Siaubas Kėdainių rajone: agresyvūs vilkai gąsdina vaikus

Siaubas Kėdainių rajone. Į mokyklinį autobusą Krakių apylinkėse ankstyvą rytą skubančius vaikus išgąsdino šalimais lakstantys vilkai. Vilkų gaują ir dieną gretimame kaime matė girininkijos darbuotojai, o apie aštriadančių išpuolius liudija netoliese sudraskytos ožkos. Krakių gimnazijos ir seniūnijos vadovai reagavo žaibiškai – vaikus į mokyklą rytmečiais nuspręsta vežioti nuo pat durų.

Krakių Mikalojaus Katkausgimnazijos aštuntokas rodo nuotraukas, kuriose nors ir neryškiai jis užfiksavo sutiktą vilką. Aštriadantį pasakų herojų gyvą vaikai išvydo, kai iš namų skubėjo į pagrindinį kelią, iš kur juos paima mokyklinis autobusas. Buvo prieš septynias ryto, viskas aplink dar skendėjo tamsoje.

Draugas paaugliui pasakojo vilką matęs net savame kieme, o apžiūrėję atidžiau keliuką, kuriuo traukia kas rytą į mokyklą, išvydo įspaustus pilkio pėdsakus:

„Mačiau vilką prie namų, nu, netoli mano namų. Kai dėjau atgal į kambarį. Pėdsakus mačiau, sakau, ir aš mačiau dviejų vilkų pėdsakus. Taip, jie ėjo per kelią. Tai nuo namų tas vilkas kai buvo koks šimtas metrų, o tas vilkas kai buvo koks penkiasdešimt.“

Tad kitą rytą įsibaiminę vaikai virpančia širdimi kulniavo į stotelę:

„Kitą rytą baisu buvo, iš tikro baisu, bet stengėmės eiti, kad nevėluoti į mokyklą.“

Vaikai sako, kad ir šuo naktį siaubingai kaukia, matyt, vilkai aplink namus slampinėja:

„Jis loja šuo mūsų, draskosi, per lenciūgą laksto, laksto ir net nusitraukia. Nu taip, nes šviesos užgęsta, tik ir loja.“

REKLAMA

Būtent iš Pašušvio į Krakių gimnaziją ir jos padalinius vežami keli vaikai, kai kurie visai maži. O atstumas iki stotelės ir dar neišaušus, kai vilkai drąsiausi – ilgokas.

„Iš tos vietos mes imam dviejų šeimų 5 vaikus, tai vienai šeimai apie kilometras eiti, o kitam berniukui aštuntokui apie pusantro kilometro“, – sako Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos direktorius Alanas Magyla.

Tad Krakių seniūnas su gimnazijos vadovybe reagavo žaibiškai:

„Vilkų yra, bet jie tamsiuoju paros metu, o kadangi vaikai jau nuo septynių pradedami vežti į mokyklą, tai tuo metu ir yra didžiausias pavojus. Tai priėmėm sprendimą, kad tikslinga pratęsti mokyklinio autobusiuko maršrutus ir jie dabar važiuoja į patį kiemą paima vaikus ir tokiu būdu mes galim užtikrinti saugumą.“

Pasak Krakių seniūno, apylinkėse vilkai pastebėti bindzinėjantys ir anksčiau. Prieš nepilną mėnesį papjovė tris ožkas. Štai siaubingi išpuolio vaizdai. O nuo vilkų kruvinos puotos vietos iki teritorijos, kur įvyko pilkių akistatos su mokiniais – vos keli kilometrai.

„Ožkelės tai buvo sudraskytos Šulaičių kaime, o jei žiūrėt iki Pašušvio tai tokie keturi na iki penkių kilometrų. Bet tie kilometrai vilkui nėra atstumas, nes jie migruoja labai plačiai. Girdėjau, kad miško darbuotojai devynis vilkus yra matę, šviesu paros metu“, – pasakoja Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Kėdainių krašte fiksuotos ir vilkų gaujos, ir klaidžiojantys pavieniai plėšrūnai. O ypač tokiems atstumtiesiems susimedžioti maistą sunku, tad kamuojami alkio braunasi arčiau lengvesnio grobio žmonių kiemuose.

REKLAMA

„Pastebėjimas iš tų sumedžiotų vilkų yra kaip ir atsiskyrę nuo šeimos. Ar jie išvaryti iš tos šeimos, yra pavieniai vilkai klaidžiojantys. Tai mes turim tokius atsitikimus kaip Vaidatonių kaimelyje, arba kaip dabar Krakių seniūnijos pastebėjimą vaikų, kad vilką buvo sutikę ryte einant į mokyklą“, – kalbėjo medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Lionius Stanevičius.

Medžiotojai sako, kad Kėdainiuose vilkų populiacija išties labai didelė – medžioklė dar tik prasidėjo, o jau sumedžioti 4 vilkai:

„Vilkų yra per didelė populiacija Kėdainių rajone. Būtent Dotnuvos, Gudžiūnų ir Surviliškio seniūnijose buvo toks didesnis pastebėjimas. Tai žinoma, kiekvieną šeštadienį vyksta tos medžioklės, varoma su varovais. Tai turim jau tikrai teigiamą rezultatą.“

Lietuvoje yra sumedžioti jau 43 vilkai, o kvota triskart didesnė – 120 per sezoną, tad tikimasi, kad pavyks sureguliuoti gyventojus bauginančių vilkų populiaciją.

Daugiau naujienų stebėkite TV3 žiniose:


Rašyti komentarą...
A
Ačiū Mažeikai
2019-11-21 21:27:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aplinkos ministrui ir jo ministerijos chebrai. Tai -- tik pradžia
Atsakyti
-1

V
Vida
2019-11-22 09:28:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiais laikais gyvūnus garbinam daugiau nei žmones, tai rezultatą ir turim. Fui.
Atsakyti
0

e
eikit n..x..i
2019-11-21 20:12:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Posli n..x..i ,is..ga..mos..ir savo medziotojelius, uzsakiusius straipsni,pasiimkit...py..da..rai...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų