Alkoholio pasaugojimo ir skolinimo paslauga, leidžianti apeiti draudimus ir svaigiuosius gėrimus gauti 24 valandas per parą tapo tikru valdžios galvos skausmu. Nors valdžia bando šias paslaugas uždrausti įstatymų pataisomis ir tyrimais, idėjos autoriai, verslininkai sustoti nežada, gina savo teises. Jie aiškina nesuprantantys, kodėl valdžia nusitaikė į juos, o ne į neteisėtą alkoholio prekybą pogrindyje.

Sostinėje įrengta alkoholio saugykla. Sistema veikia labai paprastai: į savo išmanųjį įrenginį žmogus, negalintis pakentėti be alkoholio, parsisiunčia specialią programėlę. Po trumpos registracijos jis tampa saugyklos naudotoju, suveda savo duomenis ir jau gali rinktis alkoholinius gėrimus.

Alkoholio saugykla

Alkoholio saugykla

Visa paslaptis slypi sistemos logikoje. Programėlė klientui leidžia iš anksto prieš šventę neiškeliant kojos iš namų nusipirkti alkoholinį gėrimą ir jis yra saugomas specialiame punkte, kaip kokiame paštomate. Gėrimą iš saugyklos galima pasiimti bet kada, net ir tada, kai įprastų parduotuvių kasos alkoholio jau nepardavinėja. Jei  lėbautojas pavėlavo, butelio laiku iki aštuntos ar trečios valandos vakaro nenusipirko, problemos nėra. Bet kuriuo paros metu galima pasiskolinti gėrimą iš kito saugyklos naudotojo. Tiesiog išgėręs svetimą butelį žmogus, skelbiama, per 3 paras turi jį atpirkti.

REKLAMA

„Dabar nedraudžiama paskolinti savo kaimynui, tai, ko jis pritrūko. Mes tiesiog išnešėm tą į viešą erdvę“, – sako „Artimiausias“ vadovas Vytautas Šulcas.

Iš anksto nusipirktą, ar dažniau pasiskolintą butelį iš saugyklos galima pasiimti per kelias sekundes suvedus specialų kodą. Ši alkoholio saugojimo paslauga iškarto įžiebė diskusijas. Sistemai pradėjus veikti, Seimo nariai įregistravo ir sėkmingai pateikė įstatymų pataisas, kurios tokią veiklą uždraustų, tyrimus pradėjo tiek Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, tiek Valstybinė mokesčių inspekcija.

Parlamentarai ir valdžios institucijos įsitikinę – esą taip verslas siekia apeiti alkoholio prekybos laiko apribojimus, pažeidžia prekybos automatais bei kitas taisykles.

„Ši paslauga tiesiogiai apeina tą draudimą, vadindami tai pasaugojimu, paskolinimu ir panašiai“, – pasakoja Seimo narys Paulius Saudargas.

„Departamentas ėmėsi veiksmų. Bandė susitarti geranoriškai su įmone. Įmonė atmetė mūsų bendradarbiavimo galimybes, veiklos nenutraukė. Tada, be abejo, prasidėjo tie visi procesiniai dalykai. Tiek mūsų departamentas, tiek Mokesčių inspekcija atliko patikrinimą“, – teigia laikinoji departamento vadovė Gražina Belian.

„Alkomatais“ pakrikštytų alkoholio saugyklų atstovų tokie valdžios veiksmai nesustabdė. Tyrimai kol kas rezultatų nedavė, o Seimo narių pataisos vis dar svarstomos.

„Sunku kovoti su šia nauja paslauga. Draudimas yra alkoholio prekybai faktiniam atsiskaitymui pinigais. Štai perku prekę, atsiskaitau už ją pinigais. Kai pavėluoja žmogus, jam prekės kasininkė neparduoda. Šiuo atveju yra teigiama, kad žmogus nemoka už prekę, tuo realiu laiku. Jis būna arba sumokėjęs anksčiau arba sumoka vėliau. Jam arba paskolinama, arba jam pasaugoma“, – kalbėjo P. Saudargas.

REKLAMA

Alkoholio saugyklų atstovai aiškina, esą įstatymų jie nepažeidžia.

„Mes neieškojom spragų, mes veikiam išskirtinai pagal įstatymą. Pats departamentas pripažįsta. Mes nei perkam, nei parduodam alkoholio. Tai yra viena. Antra, šitas projektas sprendžia ne tik tais alkoholio gavimo naktį problemą. Jis iš principo sprendžia saugaus alkoholio saugojimo problemą. Ne visi šeimoje gali lesti sau laikyti alkoholį saugiai, turi priklausomų asmenų, turi maištingų paauglių“, – sako V. Šulcas.

Tiek rinkos ekspertai, tiek „alkomatų“ atstovai priduria, kad didesnės problemos slypi ne saugyklose, o augančioje nelegalioje rinkoje.

„Reikia atsakyti į klausimą, kodėl jie vartoja tą alkoholį, o ne tiesiog bandyti tokiomis techninėmis, mechaninėmis priemonėmis pasakyti, kad jūs negalite įsigyti alkoholio ten po 20, po 22, po 15 valandos. Atrodo, kad ta problema automatiškai išsisprendžia. Ji neišsisprendžia. Ir mes tai matome per padidėjusį šešėlinio alkoholio vartojimą, per tokias paslaugas kaip nuomos aparatai“, – pasakoja rinkos ekspertė Ieva Valeškaitė.

„Užeikite į gretimą prekybos centrą ir pamatysite, kaip močiutė veža visą vežimą pigios degtinės, pigaus rašaliuko, pigaus stipraus alaus. Seimo nariai, kurie žada balsuoti už įstatymą, kuris nukreiptas konkrečiai prieš mūsų bendrovę, turėtų gerai pagalvoti, kieno naudai jie balsuoja“, – teigia V. Šulcas.

Įstatymų pataisų autoriai viliasi, kad Seimui šių metų gruodį pavyks uždrausti alkoholio skolinimo ir saugojimo paslaugas.

Dalia
2019-12-01 14:49:40
Kur demokratija taip isgirta Lietuvoje-kazkoks asilas man nurodo ,kada as galiu isgerti.Jeigu pats turi problemu del alkoholio,tai tegul pats ir gydosi,o man nenurodineja,kada,kur ir kiek as galiu isgerti. As problemu del alkoholio neturiu-isgeriu retai.bet tai noriu daryti,kai as noriu,o ne kzkokie verygos!Per prievarta tautos neisgydysi,tie kas geria,tie ir gers.Tik gers ne gera vyna,o bruda,tai kodel normalus zmones turi dabar buti ikaitais?Kai kvailiai kuria istatymus,tai ir Lietuvai ne pyragai.Stai veikia Lenino lozungas,kad kiekviena vireja gali valdyti sali.Negali ,ponai verygos,negali!Virejai proto neuztenka.Blynus kepti-uztenka,saliai valdyti-NE!!!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Darko's 2019-12-07 01:25:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Draudimas ne tik sunervina, tai skatina neviltį, nes iš vis niekame nematoma prošvaisčių, - viskas be galo nuobodu.. begalinės reklamos, be galo sunkus darbas, begalo baudos, baudos, baudos, paskolos, kreditai, teismai, skolos, ir kaltė' įvardinkit kas yra gero? Nu, kas?!!!    ATSAKYTI
Vaidutis 2019-12-03 11:22:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabartinis antialkoholinis įstatymas kopija Gorbačiovo įstatymo. Praktika parodė jog po draudimu padidėjo nelegalaus alkoholio ir jo surogatu sunaudojimas. Alkoholizmo tai nesumažino tik kepenų cirozės, kurios nuo 45 m amžiaus kol buvo geriama vien valstybine degtinė pajaunejo iki 25 m amžiaus. Visi cirotikai gydomi mūsų pinigais. Protingi mokosi iš patirties, kiti....   ATSAKYTI
Mary Michael 2019-12-02 17:48:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mans vārds ir Marija Maikla no Kanādas, es gribu ātri pateikt pasaulei, ka pastāv reāla tiešsaistes burvestība, kas ir spēcīga un patiesa. Viņa vārds ir Drigbinovia. Nesen viņa man palīdzēja apvienot attiecības ar vīru, kurš mani pameta. Kad sazinājos ar Drigbinovia. , viņš uzmeta man mīlas burvestību, un mans vīrs, kurš teica, ka tam nav nekāda sakara ar mani, piezvanīja man un sāka mani lūgt atgriezties. Tagad viņš ir atgriezies ar tik lielu mīlestību un rūpēm. Šodien es ar prieku varu ziņot, ka šim ritentiņam ir spēks atjaunot izjukušās attiecības. jo tagad esmu apmierināta ar savu vīru. Tiem, kas lasa šo rakstu un kuriem nepieciešama palīdzība, Drigbinovia var piedāvāt arī jebkuru palīdzību, piemēram, visu veidu slimību izārstēšanu, tiesas lietas, grūtniecības periodus, garīgo aizsardzību un daudz ko citu. Jūs varat sazināties ar viņu pa e-pastu [email protected] vai pievienot viņu vietnē WhatsApp ar savu tālruņa numuru +2348144480786.   ATSAKYTI
Tiesa 2019-12-02 01:36:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kuo labiau bus draudimų, tuo labiau klestės šešėlinė prekyba ir dar su neoficialiu antkainiu. Tai ne kovos priemone su isivesejusiu alkoholizmu. Jei vyksta arši alkoholio gamyba, tai vyks ir jo prekyba. Negi šitą prekė keliaus tik į sandėlį. Ne vyriausybei įveikti ši monstrą, bergždžios pastangos arba pasirodymas visuomenei, va žiūrėkit, mes kažką darome.   ATSAKYTI
ES 2019-12-01 20:43:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vaziuoju i Lenkija ir nusiperku uz 150 Eur. gero vyno po 3 Eur. ir gero alaus 0.39 Eur. Todel tenka saugoti ir palaikyti gerokai didesnius kiekius, nei anksčiau.   ATSAKYTI
Algunia 2019-12-01 19:13:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei nors vienas jaunuolis nepradės gerti,tai pastangos atsipirks.
NIEKAS NEMANO ,KAD ALKOGOLIKAS NUSTOS GERTI.SVEIKINU ŠIUOS ĮSTATYMUS.TIKRAI SUMAŽĖJO TRIUKŠMO DAUGIABUČIUOSE,PRIE PARDUOTUVIŲ DINGO PINIGŲ PRAŠINĖTOJAI.   ATSAKYTI
Žiauru 2019-12-01 18:13:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šaldytų daržovių mixas 400 gramų (kodėl ne 500) Lt nuo ewro iki 2. Čia pas maksimą. Swedijoj 2 kg euras. Nu gerai 100 kronų   ATSAKYTI
morro 2019-12-01 18:07:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mūsų valdžia visada prikisa Skandinaviją. Mieli ponai pvz Švedijoje alaus gali iš ankstaus ryto nusipirkti degalinėje. Na o maisto kainos tikrai nesikandzioja kaip lt   ATSAKYTI
Arunas 2019-12-01 16:22:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gyvenam kaip prie ruskio geriam.kariames .badaujam.pipec blogiau nera    ATSAKYTI
Emma23 2019-12-01 16:22:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nоrite susіrasti mеrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.l­ad­y4.fu­n   ATSAKYTI
Mociute 2019-12-01 15:53:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Draudimais zmoniu neisblaivysit .geria is ,,dyko buvimo,, kai nera uzimtumo ,stveriasi butelio ,vis pramoga ,o kas bus veliau, nesvarbu. O ta buteli rasti visai nesunku ,nes ,,vyrai gere ,vyrai gers ,kol zemele apsivers,, o kas nenori ,tai gali buteliai ant kelio metytis ,negers...   ATSAKYTI
Alkoholikas 2019-12-01 15:38:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Įtariu, kad problema yra ne rūpinimasis tautos sveikata, o tame, kad prekybininkai nesumokėjo verygoms "bašliaus", tai tie nusprendė atkeršyti ir apribojo alkoholio pardavimo laiką... Jei aš noriu išgerti, pasigerti ir "atsipachmielinti", tai, pvz., sekmadienį 10.05 nusiperku kelis bambalius alaus, dėžę degtinės ir baliavoju su chebryte visą sekmadienį iki pat pirmadienio ryto... Tie verygos tikri durneliai!!! Kodėl, kažin, neriboja tabako gaminių pardavimo laiko?! Tabakas mažiau kenkia sveikatai negu alkoholis?! Idiotai!!!   ATSAKYTI
Dalia 2019-12-01 14:49:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kur demokratija taip isgirta Lietuvoje-kazkoks asilas man nurodo ,kada as galiu isgerti.Jeigu pats turi problemu del alkoholio,tai tegul pats ir gydosi,o man nenurodineja,kada,kur ir kiek as galiu isgerti. As problemu del alkoholio neturiu-isgeriu retai.bet tai noriu daryti,kai as noriu,o ne kzkokie verygos!Per prievarta tautos neisgydysi,tie kas geria,tie ir gers.Tik gers ne gera vyna,o bruda,tai kodel normalus zmones turi dabar buti ikaitais?Kai kvailiai kuria istatymus,tai ir Lietuvai ne pyragai.Stai veikia Lenino lozungas,kad kiekviena vireja gali valdyti sali.Negali ,ponai verygos,negali!Virejai proto neuztenka.Blynus kepti-uztenka,saliai valdyti-NE!!!!   ATSAKYTI
Arvydas 2019-12-01 14:39:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nereikia nesamoningu istatymu priimti kurie gere gers kurie ruke rukys teisingai verslininkai daro kad tokia programele ira ne visi skrandininkai ira lenkijoj jokiu problemu del alhaholio tik lietuvoj nesamoningus istatymus sugalvoja .    ATSAKYTI
Egis 2019-12-01 13:55:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valdžia dydina akcizą, kad surinktu mokeščius į biudžetą.Nereikia pragerti Lietuvą būnant valdžioje.   ATSAKYTI
Antanas 2019-12-01 13:52:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Viskas vyksta teisingai.Seimas neturi ka veikti,jau tarybiniais laikais Andropovas kariavo su alchogoliu tai pasipyle pilstukai,vire samogona tonomis,dabar vyksta tas pats.Kainas keliame,draudziame pardavineti Kas nori gerti tas gers.Jau dabar pilna tasku kur uz 2 eurus puslitri samogono perka,alus 2.5 euro taske.Seimas tik savo draudimais alina seima nes pijokas visvien pirks tik eura isleis daugiau is seimos biudzeto,gers samogona o veliau del atsiradusiu ligu Veryga prasys pinigu daugiau gydymui. Laikas atsipeiketi ir sustoti kurti be reikalo istatymus. Rasoma kad stipriuju gerimu pardavimas sumazejo po priimtu istatymu. Tai ne valdzios nuopelnas o liaudies gamintoju darbas 24/7. Seimas gerai apgalvokite. Nerasite lazdos su vienu galu tad priimkite sprendimus ne draudimais ar kainu kelimu.   ATSAKYTI
Antanas 2019-12-01 13:52:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viskas vyksta teisingai.Seimas neturi ka veikti,jau tarybiniais laikais Andropovas kariavo su alchogoliu tai pasipyle pilstukai,vire samogona tonomis,dabar vyksta tas pats.Kainas keliame,draudziame pardavineti Kas nori gerti tas gers.Jau dabar pilna tasku kur uz 2 eurus puslitri samogono perka,alus 2.5 euro taske.Seimas tik savo draudimais alina seima nes pijokas visvien pirks tik eura isleis daugiau is seimos biudzeto,gers samogona o veliau del atsiradusiu ligu Veryga prasys pinigu daugiau gydymui. Laikas atsipeiketi ir sustoti kurti be reikalo istatymus. Rasoma kad stipriuju gerimu pardavimas sumazejo po priimtu istatymu. Tai ne valdzios nuopelnas o liaudies gamintoju darbas 24/7. Seimas gerai apgalvokite. Nerasite lazdos su vienu galu tad priimkite sprendimus ne draudimais ar kainu kelimu.   ATSAKYTI
Paulius Jucius 2019-12-01 13:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Juokingai atrodo tas draudimas. Jau prie ruso bandė tai daryt įvairais būdais , amerikoj net sausas įstatymas buvo įvestas ir visa tai kova su vėjo malūnais. Kas kaip gėrė , tas taip ir gers toliau. To neuždrausi gudriausiais įstatymais . Visada ras spragų tuose įstatymuose. Manau tai skatina žmones pirkt alkocholio daugiau ,su išskaičiavimu kad nepritrūktų , tuo didinamas suvartojimo kiekis.
Tai kad tokie įstatymai , ne gesina vartojimą o jį skatina.
   ATSAKYTI
Gintaras 2019-12-01 13:12:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Bet juk čia tas pats, kaip nusipirkti leidžiamu laiku, leidžiamoje vietoje, bet išgerti draudžiamu laiku ir galbūt net draudžiamoje viešoje vietoje :) Kaip su tuo kovoti? Ogi paprastai, mieli proto bokštai: uždrausti iš viso prekybq, gamybq ir taškas. Tai vienintelis būdas. O paskui galvoti, ką daryti su sklepuose gaminamu pilstuku... Skirti mirusių nuo pilstuko laidotuvėms pinigų, ar iš viso mesti kur nors į krūvq ir visai nelaidoti :) Gal ilgainiui ta lavonų krūva privers nebegerti to pilstuko ir taip degtinė iš viso taps praeitimi? Imkitės darbų ir dirbkite, rezultatą garantuoju :)   ATSAKYTI
Gvidas 2019-12-01 13:50:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aš už :)  

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
REKLAMA
Prakartėlė (nuotr. stop kadras)
Krokuvoje surengtas tradicinis gražiausios prakartėlės konkursas. Jame dalyvauja visi norintys ir įspūdingas prakartėlEs kuria iš pačių neįprasčiausių medžiagų – net picos ...
Sportininkas (nuotr. stop kadras)
Nepaprasta akimirka iš Mičigano universiteto. Joshas Butleris per savo studijas neteko abiejų savo tėvų. Nors šis išbandymas nebuvo lengvas – vaikinas išliko stiprus ir iš ...
Čiuožykla Klaipėdoje (nuotr. stop kadras)
Klaipėdoje vyrauja pliusinė temperatūra ir lyja lietus, tačiau pačiame miesto centre žmonės džiaugiasi ledo čiuožykla po atviru dangumi. Ji – šių Kalėdų uostamiesčio akcentas. ...
Elnias (nuotr. stop kadras)
Neįprastu vaizdeliu pasidalijo vyras iš Rusijos. Važiuojant keliu jį išgąsdino puolantis piktas elnias. Staigiai gyvūnas trenkėsi į automobilio priekį, matosi, kad jis ...
Justina Globienė (nuotr. stop kadras)
Kiekvieno žmogaus gyvenime būta akimirkų, kurias norėtųsi ištrinti. Būta žmonių, kuriems sukėlėme skausmo. Tokias akimirkas mums primena sąžinė, kuriai nutildyti tėra vienas ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
Per šimtas dalyvių mitinge ragino neprivatizuoti Kauno centrinio pašto
DABAR RODOMA
Per šimtas dalyvių mitinge ragino neprivatizuoti Kauno centrinio pašto
DABAR RODOMA
Kaimynė papasakojo apie lemtingą akimirką, kai rado negyvą kūdikį Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Taršių automobilių mokestis Seime tampa žaisliuku: vėl keičia idėją
DABAR RODOMA
Neteisėtos priemokos: gydymo įstaigos dvigubai uždirba iš pacientų ir ligonių kasų
DABAR RODOMA
17-mečio žūties Panevėžyje sutapimas: paleidus įtariamąjį – dar vienas nužudymas
DABAR RODOMA
Pirmą kartą tokia operacija Lietuvoje: ateityje leis išvengti drastiškų pasekmių
DABAR RODOMA
Lengvina sąlygas imigrantams iš rytų gyventi ir dirbti Lietuvoje
DABAR RODOMA
Klaipėdos Kalėdų akcentas – jau miesto centre
DABAR RODOMA
Išgirskite: Cololo dukra tėčiui padovanojo paskutinę dainą
DABAR RODOMA
„Dienos komentare“ – Dainius Dundulis
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų