Klaipėdiečiai sumanė, kaip priešintis užmačioms kirsti parko medžius

Valdininkų užmačias uostamiesčio skulptūrų parke iškirsti pusę tūkstančio medžių, būrys klaipėdiečių pasitiko išskirtine akcija – sukvietė vaikus, kad šie ant medžių pieštų širdeles ir suskaičiuotų, kiek lapuočių parke nebeliks. Akcijos organizatoriai tikina, jog taip mažieji išmoks socialinio ir pilietinio aktyvumo.

Klaipėdos skulptūrų parke vaikai ant medžių piešia širdeles ir rašo skaičius. Tai socialinė akcija, kuria organizatoriai siekia atkreipti visuomenės dėmesį į valdininkų kėslus iškirsti 500 šimtus čia augančių medžių.

Vaikus šiai akcijai organizatoriai pasirinko neatsitiktinai. Esą taip ugdomas pilietinis ir socialinis aktyvumas.

„Vaikų akys, kai pakviečiau dalyvauti akcijoj, va taip va labai išsiplėtė. Juos nustebino ir jiems patinka jaustis reikalingiems. Nes socialinis aktyvumas yra ugdomas ne sėdint patalpoje“, – sako mokytoja Giedrė Janauskienė.

Medžių išsaugojimo akcijos iniciatorius sugalvojo ir dovaną Klaipėdos merui. Tiesa, įteikti nepavyko – meras renginyje nepasirodė.

„Grubliauskas Vytautas nusipelno tokios regalijos. Va, parašyta – Klaipėdos merui už nuopelnus miesto medžiams. Gaila, kad mero nesutikom, bet aš bėgiosiu ir gaudysiu jį, kad jam įteikti už darbą trečioje kadencijoje“, – pasakoja akcijos iniciatorius Gintaras Petkus.

Šiandien uostamiestyje pristatytas ir dar vienas projektas – valdininkai nori iškirsti ir šias, Vilties ir Salomėjos Neries gatvėse augančias liepas. Iš viso per pusšimtį medžių. Dalis liepų yra visiškai sveikos, tačiau esą negražiai atrodys prie naujais pasodintų mažų medelių. O ir prižiūrėti neva bus sunku. Valdininkai tikina, esą to pageidavo patys gyventojai.

REKLAMA

„Tų namų gyventojai mum skundžiasi ir skambina, kad užstoja šviesą, ant mašinų gali nukristi. Jie patys pageidauja, kad tai būtų padaryta“, – teigia akcijos iniciatorius Rasa Jievaitienė.

Posėdyje, kuriame valdininkai pristatė šias užmačias dalyvavo ir šių gatvių gyventojai. Panašu, kad jie nenori, jog medžiai būtų iškirsti.

„Jeigu vaikui į plaukus įsivelia kaltūnas, tai mama gi šukuoja, kad nežeisti plaukų, o pamotė tiesiog nuskuta galvą. Tai nebūkim pamotės savo miestui“, – mano klaipėdietė Rūta.

Dendrologai sako, kad tokie konfliktai nekiltų, jei nuo pat pradžių miestuose būtų sodinami tinkami medžiai. O Klaipėdoje auga miško medžiai, kuriuos sunku prižiūrėti, būtina genėti ar net kirsti.

„Jei tai pritaikytos rūšys, jos auga lėtai ir jas prižiūrėti yra labai paprasta. Jei tai miško rūšys – liepos, klevai, uosiai, pasodinti prie gatvių ar aikštėse, jie ilgainiui sukelia problemų“, – kalbėjo KU botanikos sodo direktorė Asta Klimienė.

Dėl liepų Vilties ir Salomėjos Neries gatvėse iškirtimo valdininkai dar spręs. Skulptūrų parke medžius šalinti planuojama kitąmet.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų