Seime – siūlymas senjorams mokėti naujas pensijas. Vienintelė sąlyga naujai 40 eurų išmokai gauti – būti vienišam. Taigi naujų išmokų galėtų tikėtis ne tik našliai, bet ir išsiskyrę bei santuokos net neturėję senjorai. Visgi socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis tokiam konservatorių siūlymui nepritaria ir remti siūlo ne visus vienišus senjorus, o tik tuos, kurie iš tiesų gyvena skurdžiai.

Devintą dešimtmetį įpusėjusi vilnietė Vilhelmina jau 14 metų našlė, kai po sunkios ligos mirė jos vyras. Vienatvę moteris prablaško bendraminčių chore. Moteris nesusilaukė vaikų, tad pastaraisiais metais gyvena visiškai viena.

„Buvau susituokusi, išgyvenau su vyru 46 metus. Dorai, sąžiningai dirbom abudu, turėjom, kiek mums reikėjo. Buvom laimingi, tačiau mirus vyrui yra ne taip paprasta.“

Su didžiuliu nerimu Vilhelmina laukia artėjančios žiemos, mat vienai susimokėti už 70 kvadratinių metrų buto šildymo sąskaitas, kurios siekia ir iki 100 eurų per mėnesį, kaip ir daugeliui kitų vienišų senjorų, yra didžiulis iššūkis.

REKLAMA

„Mano butas labai didelis. Senatvėje nebepakeisi, bet vasarą susitaupau, žiemai paskui po truputį išsisuku.“

Danutė – taip pat jau 14 metų našlė. Tiesa, moteris gali pasidžiaugti, turėdama vaikų ir anūkų. Visgi, netekus vyro, gyventi tapo sunkiau.

„Kur gyvena dviese, gauna dvi pensijas. O aš gaunu vieną pensiją, tie patys mokesčiai, vaistai ypatingai, senatvėje daug ligų atsiranda.“

Kiekvienas 10, 20 eurų – labai reikalingi pinigai. Išeina labai greitai nuėjus į parduotuvę.

Vilhelmina, Danutė bei kiti našliai ir našlės Lietuvoje šiuo metu gauna 24 eurų pašalpas per mėnesį. Tačiau yra ir beveik 100 tūkst. vienišų senjorų, kurie tokios išmokos negauna, mat yra išsituokę arba niekada neturėjo santuokos. Konservatoriai siūlo nebežiūrėti, kodėl pensininkas tapo vienišas, ir įvesti naują 42 eurų pašalpą visiems vienišiems senjorams.

„Nemanau, kad paskatinsime senjorų skyrybas. Jie jausis labiau remiami ir globojami valstybės tada, kai to labiausiai reikia. Nemanau, kad dėl papildomų 20 eurų pasipils skyrybos“, – sako Seimo narys, konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

„Matome pagal tyrimus, kiek žmogus vienišas išleidžia būstui ir gyvendamas su kitais. Skirtumas yra apie 42 eurų, tiek vienišam žmogui yra sunkiau išlaikyti būstą. Todėl toks mūsų siūlymas skirti vienišam asmeniui 42 eurų, kad jam būtų lengviau išlaikyti būstą ir mažėtų pensininkų skurdas tokiu atveju“, – teigia Seimo narė, konservatorė Gintarė Skaistė.

Konservatoriai peikia socialinės apsaugos ir darbo ministrą L. Kukuraitį, kad šis neištesėjo pažado sukurti vienišų pensinio amžiaus žmonių paramos sistemą. Vienišų senjorų pensiją konservatoriai siūlo susieti su šalpos pensijų dydžiu, kad ji būtų kasmet indeksuojama ir didėtų. Tačiau ministras tvirtina, kad visiems vienišiems senjorams mokėti pašalpas nėra racionalu. Valdantieji ir toliau ketina remti pirmiausia tuos, kuriems pinigų labiausiai trūksta.

REKLAMA

„Pirmiausia turime taikyti į visus skurstančius, nepaisant to jis vienišas ar ne. Dėl to įvesta mažų pensijų priemokų sistema. Kitais metais pasieks 256 eurus. Bet kuris pensininkas, kuris turi būtinąjį stažą, gaus pensiją ne mažesnę kaip 256 eurai“, – pasakoja L. Kukuraitis.

„Yra siūloma visiškai nauja pensijų rūšis, vienišų asmenų pensijos, panaikinant našlių pensijas. Įjungta daugiau asmenų, kurie turėtų gauti tokias išmokas“, – kalbėjo Seimo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė.

Dabar našlių pensijoms iš Sodros skiriama 60 mln. eurų per metus ir jas gauna 220 tūkst. senjorų. Išmokas pradėjus mokėti visiems vienišiems senjorams ir jas padidinus, iš biudžeto prireiktų beveik trigubai daugiau pinigų – iki 150 mln. eurų per metus. Ir nors išmokas padidinti konservatoriai siūlo tik nuo kitų metų vidurio, valdantieji abejoja, ar tam reikalingus pinigus kitąmet biudžete sukrapštytų.

nu
2019-10-30 14:40:56
ir vėl kažkoks skirstymas i mažiau pasiturinčius ir su didesnėmis pensijomis,jeigu du vienišiai ,bet vieno pensija nemaža,nes jis turi didelį stažą,mokejo nemažus mokesčius sodrai tai jam jau nepriklausytų vienišumo priemoka,o tas vienišius,kur neturi net stažo,mažai sodrai mokejo,nes stengesi visokiais būdais išvengt tų mokesčių ir slėpt tai dabar gauna mažą pensiją ir jam dar vienišumą mokėt,o kuris stengesi dirbo tai tam nemokėt,mat jis visą gyvenimą arė ir užsidirbo,nieko sau logika.Jei mokėt tai visiems pensininkams,o ne pradėt skirstyt pagal pajamas.Dar tas kuris gauna didesnę pensiją dirbdamas ir tą pašalpinį išlaikė,tai maždaug dabar išeitų pagal ministrą ačiū kad stengeisi,dirbai,mokejai daug užsidirbai tai dabar tau nepriklauso,reikia tam,kas slėpė mokesčius,neturi stažo
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Paulina 2019-12-01 09:28:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"...ministras Linas Kukuraitis tokiam konservatorių siūlymui nepritaria ir remti siūlo ne visus vienišus senjorus, o tik tuos, kurie iš tiesų gyvena skurdžiai." Teisingai, remti nereikia dirbančių pensininkų, gyvenančių trijų kambarių bute, turinčių miškus, žemes ar kitą nekilnojamąjį turtą.
   ATSAKYTI
Aldona 2019-12-01 01:16:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užtat dirbantiems pensininkams rojus 2algas gauna kai jauni darbų neturi    ATSAKYTI
2019-12-02 20:52:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad ne visi jauni nori dirbti, o dalis nesugeba. Senjorai netingi ir patirties turi....  
BUTINAI 2019-11-30 08:11:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
reikia skirti vienisiems pensinikams ,ta prieda,aisku reiketu atsizvelgti ar gauna pensija iki 245 euru ,tai absoliuti skurdo riba ,kaip uz tokius pinigus zmogus gali pragyventi is viso ar iki 345 euru ,tai SKURDO RIBA ,cia tas ministras visokiu skaiciavimu prikure ,o nasliu tas pensijas is viso nuimti ,nes daugelis tu vadinamu nasliu gauna dideles pensijas po 400 euru ar dar daugiau ,ir sumazinti bedarbiu ismokas ,tegul eina dirbti ,o ne pasalpu laukti ,tai is to valstybe dar sutaupys 15 milijonu euru ir stai cia paprasta aritmetika ,o tai ta nasliu vadinama pensija ,tai daugiausiai buvo skirta komunistu naslems ,kurios is viso nieko nedirbo ,nes vyrai sedejo partkomuose ir gaudavo prekiu is spec.krautuviu ir kitu privelegiju.Reikejo dirbti ,kaip kiti dirbo prie komunizmo uz grasius.Seniai reikejo tokios pensijois ,o ne tauksti ,kaip dare komunistai ,kad jie rupinasi darbo zmogumi.   ATSAKYTI
. 2019-11-30 05:00:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neišlaidaukit žemės ūkio ministerijos nuomai Kaune, per pusmetį 60 .000 eurų, o kur dar kitos išl.: ministerijų, Seimo, savivaldybių sudubliuoti etatai, patarėjų etatai, geriau Kukuraičiui atsistatydinti arba pritarti pagreitintam pensijų didinimui!
Pensijos 250 eurų dėl valiutų pasikeitimo ir netinkamos skaičiavimo metodikos! Pritariu 42 eurai reikalingi vienišiems pensininkams!   ATSAKYTI
Polcherija 2019-11-29 13:14:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Senai kilo klausimas,kuom skiriasi našlys nuo gyvnašlio. Našlys,kuris išeidamas paliko visą turtą antrai pusei,o gyvnašlis paliko tik vaikus ir pusė turto. Kuriam pensininkui lengviau išgyvent? Jeigu duodat tai visiems vienišiems arba nė vienam. Pensijas kiekvienas gaunam pagal nuopelnus,kiek Sodrai davei tiek ir gauni. Lietuviai kurie paprate dejuoti,jei ir padvigubintu pensijas vistiek dejuotu. Apsižvalgykit ir pamatysit ar Lietuva tokia graži buvo prieš 30 metų   ATSAKYTI
Polcherija 2019-11-29 13:05:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei kam patiko laikai prieš 30m.tegu ten ir važiuoja,deja pensijos ten mažesnės negu mūsų    ATSAKYTI
Polcherija 2019-11-29 13:00:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Polcherija Senai kilo klausimas,kuom skiriasi našlys nuo gyvnašlio. Našlys,kuris išeidamas paliko visą turtą antrai pusei,o gyvnašlis paliko tik vaikus ir pusė turto. Kuriam pensininkui lengviau išgyvent? Jeigu duodat tai visiems vienišiems arba nė vienam. Pensijas kiekvienas gaunam pagal nuopelnus,kiek Sodrai davei tiek ir gauni. Lietuviai kurie paprate dejuoti,jei ir padvigubintu pensijas vistiek dejuotu. Apsižvalgykit ir pamatysit ar Lietuva tokia graži buvo prieš 30 metų   ATSAKYTI
Našlys 2019-11-29 14:48:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikėtų skirti našlį nuo vienišo, žmona mirė likus iki pensijos 8 mėn. visą amžių dirbo mokėjo mokesčius, tai ar man nepriklauso ta vargana 24 € našlio pensija...O vienišas taip pat turėtų būti remiamas.  
Gėda dėl tokios valstybes 2019-11-16 20:00:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Buvusi tarybinė respublika neturi iš ko mokėti savo piliečiams ? Karo mašinai. Ir propagandai pinigų suranda.   ATSAKYTI
Na na 2019-11-02 20:46:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
šis ministras keistai supranta teisingumą?Jei moterys turėjo atsisakyti geriančių vyrų ir imtis atsakomybės už vaikus,augino juos mokslino vienos ir dar darbo stažą turėjo užsidirbti,Kukuraitis jas galimai priskirs prie ne visai vargstančių,o tuos jų vyrus laidokėlius,nuo kurių turėjo galimai apsaugoti ir vaikus atitraukti juos,kad augtų ramioje aplinkoje,prie skurstančių.Valio ministro teisingumui.Ar ta grupė žmonių,kuri vengė darbo,ar kitos už kurias mokesčius valstybė mokėjo sodrai valstybė-mes visi minisitras priskirs prie skurstančių,o darbščius atsakingus mokančius mokesčius -ne?Kokią teisę ministras prisiima suskirstyti žmones ir pagal ką,ar nereikėtų ministrui nuo šių klausimų nusišalinti?jei rūpinamąsi ne tais kurie daug dirbo ir visada žinojo,kad turi užsidirbti darbo stažą,kaip sunku būtų, ir mokėti valstybei mokesčius.Jei tai ,galimai ignoruojama ir pradedamaneproporcingai remti atskiros grupės o ne proporcingai visi senatvės sulaukę,tai iškreipta bus socialinė politika senatvės pensijų klausimu ir kiršinamos atskiros žmonių grupės.Vienišo žmogaus pensijas turi gauti visi vieniši senoliai,nes vienam už viską sumokėti daug sunkiau nei gaunant dviem pensijas.Ir tą tvirtina visi pensininkai.Ir nevalia pensininkus rūšiuoti pagal savo asmeninį "kurpalių" ir subjektyvų supratimą.   ATSAKYTI
Alvydas 2019-11-02 15:32:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
REIKIA PENSIJAS MOKĖTI SĄŽININGAI: DARBO STAŽAS IR SUMOKĖTI MOKESČIAI. PONIA TURINTI 70 KV.METRŲ BUTĄ MANAU NEBLOGAI GYVENO IR GALI IŠSIKEISTI Į MAŽESNĮ IR NESISKŪSTI, KAIP JAI SUNKU.   ATSAKYTI
Valdas 2019-11-05 18:14:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nusisneki,žmogau. Ar ji per savo gyvenimą neuzsidirbo? O valdžiai reikia mažiau švaistyti žmonių pinigus ir viskas bus savo vietose. Be to susipazink su LR konstitucija.  
Aldona 2019-11-11 11:59:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ta ponia turinti 70m2 busta gal dirbo ne p 8 o po 12 val per diena ,taupe,ir turi ta busta kuris jai brangus,savas,o tas kuris gauna mazai matomai veltedziavo nedirbo o dabar nori daug pinigu gauti tai nesazinga butu   
Labus 2019-11-02 08:35:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
=dalbojob   ATSAKYTI
Jonas 2019-11-01 19:20:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
42€ priedas visiems skurdziai gyvenantiems??? Ot tai apsidziaugs megstantys taurele išlenkt!!! Dar gales 5 buteliais daugiau nusipirkt...Būtina atsizvelgti del ko skurdziai gyvena senjoras ! Keistai skamba dejonės tų, kurie turi didelius butus, ar daug żemės...Nesuvokiamas beveik vienodų pensiju dydis tiems, kas nedirbo gyvenime su tų senjorų, kurie turi 40 m. Darbo staża ir gauna praktiskai vienoda pensija. ....Ziauru... As pvz. Gaunu 340€ su 43m. Darbo stažu, o niekur nedirbes senjoras gana 240€. Ar tai teisinga? Tai skatina jaunimą dirbti juodai, arba emigruoti...Kas cia per bukagalviai sedi valdzioje???    ATSAKYTI
Ona 2019-11-01 17:44:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Alio,tehu Senjoros parduoda didelius butus...ir susimokės mokesčius...ar padovanoja jainoms šeimoms,o jos eina į jų būtus...bus labdara jaunimui...kam reikalingas 70 kvadratų butas vienai pensininkei...cha...cha...   ATSAKYTI
Florentina 2019-11-29 16:33:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegu gyvena didediame bute,tik tegu nedejuoja.  
Vaivai 2019-11-01 17:02:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kažkoks košmaras . Dirbo žmogelis visa gyvenimėli o senatvėj ubagauja . Štai tau ir lietuvėlė . Galima reikšt savo nuomone tik niekam tai neidomu .    ATSAKYTI
Saulius 2019-11-01 16:52:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš daug dirbau su patentų statybose.kai atsistoja i darbo birža Man pasakė kad nėra iš ko mokėti pašalpos.vadinasi eiki prie konteinerių.tai ar verta mokėti mokesčius.kam sąžiningai mokesčius deklaruoti.jei pavyzdys dabartiniai pensininkai.   ATSAKYTI
Saulius 2019-11-01 16:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip.neverta būti sąžiningu.   ATSAKYTI
Mociute 2019-11-01 16:08:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stazo turiu 37 metus,o pensija tik 270 .Na mazai skiriasi pensija nuo tu,kurie stazo neturi.Dirbau tokiame darbe ,kuriame mokejo minimuma,tai ar mano kalte,kad valstybe tokius atlyginimus ivede?Puse lietuviu tokius atlyginimus gaudavo.Ne pensija,o kazkokia nesamone,kaip isgyventi? Tegul seimunai uz tokius pinigus isgyvena,o tai tonom perka sokoladus,sikynes gali uzsiklijuoti nuo saldumo...   ATSAKYTI
Aniger 2019-11-01 14:47:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Te patys pragyvena is tos pensijos???? Noreciau pamatyt, giriasi padides pensija!!!! Noretumet, o viskas brangsta ir dar brangs??? Te susikisa sau ta prieda i ......   ATSAKYTI
LT reality 2019-11-01 13:15:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dieve O Dieve   ATSAKYTI
Vaida 2019-11-01 11:27:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kai išeisiu į pensiją, manau net tų 300 grašių negausiu, nors darbo stažas ir bus pakankamas...   ATSAKYTI

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
REKLAMA
Olimpinis mėnuo (nuotr. stop kadras)
Ką daryti su pradinukais, kurie vengia sveiko maisto, leidžia laiką akis įbedę į ekranus ir labai mažai juda? Lietuvos tautinis olimpinis komitetas sugalvojo ...
Radinys šaldiklyje pribloškė net visko mačiusius pareigūnus: tai kažkas naujo (nuotr. stop kadras)
Gautas pranešimas sukėlė visus ant kojų. Pareigūnams buvo pranešta, kad moterį padūrė peiliu. Į įvykio vietą išskubėjo policija ir laidos „Farai“ operatorius. Tačiau atvykusių ...
Lesyklėlių gamyba (nuotr. stop kadras)
Dienoms trumpėjant, gamtininkai ragina susirūpinti zylėmis ir dar bene dvidešimčia paukščių rūšių. Esą net nereikia šalčio, užtenka tamsesnės dienos, ir sparnuočiai lieka ...
Sodų bendrija (nuotr. stop kadras)
Registrų centras ragina sodų bendrijas užregistruoti savo teritorijos ribas. Pasak jų, tai padėtų išvengti teisinių konfliktų, be to turint detalų bendrijos planą lengviau ...
Artūras Zuokas, Remigijus Žemaitaitis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Seimas ketvirtadienį vėl sprendė dėl rinkimų kartelės mažinimo, tačiau dalis parlamento narių nusprendė nebalsuoti. Balsavimas bus kartojamas kitame Seimo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
Ornitologai įvertino Kauno priemones išvyti varnoms: padės tik trumpam
DABAR RODOMA
Ornitologai įvertino Kauno priemones išvyti varnoms: padės tik trumpam
DABAR RODOMA
Pakaunėje – gyventojų ir darbininkų konfliktas: prireikė net medikų
DABAR RODOMA
Streikas dėl algų Vilniaus universitete: štai sumos, kurias uždirba jo darbuotojai
DABAR RODOMA
Kolegos prabilo apie Panevėžyje nukritusį ir žuvusį kolegą
DABAR RODOMA
Prekybininkai apie naują mokestį – jis atsisuks kitu galu
DABAR RODOMA
Tėvai nemokamu vaikų maitinimu džiaugiasi, tik įžvelgia dar vieną problemą
DABAR RODOMA
Apžvalgininkas apie Seimo kartelės mažinimą: bus dar daugiau „balagano“
DABAR RODOMA
Medikai įspėja išsigandusius studentus, kaip saugotis užkrato
DABAR RODOMA
Literatūros ekspertas Šileris pasakė, kas lemia prastesnius moksleivių gebėjimus
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Panevėžyje: žuvo nuo pastolių nukritęs statybininkas
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų