apibraižė žmogus, daug skundų visi nepatenkinti.“

Tačiau vietinių skundai dėl ne vietoje išdygusios tvoros pasiekė ir Šiaulių prokurorus. Šie, situaciją ištyrę, pripažino, kad viešasis interesas pažeistas, tačiau kol kas ginti jo teismuose prokurorai nesiims.

„Padaryti pažeidimai dėl tvoros tai bendraturčių galimybė naudotis žemės sklypu, taip pat gyventojų galimybe naudotis pėsčiųjų takais“, – sako Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Dabužinskienė.

Prokurorai sako lauksią, kuo baigsis verslininko įmonės ginčas dėl tvoros su  Nacionaline žemės tarnyba bei Šiaulių miesto savivaldybe. Mat tiek miesto  administracija, tiek Nacionalinė žemės tarnyba įsitikinusios, kad tvora išdygo nelegaliai ir turi būti nugriauta.

„Statant tvorą nebuvo visiškai derinta su NŽT, o jeigu nederinta, tai iš neteisės negali atsirasti teisė, jei NŽT užims poziciją, kad buvo padarytas pažeidimas nederinant, vadinasi tas kas buvo padaryta padarius pažeidimą, turi būti nugriauta“, – pasakoja Šiaulių m. savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Nacionalinė žemės tarnyba sako, kad bendravo su prekybos centro vadovais, jie pateikė 58-nių lapų paaiškinimus ir galutinį sprendimą pateiks po poros savaičių.

„Mes šiuo metu studijuojam tuos 58 lapus, nagrinėjam ir galutinius sprendimus bus galima pasakyti po šitos datos“, – teigia Nacionalinės žemės tarnybos Šiaulių skyriaus vedėjas  Zigmantas Dranginis.

Tvora apsijuosusios bendrovės vadovai piktinasi – esą Nacionalinė žemės tarnyba jos argumentus nagrinėja su išankstiniu nusistatymu, kad tvorą reikia griauti. Jei abiem pusėms susitarti nepavyks, galvosūkis dėl miesto milijonieriaus bendrovės tvoros atiteks ir miesto teisėjams.


Rašyti komentarą...
.
... dar vienas brexitas
2019-12-14 16:08:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
...
Taip jau yra kai miestui vadovauja antikinis milijonierius..
Europos sąjungoje net tarp valstybių neliko tvorų, o šis buka galvis dalina miestą į dvi dalis.. Pamatytume jo privačią namų teritoriją ir neliktų klausimų, dėl jo psichines būklės
Atsakyti
-2

V
Veronika
2019-12-15 08:33:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu ir taip aišku kad tvora "išdygo"nelegaliai ir trukdo kt. žmonių interesams ir patogumui ,tai kas dar turėtų būti neaišku?
KAM dar reikėtų trukdyti teismų "labirintus"prasukti ar išteisinti ką nors iš interesantų?Ar dar mažai teismų bylų dėl ypač sv. bylų?
Atsakyti
-3

A
Ada
2019-12-15 11:51:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liūdna, kad visur taikomi dvigubi standartai, paprasto žmogelio tvora jau senai būtų nugriauta o dabar visi bijo vieno žmogaus, nes po teismus uztampys, užtai ir savivaliauja minėtas verslininkas mieste nebaudžiamas visai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų