Lietuvos žydai siekia susigrąžinti Antrojo pasaulio karo metais nacių užgrobtą šeimų turtą. Žemės sklypai įvairiausiose šalies vietovėse, didmiesčių Senamiesčiuose atimti butai, verslo patalpos – visa tai, anot šalies žydų, po skaudžios istorinės patirties, turi grįžti į palikuonių rankas. Tačiau kol kas visos pastangos bevaisės.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę Amerikoje dar kurį laiką gyvenęs ir tik vėliau grįžęs Leonas yra vienas iš tų, kuris nori susigrąžinti kadaise jo šeimai priklausiusį nekilnojamąjį turtą Kaune ir Molėtuose, kurio Holokausto laikotarpiu neteko jo seneliai.

„Senelių namai, verslai, prosenelių pirtis, yra nuotraukos jų, jie stovi, nesugriauti“, – sako Leonas Kaplanas. 

Pagal galiojančias nuostatas, vyrui teisės į savo šeimos turtą nepriklausė, nes į Lietuvą grįžo vėliau, o pagal Konstitucinio Teismo išaiškinimą, atgauti nuosavybės teises buvo leidžiama tik Lietuvos piliečiams ir tik tiems, kurie pilietybę atgavo iki 2001. O dabar esą jau šaukštai po pietų, terminas nepratęsiamas.

REKLAMA

„Aš galiu finansiškai puikiai gyventi be šito turto, arba be to miško, kur kažkam duos. Čia yra principo reikalas. Čia yra šalies įvaizdis pasaulyje. Labai svarbu visuomenės sąžiningumas. Ir ne tik žydams. Ir kitų tautybių žmonėms, kurie neatgavo savo turto“, – mano vyras.

Kalbėdami apie tragiškus savo šeimų išgyvenimus, Lietuvos žydai primena, kad jų šeimos nariai iš savo namų buvo išvaryti be nieko. Jų išpuoselėtuose namuose apsigyveno svetimos šeimos. Vien Vilniuje prieškariniu laikotarpiu 40 procentų gyventojų sudarė žydai. Todėl sostinėje namų, žemės sklypų, verslo patalpų, kurie anksčiau priklausė būtent žydams, yra apstu.

„Mano šeima, kada išėjo gi, net durų neužrakino. Aš esu iš tos kartos, kuri nepaveldėjo nei sidabrinių žvakidžių, kurias turėjo kiekviena žydų šeima, nei žiedų, nei nieko. Mes paveldėjom tik skausmą“, – teigia bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

2009 metais Lietuva, kartu su kitomis šalimis, pasirašė Terezino deklaraciją dėl prarasto turto grąžinimo žydų bendruomenei principų. Po kelerių metų buvo įkurtas Geros valios fondas ir per jį finansuojami šalies žydų projektai, remiami žmonės. Taip pat susigrąžinta dalis bendruomenės turto. Iš viso dalimis per dešimtmetį bendruomenėms turi būti išmokėti 37 milijonai eurų. Tačiau pavienių asmenų privataus turto ši kompensacija nepadengia.

„Žmonės neturi jokios galimybės nei skųstis, nei pratęsti terminus. Dėl to, kad įstatyminė bazė kalba apie tai, kad įstatymo dėl piliečių nuosavybės teisių galiojimo laikotarpiu, jie turėjo būti Lietuvos piliečiai“, – pasakoja F. Kukliansky.

REKLAMA

Kauno žydų bendruomenės atstovai taip pat pasakoja kartais sulaukiantys užklausų padėti rasti buvusius šeimos namus, kurie ir laikinojoje sostinėje plačiai išsibarstę.

„Žydai gyveno daugiausia Senamiesty, Centre, Vilijampolėje, tai tų namų, aišku, yra. Kaip tik visai neseniai prieš kelis mėnesius vienas kreipėsi iš Izraelio, abstrakčiai žinojo tik kokiame rajone, kaip atrodo tas namas, tai su archyvo pagalba, ir aš kiek galėjau, pagelbėjau, tai suradom tą namą“, – teigia Kauno bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas.

Esą jei pavyktų pradėti dialogą su vyriausybe, pirmiausia reikėtų surinkti informaciją apie jau grąžintą privatų Lietuvos žydų turtą, vėliau žydų bendruomenė nusiteikusi rinkti duomenis apie šeimas, kurioms turtas nebuvo grąžintas. O tokių šeimų, anot užsienio reikalų ministerijos ambasadoriaus, galėtų būti tūkstančiai.

„Sunku pasakyti, kokio dydžio šita grupė žmonių yra. Bet vyriausybė šią problemą supranta, žino ir, manau, kad gali būti pasiruošus svarstyti galimus tų teisių atkūrimo ar kompensacijų mechanizmus“, – kalbėjo ministerijos atstovas Dainius Junevičius. 

Tiesa, bent kol kas Vyriausybė, regis, neketina peržiūrėti galimybės kompensuoti žydams už prarastą turtą. Jei derybos visgi įvyktų, preliminariais skaičiavimais, kompensacijų sumos už prarastą nuosavybę Lietuvos žydams ir jų palikuonims siektų milijonus eurų.

Arunas
2019-12-08 10:36:28
Klausimas žydams: kiek procentu NKVD darbuotojų buvo žydai kai lietuvius į sibirą trėmė??? ,Ar ne 100% ?????
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vardas 2019-12-10 21:18:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Manau reikia visų pirmą gražinti tremtiniams jų pagrobtą turtą ir žemes kurie pilietybės niekada nebuvo praradę, bet turtas valdžios nusavintas ar žemės kaip jie sako perkeltos. T.y originalios vertingos labsbergiui, pelkės ir krūmai mužikui. Tik po to žydai gali jieškoti to kad galvoja kad tai galėjo būti jų senelių turtai ir kuriuos jie labsi norėtų pasisavinti, nors tam jokių įrodymų neturi. Tik nuotrauką iš lsikraščio iškirpta.    ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-10 23:07:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vardas,
kas kam daugiau rupi. Savo marskiniai arciau kuno... Dabar prisiminsim, kas buvo tremtiniai. Maza dalis - isbuozinti, iskaitant zydus, po to pasipriesine, ar tuo apkaltinti. Didziausia dalis - "miskiniu"remejai, ar tuo apkaltinti. Patys sukyle "miskiniai" valdzios atzvilgiu buvo ginkluoti maistininkai. Negyncytinas faktas, kad lietuviu isrinkti vietiniai kairieji, gerai zinomi lietuviai, parveze Stalino Saule, o ne Kremlius ja ipirso. Po to KITI lietuviai organizavo masini ginkluota maista. Kaip i tai turetu reaguoti TSRS valdzia? "Miskiniai" nepaliko kitos iseities, dave gelzbetonini pagrinda TSRS valdziai represuoti ju remejus. Tarp kitko, didzioji dalis istremtuju isgyveno. O kuo ir kam nusikalto zydai, kurie, varyti pagrindinai lietuviu policininku susaudymams, praktiskai visi zuvo? Zuvo apie 95% is visu gyvenusiu LR, pries tai isgaudyti lietuviu policininku (vokieciai nesugebetu taip isgaudyti)!  
Grigorij 2019-12-10 23:21:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vardas,
as net neissivaizduoju, kaip visa sita nuosavybe galima butu grazinti. Bet, visu pirma, valstybe, is dalies, naujieji nuosavybes savininkai, galetu tai kompensuoti pinigais.  
Chi chi 2019-12-09 17:56:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na as nieko doro nimagu skazat about jude   ATSAKYTI
Notjude 2019-12-09 17:54:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idomu os kur tie zydai tiek turto turejo ar tik ne engdami ciabuvius lietuvius   ATSAKYTI
NN 2019-12-09 17:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
"Ko jūs, lietuviai, bijot? Mes juk tų namų iš Lietuvos neišsivešim. Mes jums juos parduosim, ir toliau galėsit sau juose gyventi".   ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-09 14:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ir šviesa, ir tiesa Mūs žingsnius telydi (c) :)))

Kazkodel lietuviai pasinaudojo galimybe atsiimti nacionalizuota nuosavybe per restitucija, draskant kolukius, valstybine nuosavybe, itin keikiant LR valstybei. O zydams, nukentejusiems per holokausta, prie ko aktyviausiai prisidejo LR valdzia, administracija, jegos strukturos, savanoriai - zydu turto medziotojai, net negalima pasvajoti. Tarp kitko, LR BK "okupacija" net nekvestionuojama, uz tai gresia baudziamoji atsakomybe. O LR holokausto vykdymas net neminimas. Atsieit, tada nepriklausomos Lietuvos nebuvo. Bet Skirpos LAF-ininkai baltaraisciai, Klimaitis, masiskai zude vietinius beginklius zydus dar pries tai, kai i LR izenge naciai. O uz LR BK didelis aciu ir zydu tautos atmatai - E.Zingeriui. Deja, ir Faina, drasiai ginanti zydu teises, gan arti susidejo su Landsbergiu antitarybiskumo pagrindu (del "zydelkos" buvo draugiskas pasibaksnojimas). Su landsberginiais susidejo ir kiti zydu bendruomenes nariai. Jie suteikia galimybe landsberginiams rinkti taskus, vaidinant zydu "uztarejus", "gynejus". Taip, KupriaOzys lieja krokodilo asaras per kokio nors Geto likvidavimo metines, o paskui... liaupsina vetras, kitus zydsaudzius! Taigi, kovoti pries atkurta atminimo lenta Vetrai Faina jau nebegali...

O-o-o, kaip sujudejo visas sirsynas-gyvatynas, kai tas klausimas buvo tik uzduotas! Kaip prisimine visus mitus apie pacia "neteisingiausia" tauta! Jau seniai LR istorikai, TIKRAI nepapirkti zydu, irode, kad nei KGB, nei Lietuvos Komunistu Partijoje zydai, toli grazu, nesudare daugumos. Is kur? Kiek tu zydu buvo LR? O is ju buvo dalis verslininku, turtingu zmoniu, kuriu turtas buvo TSRS nacionalizuotas, o nemaza ju procenta istreme per pirmus "profilaktinius" tremimus. Nepaisant to, kad, skirtingai nuo lietuviu, zydu verslininkai, turtingi zmones islaike zydu bendruomene. Dalis zydu buvo nacionalistai, svajojantys apie zydu valstybe Pazadetoje Zemeje. Tai Tarybu valdziai dziaugesi tik bedniokai. Tarp kitko, ir lietuviu bednioku Smetonos laikais buvo pakankamai daug. O besidziaugianciu Vilniaus stebuklingu grazinimu buvo dar daugiau. Tai kad su gelem ir muzika Raudonaja Armija sutiko, visu pirma, lietuviai, ir to labai ragino LR valdzia - irgi visiems LR istorikams seniai zinoma. Bet juk kazkaip reikejo itikinti paprastus lietuvius, demonizuojant zydus, paruosiant juos masiniam zydu naikinimui ir LAF-ininku, ir "Laikinosios Vyriausybes", tam, kad is "laisvintojo" Hitlerio gauti bent menka suvereniteta, tai tam buvo kuriami visokie antisemitiniai mitai. Net jei patikieti, kad Rainiuose buvo ziauriai nuzudyti 70 lietuviu vien dusanskiu, tai po to ten buvo ziauriausia, su patyciom, kersijant uz Rainius, nuzudyta apie 700 beginkliu vietiniu zydu, jokiam KGB ar Komunistu Partijai nepriklausanciu, "laisvinant Lietuva"!   ATSAKYTI
zita 2019-12-09 21:51:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pan. Grigorij nori teisinti budelį N.Dušanskį, kuris dalyvavo žiauriausiais metodais kankinant Lietuvos didvyrį Adolfą Ramanauską - Vanagą. Patikslinu - Rainiuose 1941 m. birželio 25 d. ankstų rytą buvo itin žiauriai nukankinti 73 inteligentai. Daugumai jų nupjautos ausys, išbadytos akys, 35 žmonėm sužaloti lyties organai. Dauguma galutinai nuužudyta sutriuškinus galvas arba subadžius durtuvais. Tik 10 kalinių buvo sušaudyti. Dėl sužalojimų iš 73 kalinių, 46 lavonai nebuvo atpažinti. Netoli Rainių buvo rasti dar 3 palaikai su šautinėmis žaizdomis pakaušyje, kurie per žudynes Rainiuose buvo pabėgę...
Lygiagrečiai birželio 26 d. Pravieniškių kalėjime buvo nužudyta 230 kalinių bdi 21 kalėjimo prižiūrėtojas-lietuvis. Rusų okupantai tomis dienomis, kurių nenužudė Lietuvoje, jie dar į Rusijos gilumą suspėjo išvežti 1363 kalinius. Visi jie buvo pasmerkti lėtai mirčiai sovietiniuose lageriuose.
Kaniūkų kaime baigiantis karui 1944 metais raudonieji partizanai, kurių dauguma buvo žydai, išžudė kulkosvaidžių ugnimi per 200 Kaniūko kaimo gyventojus, po to padegė...
Čia tik menka dalis, ką Lietuvai davė stalino saulė...  
Andrius 2019-12-09 23:25:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žandai neplyš, pan Grigorij ? O kas lietuviams grąžins patirtas skriaudas ir nuostolius ? Ar su istorine atmintimi ne kas, kad neprisimenate, kad tarpusavyje pešėsi ir kitus į tą kruviną mėsmalę įtraukė ? Ar nesumaišėte adresus ? Jeigu jau ieškote atpirkimo kiaulės, tai vienas adresas Rusijoje, kitas Vokietijoje. Lietuviai nukentėjo tiek pat, kiek ir žydai. Ir kita vertus, kiek kartų dar galvoja taip reketuoti Lietuvą ? O po to dar reikalaujate sau pagarbos. Gal išmokite gerbti aplinkinius, tada ir patys būsite gerbiami. Nes dabar ant svetimo gėrio į rojų nujoti užsimanėte....  
Grigorij 2019-12-10 00:54:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
zita,
jus, kaip is menulio nukritus... Is kur istrauket, kad noriu teisinti Dusanski?.. Mes apie Rainiu zudynes turim per mazai informacijos, kad kaltinti, arba teisinti Dusanski. Atvirksciai, as padariau prielaida, kad zudikai buvo visi zydai, galiu padaryti prielaida, kad visi buvo kruvini budeliai-skerdikai. Ar tai yra pagrindas kersyjant, ten, pagrindinai lietuviu rankom, nuzudyti desimteriopai daugiau zydu, visiskai nesusijusiu su komunistais ir KGB? Ar tai yra pagrindas panasiu budu 95% sunaikinti vietinius zydus, juos lengva ranka aukojant vardan menkiausio suvereniteto is "laisvintojo" Hitlerio ranku? Pravieniskio kalejimo istorijos negaliu komentuoti, o del Kaniuku turiu Jus ziauriai nuliudinti. Matot, tuomet tarybiniu partizanu buvo mazai. Ir PL partizanu ne per daugiausia. Siaip, del ju kaniukieciai nenukentejo. BET, jie nusprende itin itykti naciams, ju pagalba iki dantu apsiginkluoti, ekipiruotis, sukurti "savigyna", ir, atsieit kovojant uz "Laisva Lietuva", gaudyti, naikinti tarybinius ir lenku partizanus. Tikriausia, ir zydus gaude. Tai pries ka iskase karo kirvi, visiskai atsiduodant naciams, - nuo tu ir zuvo. Gal jie gailejo partizanus, ju moteris ir vaikus, kad partizanai turetu ju pasigaileti? Ka sau galvojo Kaniuku moterys: kad visa laika sekmingai pavyks tarnauti naciams? Gal, karo salygom, tarybiniai partizanai turejo jas gelbeti is ugnies kartu su vaikais? Bent, skirtingai nuo naciu, jas neuzdare kokioj troboj, ir urmu nedegino.  
Grigorij 2019-12-10 01:13:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Andrius,
jus lyginat lietuviu skriaudas su 95% isnaikintais vietiniais zydais, pagrindinai lietuviu rankom, kam patarnavo ir LAF-ininkai baltaraisciai, ir, veliau, Laikinoji Vyriausybe, visa jos administracija, jegos strukturos? Jus nezinot, kad ir lietuviu po karo lauke panasus likimas pagal Hitlerio plana "Ost", ir tik TSRS jus nuo to isgelbejo?

O man nieko nereikia, as nieko nereikalauju. Gi man iki gyvo kaulo igriso, kad, net 95% "islaisvine" LR nuo zydu, dar negalit pazaboti savo neapykantos jiems, juolab, kai jie kazka pradeda reikalauti... Akyvaizdu, kad jei pasikartotu 1941 m. kritine situacija - cia vel atsirastu itin daug aktyvistu paaukoti net visas tautines mazumas del savo komfortiskesnio gyvenimo... Gi esat TIKRI, arsus katalikai! :)))  
karas yra karas 2019-12-09 12:59:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kiek namų karo metu buvo subombarduota? Atstatė juk jau ne žydai.    ATSAKYTI
Aldona 2019-12-09 12:31:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O visos Lietuvos nenorit ? Jau gavot 150 milijonų, ko dar ?Apetitas auga bevalgant ?????Lietuvius plėšet anksčiau, tai ir vėl norisi ???   ATSAKYTI
Saulius K 2019-12-09 10:50:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas gali po tokių rastlevu ir pretenzijų tuos žydus nors kiek pakęsti..kažkokie jie liguistai ir kaip sausai ant užpakalio..labai nepatogus..nes nuolat apie save primena..kokie jie nuskriausti..o buvo šventi..geri...nedirbo Saugumo. Nuostabus mūsų senelis Kalėda...linkėjimai Jam ir nenaikinti lietuviukus..nieko šito nebuvo..ot sasai   ATSAKYTI
Kritikas 2019-12-09 09:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dabar suprantu, kodėl žydai siekia dvigubos pilietybės.   ATSAKYTI
Kritikas 2019-12-09 09:07:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dabar suprantu, kodėl žydai siekia dvigubos pilietybės.   ATSAKYTI
Lina 2019-12-09 07:48:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gudrus kaip zydas, - sis posakis ju tautai labai tinka. Prie ko cia Lietuva???? Okupuota ji buvo, eikit ir kreipkites i rusus, gal atiduos arba prikals uz ausu prie sienos. Nebukite tokie gobsuoliai, nes labai slykstu!!!   ATSAKYTI
Jonukas 2019-12-09 03:36:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zydams visur gerai, kur arabas nesirodo.    ATSAKYTI
Lietuva 2019-12-09 02:14:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvos žydai dirbo NKVD ir KGB-istais ir vadovavo masiniams Lietuvių tautos trėmimams į Sibirą. Tai Lietuviai turėtų reikalauti iš žydų milijardines kompensacijas už trėmimus, kankinimus ir nužudymus. Šlykštus žydų elgesys buvo tada ir tebėra dabar !!!   ATSAKYTI
antanas 2019-12-09 13:09:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai geras komentaras. Kur logika: žydams dviguba pilietybė, žydams visas buvęs turtas, o kas belieka lietuviams? Buvo žiauri dviguba okupacija; per okupaciją pirmieji žiauriai nukentėjo lietuviai, kai okupantai rusai, kuriems vienareikšmiai talkino kolaborantai žydai, trėmė lietuvius į Sibirą, prie Laptevų jūros, didelę dalį lietuvių įkalino, lietuvius tardė ir žiauriai kankino NKVD tardytojai, kurių dauguma buvo žydai. Ir dabartinė Lieuvoje žydų bendruomenės pirmininkė F.Kukliansky kolaboravo, per Lietuvos okupaciją dirbo tardytoja.
Ar šiandien lietuviams tremtiniams ir politiniams kaliniams jau visas turėtas turtas gražintas ir pilnai su jais atsiskaityta? Tikrai ne viskas iki šiol lietuviams dar grąžinta ir ne pilnai atsiskaityta. Hplokausto projektas ne lietuvių sugalvotas. Aš manau, kad prie holokausto antruoju Lietuvos okupacijos laikotarpiu prisidėjo dalis lietuvių todėl, kad nors dalinai atkeršyti žydams, kurie per pirmąją Lietuvos okupaciją buvo aktyvus kolaborantai prieš lietuvius. Pati pradžia prasidėjo nuo žiauriausių Rainių žudynių, kurias organizavo okupantai rusai su kolaborantais žydais. Jei lietuviai prieš okupantus ir kolaborantus nebūtų nė piršto pajudinę, galimai šiandien Lietuvos jau neturėtume. Kiekviena tauta turi teisę apsiginti...   
Jurij 2019-12-08 23:11:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žydai iš lietuvių viską siurbė ir tapo tokie turtingi, kad jų rankose Kaunas buvo, miškai, žemės, auksas, prabanga, o lietuvis mužikas duonos neturėjo. Jei nebūtų tokie godūs ir veislingi, tai nebūtų jų niekas sunaikinęs, bet pasauliui jie naudos nedavė, nes žydas niekada nedirbo fizinio darbo, tik kitus išnaudodavo. Gyveno parazituodami, o dabar jiems Lietuvos turto reikia. Tegul palaukia kol pakartostuos metus 9 forte. Tik ramiai tegul pasėdi Lietuvoj.   ATSAKYTI
Jurij 2019-12-08 23:11:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žydai iš lietuvių viską siurbė ir tapo tokie turtingi, kad jų rankose Kaunas buvo, miškai, žemės, auksas, prabanga, o lietuvis mužikas duonos neturėjo. Jei nebūtų tokie godūs ir veislingi, tai nebūtų jų niekas sunaikinęs, bet pasauliui jie naudos nedavė, nes žydas niekada nedirbo fizinio darbo, tik kitus išnaudodavo. Gyveno parazituodami, o dabar jiems Lietuvos turto reikia. Tegul palaukia kol pakartostuos metus 9 forte. Tik ramiai tegul pasėdi Lietuvoj.   ATSAKYTI
Objektyviai 2019-12-08 23:09:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Saunuoliai zydeliai, ietuva parodys Rusijai pavyzdi, kaip reikia sazyningai ismoketi reikalaujamas reparacijas.   ATSAKYTI
Kūma 2019-12-08 22:56:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žydų buvo beveik puse Lietuvos. Močiutė sakė, kad žydė pasakiusi, kad mes per iūsų galvas eisim kaip per kopūstus. Gali taip ir įvykti. Juk juos naikino puse pasaulio.   ATSAKYTI
Saulius k 2019-12-09 10:53:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau lipa ant galvų  
Ligoniai 2019-12-08 22:29:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegu ateina duosim jiems turtu su kaupu kad ilgai atsimins   ATSAKYTI
Aha 2019-12-08 21:59:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
1940 m. Lietuvą užgrobus sovietams visas turtas be skirtumo lietuvių ar žydų buvo sovietų nacionalizuotas . Išsireikalavote iš Vokietijos kompensacijos už nacių darbus ,reikalaukite ir iš Rusijos už sovietų darbus.    ATSAKYTI
Palaikau 100 pudu 2019-12-08 22:38:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Autuk, kokiu budu nacionalizuotas pvz. namas senamiestyje, ar tik buki liliputines teritorijos atstovai gali teigti jog nama nacionalizavo Sovietai, ar isties taip prastai su lt sunaujos issilavinimu, beje namas ir siandien stovi, ir siandien jame yra gyvenama arba naudojamas verslui, tai ir reikalauja zydai, kad grazintu viena is sovietu respublika nacionalizuota turta, ar tamsta net nezinojai jog "Sovietai" tai yra Tarybu socialistiniu respubliku sajunga, o si liliputine vasaline teritorija ir yra viena is tu respubliku, taigi zydai kreipiasi tiksliai pagal adresa, saunuoliai.  
a 2019-12-08 21:59:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
už viska tegu kompensuoja vokietija ir rusija, kurios mus okupavo anuomet. Lietuvos kaip valstybės tuomet net nebuvo, todėl teisiškai ir nera pagrindo iš LR kažko reikalaut šiandien.... buvo okupantų valdžia, tegu okupantai ir sumoka už savo darbus!!!!!!   ATSAKYTI
Objektyviai 2019-12-08 22:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vadovaujantis tamstos logika, Rusijos kaip valstybes irgi tuo metu nebuvo, taigi apie kokias reparacijas Rusijai, pastoviai svaigsta lietuva.
Vadovaujantis tamstos logika, Rusija ir Vokietija yra okupantai, taciau nuo 1990metu lt valdzia garsiai zviegia jog Vokietija musu partneris ir su "dziaugsmu" pasitinkame atvykusia Vokietijos armija i lietuva, taigi kaip partneris galejo okupuoti partneri?, is to seka , jog teks zydams grazinti turta, kadangi kartu su partneriai naikinome zydus.
Faktas, kaip betraktuosime okupantus, o bet taciau, namas, miskas ar siaip zemes yra ir stovi lietuvoje, taigi kaip okupantas galejo issinesti ar issivezti namus su pamatais ir zeme po juo, miskus su stacia mediena ir zememis, ar tiesiog hektarus dirbamos zemes?
Taigi isvada jog lazda turi du galus, stai ir sunauj.s vyriausias atstovas gales pademonstruoti kaip vykdys istorini teisinguma, manau eilini karta bus kompensuota is biudzeto, nors nei as, nei daugialis mokesciu moketoju is to turto jokios naudos negavome.  
Objektyviai-2 2019-12-09 13:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
1940 m.žydai pirmieji su džiaugsmu pasitiko okupacinę rusų armiją ir jėgos struktūras. Iki tol Lietuvoje nebuvo nužudytas nė vienas žydas, priešingai nuo tada prasidėjo lietuvių trėmimai ir žudynės.   

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
Po skyrybų —vyro akibrokštas: į bendrus namus parsivedė kitą moterį
Moteris išsiskyrė, bet jos sielos žaizdos negyja. Ji sako, kad buvęs vyras vis dar jai kerštauja ir jų bendrame name gyvena su kita moterimi. Kai prieš metus įvyko skyrybos ...
Katinai (nuotr. stop kadras)
Meilė gyvūnams ir atjauta panevėžietę veterinarę paskatino ne tik atidaryti išskirtinai katėms skirtą prieglaudą, bet ir įkurti kačių kavinę. Panevėžyje tai pirma tokia ...
Ausų infekcija (nuotr. 123rf.com)
Ausų krapštukai viena iš higienos priemonių, kurią daugelis turime savo vonioje. Deja, bet dažniausiai jais valome ausis, ko specialistai nerekomenduoja. „Mechaniškai valyti ...
Kristina Zmailaitė (nuotr. stop kadras)
Esame pratę atlikėjus matyti pačios geriausios formos. Koncertuose ar spektakliuose jie atiduoda visą save, o žiūrovai mato tai, ką jie turi matyti. Tiesa, operos solistai ...
Vilnietis Petras (nuotr. stop kadras)
Vyriausybė žada pagalbą žmonėms, nukentėjusiems nuo medikų netinkamo gydymo. Esą tam, kad gauti piniginę kompensaciją jiems nebereikės įrodinėti mediko kaltės. Pinigų ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
DABAR RODOMA
Į pasiūlymą mažinti amžių į Seimą lietuviai žiūri skeptiškai
DABAR RODOMA
Politinėje padangėje toliau verda aistros: susitiko Nausėda ir Karbauskis
DABAR RODOMA
Maisto reformos neveikia: iš ligoninių plūsta pacientų nuotraukos
DABAR RODOMA
Šimašius įvardijo sritį, kurioje Vilnius yra čempionas visoje Europoje
DABAR RODOMA
Nufilmuota, kaip pasienyje su Rusija sunaikintas pavojingas sprogmuo
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų