Gėlininkai raitojasi rankoves: įvardijo, kaip madingai papuošti kapus

Artėjant Vėlinėms floristai raitojasi rankoves – gėlių kompozicijas kuria ir iš džiovintų kankorėžių, ir iš medžiaginių gėlių. Mat pirkėjai kasmet tampa vis reiklesni, reikalaujantys originalumo. Kompozicijų kūrėjai pastebi naujovę – šiemet žmonės renkasi didesnes puokštes. Mat mirusiojo artimieji gėles ant kapo deda nuo visos giminės, o ne kiekvienas atskirai, kaip būdavę iki šiol. 

Vilnietis Zenonas Karveliškių kapinėse kiekvieną savaitę lanko prieš trisdešimt metų žuvusio vienturčio sūnaus kapą. Ir šį kartą – puokštė dedama jam. Zenonas sako, specialiai nesirenkantis dirbtinės gėlės ar gyvos.

O štai Marijona į kapines atvažiuoja iš Vievio. Prieš Vėlines tvarko giminių kapus, ir puošia juos tik dirbtinėmis gėlėmis. Gyvos – čia sodinamos tik šiltuoju metų laiku:

„Nes jos žiemą… Tai tik atvažiuoji kokias šakas lapus nuimi ir viskas. O šiaip žiemą jos išbūna. O jau gyvas gėles kai pasodini, tai jau vėl reikia važiuoti tvarkyti, nes jau šiukšlynas lieka.“

Puokščių kūrėjai raitojasi rankoves. Mat dabar, iki Vėlinių likus vos kelioms savaitėms, prekyba gėlėmis išauga net aštuonis kartus. Tačiau žmonės, kaip sako jau dvidešimt metų žiedą prie žiedo dedanti Božena, tampa vis reiklesni. Jeigu renkasi puokštes iš negyvų gėlių, jos turi būti kuo originalesnės.

Štai todėl į puokštes keliauja – ir aguonų galvelės, ir samanos, sausiukai bei avižų varpos. Kompozicijos, kaip pastebi floristai, vis dažniau derinamos prie paminklo, ar žvakių. Artėjant Vėlinėms, floristai pastebi ir dar vieną naujovę – žmonės kapus puošia saikingiau.

REKLAMA

„Yra tokia tendencija, kad vieną puokštę užsako nuo visos šeimos. O jau Vėlinių dieną, ateina tik su žvake. Ir tai daug gražiau atrodo negu ten dešimt visokių nepriderintų kompozicijų“, – sako „Gėlių gaublio“ vadovė Božena Karziukienė.

O jeigu jau renkasi dirbtines gėles, šios turi būti kuo natūralesnės:

„Jeigu kokybiška dirbtinė gėlė, tik prisilietus galima suprasti, kad čia dirbtinė gėlė.“

Tai pastebi ir daugiau, kaip dešimt metų iš medžiaginių ir latekso gėlių puokštes kurianti Marta:

„Padažnėja, kad ateina jauni žmonės ir klausia, ar čia pas jus gyva, ar dirbtinės? – Sakau, kad čia pas mane visos dirbtinės gėlės.“

Kokią pasirinkti sako ne kartą patarusi pirkėjams, mat dažnas nori, kad gėlės kuo ilgiau puoštų kapą.

„Plastikas, kaip lateksas, jis turi tokią negerą savybę, jis pritraukia labiau nešvarumus. Ir jeigu ant kapo yra akmens masė, visiškai dengtas kapas. Tada lateksas gerai. Tada nelabai purvas ir taškosi, bet jeigu lateksą padėsim ant grunto, tada tas lateksas labiau purvą įtraukia“, – teigia „Mgėlės.lt“ atstovė Marta Kutko.

Moteris pastebi, kad šiemet baltos gėlės praranda populiarumą. Žmonės renkasi daugiau spalvų, bet su sąlyga, kad šios per daug nesiskirs nuo gamtoje esančių. O štai į devintą dešimtį įkopusi senjorė Aldona sako kol kas apsienanti be dirbtinių gėlių, į kapines neša gyvas chrizantemas. Nors lapkričio pirmai svarsto kapą puošti gal ir savo kurta puokšte. Kaip jos jaunystės laikais, kai nusipirkti gėlių Vėlinėms nebuvo kur:

„Ir lapeliais puošdavo, lapais kritusiais kapus. Ir kankorėžiais.“

Vyresnės kartos atstovai sako kapą galima papuošti taip, kaip ir prieš aštuoniasdešimt metų – pavyzdžiui rožytėmis iš klevo lapų. Prie štai tokios rožytės užtenka pridėti kelias pušies šakeles. Ir štai kapas nebus apkrautas, bet bus papuoštas.

Ir svarbiausia, kaip sako senjorai, nepamiršti, kad kapas nėra gėlių darželis, tad nebūtina jo nukrauti įvairiaspalvėmis gėlėmis.


Rašyti komentarą...
V
Virgis
2019-10-26 11:55:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės!!! vien iš Vilniaus kapinių, kurių yra virš 50, išvežama atliekų per spalio-lapkričio mėn. apie 600 tonų atliekų. Pamastymui
Atsakyti
-1

I
Ina
2019-10-26 14:23:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar neužtektų žvakelės lapkričiui, juk žydės gal 3 dienas ir liks tik siukslynas..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų