Kuršėniškiai nebežino, ko imtis: perėją jau praminė žudike

Perėja-žudikė – taip kuršėniškiai vadina pėsčiųjų perėją, kurioje per dvejus metus žuvo du žmonės. Kelias magistralinis, juo kasdien didžiuliu greičiu pravažiuoja tūkstančiai automobilių. Trūksta apšvietimo ir kitų saugumo priemonių, tad žmonės pagrįstai baiminasi dėl savo gyvybės. Miesto valdžia pirštu rodo į Kelių direkciją, ši iki šiol dėliojasi prioritetus. Kol valdininkai nesutaria, neapsikentę kuršėniškiai surengė viešą akciją, siekdami atkreipti atsakingos valdžios dėmesį.

Perėja-žudikė – tokiu vardu kuršėniškiai praminė štai šią perėją, kurioje per dvejus metus anksti ryte, tamsoje jau žuvo du žmonės. Pernai sausį prieš aštuonias ryte automobilis partrenkė 37 metų moterį. Be mamos liko mažametis. Šių metų spalį taip pat prieš aštuonias ryte automobilis perėjoje sužalojo pusamžį vyrą.

Jis dėl politraumos po kelių valandų ligoninėje mirė. Apie tai dabar primena prie perėjos degančios žvakutės, padėtas vainikas. Gatvėje trūksta ryškaus apšvietimo, kelias yra keturių eismo juostų, čia dideliu greičiu kasdien pralekia daugybė automobilių. Žmonės baiminasi dėl savo gyvybių ir prašo valdžios imtis priemonių saugumui užtikrinti.

„Šeimos praranda maitintojus. Mus baugina tokia situacija, kadangi vaikai eina į mokyklą, jiems tenka kirsti šitą perėją ir nėra kito kelio. Tai yra baisu. Baisu išleisti vaikus, nes nežinai, ar jie sugrįš“, – sako Kuršėnų seniūnaičių pirmininkė Rasa Salygienė.

Neapsikentę susidariusia padėtimi ir valdžios neveiksnumu, per šimtas žmonių, apsirengę šviesą atspindinčiomis liemenėmis ir nešini žibintuvėliais bei žvakutėmis surengė viešą akciją, siekdami atkreipti valdžios dėmesį.

REKLAMA

„Norime parodyti, atkreipti dėmesį, kad iš tikrųjų Kuršėnų mieste yra problema su Kelių direkcijos valdomais keliais. Nes ne tik čia yra problema. Kelių direkcija turi ir Vytauto gatvėje priklausančias perėjas, ir Pavenčio gatvėje, ir visos jos yra neapšviestos“, – teigia Kuršėnų seniūnaičių pirmininkė R. Salygienė.

Keturių eismo juostų gatvė yra magistralinio kelio A11 dalis, kuris jungia Šiaulius su Palanga per Telšius, Plungę, Kretingą. Šiaulių rajono valdžia bandė imtis priemonių, ant jau esančio šviestuvo stulpo įrengė ryškesnį, LED šviestuvą. Bet jo neužtenka. Kitų priemonių imtis negali, nes kelią prižiūri Kelių direkcija ir ji uždraudė atlikti bet kokius darbus.

„Nėra pinigų, trūksta, yra sudarinėjami prioritetai ir prioritetine tvarka darbus atlieka“, – pasakoja Šiaulių raj. meras Antanas Bezaras.

„Iš Kelių direkcijos paskutiniu metu mes buvome girdėję, tai buvo tai, kad neatsirado rangovų, netgi taip, nėra rangovo Kuršėnų miestui, kuris galėtų įrengti pėsčiųjų perėją, kuri yra iš tikrųjų pavojinga“, – kalbėjo R. Salygienė.

Kuršėniškiai kelių direkcijos prašo, kad čia būtų įrengtas šviesoforas, kuris užtikrintų praeivių saugumą.

„Labai yra svarbu ir šviesoforas, reguliuojama pėsčiųjų perėja, kad pasispaudė ir gali eiti tada ir mašinos… ir vairuotojams yra saugu, ir pėstiesiems saugu“, – teigia R. Salygienė.

Kuršėniškiai sako, kad iš Kelių direkcijos gauna tik raštus, bet nemato jokio progreso.

„Matome vien tiktai raštus, siunčiamus pirmyn ir gaunamus atgal, be jų jokio proceso nevyksta. Pastangų nematome, kad būtų saugomos mūsų, kuršėniškių, gyvybės“, – sako R. Salygienė.

REKLAMA

Lietuvos automobilių kelių direkcija pripažįsta, kad perėja yra pavojinga, bet sako, kad jau skelbė keturis viešuosius pirkimus, tačiau neatsirado rangovo. Kelių direkcija žada imtis laikinų priemonių ir per lapkritį įrengti iškilią perėją.

„Mes suprasdami tą situacijos svarbumą iš tikrųjų pasitarėme ir nusprendėme, kad laikinai toje vietoje įrengsime iškiliąją pėsčiųjų perėją“, – pasakoja LAKD Administravimo departamento direktorius Remigijus Lipkevičius.

Padėtį pagerintų aplinkkelis. Šiaulių rajono meras sako, kad net buvo išpirktos žemės. Jį įrengus, eismas magistraliniu keliu būtų nukreiptas nuo miesto teritorijos.

Tačiau seniūnaičiai sako, kad kalbos dėl aplinkkelio kažkodėl nutilo. Kelių direkcijos planuose aplinkkelio nėra. Kol niekas nesikeis, kuršėniškiai su siaubu laukia, kad perėja žudikė nepareikalautų naujos aukos.


Rašyti komentarą...
O
Oj
2019-11-10 15:36:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ar avinai esat,kad patys lendat po ratais?Pėsčiųjų perėja parodo, kad šitoj vietoj galima kirsti gatvę ,bet žvalgytis reikia patiems.
Atsakyti
0

W
WOT
2019-11-10 13:44:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia ir patiems buti atsargiems jei eini per pesciujiu pereje reikia apsidairyti o nelekt akis isdegus
Atsakyti
-3

E
Edvinas
2019-11-10 16:47:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinoma, kaip bebūtų, užuojauta, netekusiems artimų žmonių, tai sunkiai pakeliamas skausmas.
Bet kaip galima eiti per gatvę, jei matai, kad atvažiuoja masina. Juk nevažiuoja masina be šviesu, juolab tamsiu paros metu.
Keistas pas mus supratimas apie perėjas: reiškia, jei yra perėja, tai žengiu, o mašinos sustos??? Sustos gal, jei laiku pastebės. Ji sveria dvi tonas, ar girdit??? Kaip sureaguos vairuotojas, kaip mašinos stabdžiai ir dar dvi tonos kiek čiuoš... Žmonės, jum reikia tik koja pristatyti ir jau sustojot. Balamutina žmonės kvaili įstatymai ir taisyklės.
Ne mašinos turi praleisti žmonės, o priešingai. Daug būnu Europoje ir niekur nemačiau, kad prie pėsčiųjų perėjos masina iškart sustotų, pamačius pestyji, kuris tik priėjo prie perėjos.
Austrijoje niekas net nesustos, jei prie perėjos stovi vienas.
Esu vairuojantis žmogus,bet į darbą kasdien vazineju visuomeniniu transportu. Todėl, kad nematau prasmės stovėti kamščiuose, nervoti.
Čia dar viena tema, kurios irgi nesuprantu. Kasryt žiūriu pro autobuso langą ir matau, kad 80% mašinų, važiuoja po 1 žmogų. Darau išvadą, kad kuras pas mus per pigus. Bet čia atskira tema.
Taigi, kas ryt eidamas į stotele, kertu sankryža. Ir jas darosi su jumis žmonės?????Jei dega raudonas šviesoforo signalas, tai eiti per gatvę Draudžiama, kokio velnio lendat po ratais? Ir ipac garbaus amžiaus žmonės. Suprantu, na kartais, gal pamiegojei, skubi į darbą, veluoji. Bet yra etatiniai. Kas rytą, bevei nepadukdami galvos į šoną.... Tiesiu taikymu, mirčiai į rankas. Kodėl nemastot? Stovi mokinukai su kuprinem, laukia žalios, prieina "dėdė" ir žygiuoja per raudoną. Koki pvz jus rodot vaikams?
Viena moteris, kas ryt eina į stotelė su dviem dukrom, viena vyresnė, kita visai dar mažute, pasiima už rankų ir apsidairius lekia per gatvę, degant raudonam signalui. Ir kasryt, kasryt skuba, o kur? Į mirtį??? Svarbiausia, einu pa al taisyklės ir stotelėje randu bestovincias. Tai kam taip rizikuoti??? Padarai pastaba-pasiunčia ant trijų rusiškų...
Tai reziume būtų toks, kol mes galvelese nepakeisi supratimo, kad mum lengviau sustoti vaikštant ant dviejų kojų, nei sustabdyti geležies gabalą, kuris sveria dvi tonas ir daugiau, taip ir bus, perėjos žudikes.
Kažkas teisingai rašė, perėja yra pažymėta vieta, kur galima kirsti važiuojamąją dalį, o ne pirmumą suteikianti.
Būkit laimingi!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų