Vaizdai iš Šiaulių rajone sąvartyne kilusio gaisro

Gaisras Šiaulių rajone: užsidegė Aukštrakių sąvartynas. Rūkstantys dūmai buvo pastebėti dar vakar, tačiau tąkart juos suvaldyti pavyko pačiai atliekų tvarkymo tarnybai. Trečiadienį iškviesti ugniagesiai gelbėtojai. Paaiškėjo, kad gaisro židinys – ne mažiau kaip 7 metrų gylyje.

Gausios ugniagesių pajėgos trečiadienį skubėjo į Šiaulių miesto pašonėje esantį Aukštrakių sąvartyną. Rūkstantys dūmai buvo pastebėti dar vakar, tačiau tąkart juos sutramdė pati atliekų tvarkymo tarnyba. Šiandien rūkstančių dūmų nebuvo matyti. Visgi pasitarus su priešgaisrine gelbėjimo valdyba, buvo nuspręsta atsiųsti ugniagesius, surasti ugnies židinį ir jį užgesinti.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gaisras sąvartyne

„Šiandieną apie 10 valandą išsikvietėm gaisrinę pagalbą, ekskavatorius buvo vietoje ir kasėme tiesiog. Gaisrininkai, kad neplistų toliau, visas atliekas liejo vandeniu. Buvo paskui iškastas židinukas, maždaug 2 metrų gylyje. Matėsi ten jau grynai, kad buvo ten degimas. Ten užgesino“, – sako Atliekų tvarkymo tarnybos vadovas Tomas Bielskis.

REKLAMA

Pasirodo, kad židinuko būta ne tokio jau mažo. Pasak Šiaulių gaisrininkų, jis – mažiausiai 7 metrų gylyje. Tad darbo rūkstančiame sąvartyne – per akis.

„Buvo išsiųstos pajėgos pagal padidintų pajėgų siuntimo numerį. Atvyko 6 autocisternos, centrinė stotis ir žarnų automobilis. Dabar vyksta gesinimo darbai, dirba 4 švirkštai. Vanduo teikiamas iš pačio vandens telkinio“, – pasakoja Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo sk. vyresnysis specialistas Gediminas Pocius.

Nors iš pradžių buvo manoma, kad gaisro židinį pavyks užgesinti greitai, ugniagesiai suprato, kad darbai užsitęs.

„Na, šiandien dirbsim iki sutemų, kol bus matomumas geras. Greičiausiai, kad darbai bus tęsiami rytoj dar“, – teigia G. Pocius.

Šiemet tai jau ne pirmas toks gaisras Aukštrakių sąvartyne. Pasak ugniagesių, čia jiems tenka važiuoti bent 4–5 kartus per metus. Dūmai čia rūko ir prieš porą savaičių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų