Lietuvoje gyvenantis egiptietis: pastebiu, kad daugelis lietuvių nori iš čia pabėgti

Lietuvoje devynerius metus gyvenantis ir nuosavą verslą turintis filologas iš Egipto Ahmed Daker sako, kad lietuvaičiai turi visas galimybes savų idėjų įgyvendinimui, tačiau neretai per intensyvų skubėjimą to nepastebi ir neįvertina.

5

Pasak pašnekovo, gyvenimo vertybių suvokimas ne tik užtikrina asmenybės brandumą, tačiau taip pat garantuoja sėkmę ateityje. 

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvoje gyvenantis egiptietis Ahmed Daker

Ahmed, kur gyvenote anksčiau ir kodėl nusprendėte atvykti į Lietuvą?

Gimiau ir užaugau Egipte. Į Lietuvą atvykau dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, dėl šeimos, visų antra, Europoje daugiau darbų ir jaučiau, kad čia man pavyktų padaryti kažką naujo.

Kai baigiau universitetą, iš pradžių iškeliavau į Prancūziją, kadangi aš gebu laisvai kalbėti prancūziškai, tačiau ten man nelabai patiko, tad nusprendžiau atvykti į Lietuvą, nors iki atvykimo apie ją mažai ką žinojau.

Minėjote, kad pagal specialybę esate filologas. Ar buvo sudėtinga išmokti lietuvių kalbos?

Gimtojoje šalyje baigiau prancūzų kalbos filologiją, anksčiau dėsčiau kalbas universitete, o dabar gebu šnekėti gimtąja arabų, prancūzų, anglų, lietuvių ir rusų kalbomis, tad man labai gerai sekasi išmokti naujas kalbas – ne išimtis ir lietuvių.

Kaip kilo idėja ir su kokiais sunkumais susidūrėte įkurdamas nuosavą įmonę?

Aš visą laiką nešioju barzdą, tad, atvykus į Lietuvą, norėjau, kad kažkas ją sutvarkytų, tačiau tokios vietos neradau, tad pamaniau, kad reikia atidaryti „Beardland“ vyrų kirpyklą, skirtą ne tik sau, bet ir kitiems.

Ši verslo idėja egzistuoja visur, tiesiog Lietuvoje ji atsirado visai neseniai. Viena iš priežasčių būtų galima laikyti Sovietų Sąjungos okupaciją, kuri neleido lietuviams tobulėti. Tačiau dabar daug kas gerėja, viskas juda į priekį, atsirado naujų idėjų, taip pat daug lietuvių keliauja po pasaulį, pamato kažką naujo, vėliau sugrįžta atgal ir įgyvendina naujus projektus.

Didžiausias sunkumas įkuriant verslo įstaigą buvo nežinojimas, nuo ko viską pradėti, ką daryti, juk gyvenau aplinkoje, kurioje buvo kalbama ne mano gimtąja kalba. Be kita ko, daug ko nesupratau apie struktūras, susijusius su mokesčiais, tad, įkūręs vyrų kirpyklą, sulaukiau didelės baudos už pažeistus įstatymus. Dabar stengiuosi daug kuo domėtis, tad problemų versle pavyksta išvengti.

REKLAMA

Lietuvoje, nors ir retai, tačiau vis dar pasitaiko neapykantos apraiškų prieš kitataučius. Kaip manote, ar didžioji dalis lietuvių yra tolerantiški?

Nepasakyčiau, kad lietuviai blogi ar geri, sakyčiau, kad visur yra ir taip, ir taip. To nelemia tautybė, tai priklauso nuo auklėjimo vaikystėje. Tačiau manau, kad dauguma lietuvių yra tikrai tolerantiški.

Žinoma, esu susidūręs ir aš pats asmeniškai, kuomet kažkas pasakydavo ką nors negražaus, tačiau, kaip yra sakoma, mes tai girdime ir išmetame.

Palyginkime Lietuvos ir jūsų gimtosios šalies kultūrinius aspektus: ką išskirtumėte labiausiai?

Žinokit, yra labai daug skirtumų. Ryškiausiai tai atsiskleidžia šeimos artume.

Pavyzdžiui, Europoje vaikai iki aštuoniolikos metų gyvena kartu su tėvais ar vienu iš tėvų, o vėliau jie pradeda kurti savarankišką gyvenimą. Pagal mūsų tradiciją taip nėra. Egipte vaikai su savo tėvais gyvena iki šeimos sukūrimo. Aš nesakyčiau, kad čia yra labai gerai, ar labai blogai, bet mes vertiname, ką tėvai mums suteikia. Žinau, kad reikia būti laisviems ir kurti savo gyvenimą, bet egiptiečių šeimos santykiai yra stipresni.

Lietuvoje mačiau labai daug skyrybų. Vaikai, stebėdami tokį pavyzdį arba augdami tik su vienu iš tėvų, jeigu šie yra išsiskyrę, suvokia, kad tai yra normalu, todėl labai didelė tikimybė, kad užaugę ir sukūrę šeimas jie taip pat išsiskirs. Pas mus Egipte taip pat yra skyrybų, bet ne taip kaip Lietuvoje.

Kitas pastebimas skirtumas – tai gyvenimo būdas. Lietuvoje yra daugiau gerų pavyzdžių nei pas mus. Lietuviai yra punktualūs ir viskas būna laiku. Egipte niekas nevertina laiko. Štai, pavyzdžiui, jeigu mes susitarėme pakalbėti 15 valandą, egiptietis atsakys: „gerai, 15 valandą, bet kitą dieną”. Mes nevertiname laiko. Be to, lietuviai labai rūpinasi savo sveikata, o Egipte ne taip. Taigi kiekviena šalis turi ir pliusų, ir minusų.

Kokia yra jūsų gyvenimo filosofija?

Aš bandau būti laimingas ir stengiuosi padaryti, kad mano artimi žmonės taip pat būtų laimingi. Be to, žiūriu, kad kiti asmenys manęs neišnaudotų, nes man tai būtų šokas. Pasitikiu tais žmonėmis, kurie yra aplink, ir juos myliu.

REKLAMA

Tam, kad galėčiau duoti geras emocijas kitiems, turiu jaustis gerai ir aš pats, tad, jeigu man yra prasta nuotaika, aš visada bandau pabūti vienas, nes nenoriu, kad mano artimiausi ar mylimiausi žmonės matytų, jog man yra blogai. To vienumo reikia neilgam, nes stengiuosi kontroliuoti blogas emocijas ir siekiu prisiminti tik geras akimirkas. O jaustis gerai galima surasti daugybę priežasčių – ne tik dėl verslo. Esu tikintis žmogus ir žinau, kad kartais būna ir blogai, ir gerai, tad aš stengiuosi galvoti tik apie gerus potyrius.

Ko palinkėtumėte lietuviams?

Kantrybės. Tik kantrybės. Aš gyvenu Lietuvoje tikrai ilgai ir pastebiu, kad daugelis lietuvių nori pabėgti iš savo gimtosios šalies.

Lietuva labai graži šalis ir čia yra labai daug šansų tobulėti, tačiau daugelis žmonių vis tiek labai skuba, neturi kantrybės. Skubėdami jie nori viską gauti labai greitai. Lietuviai yra sakę, neskubėk ir būsi pirmas, tiesa? Aš nesakau, kad būkite paskutiniai, bet laimėsite tik tuo atveju, jeigu turėsite kantrybės.

Štai, pavyzdžiui, jaunas žmogus baigia universitetą ir iš karto nori uždirbti 3 tūkstančius eurų. Juk nebus taip, nes tu pats esi dar labai jaunas, todėl turi pasisemti žinių ne tik iš universiteto, bet ir suvokti tikrąsias vertybes savo gyvenime, sukaupti darbinės patirties. Tai galima pasiekti pradedant nuo bet kokio mažo darbo, o tokių darbų yra visur. Reikia suvokti, jog iš karto nebūsite milijonieriais ir neturėsite „Porsche” automobilio, bet gal kada nors ateityje tai pavyks pasiekti.


Rašyti komentarą...
A
Apolonija
2019-06-02 18:03:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas netingi dirbti, darbą visada susiras, o galvoja logiškai , šaunuolis tiek kalbų išmokęs, sekmės darbe ir gyvenime!
Atsakyti
-3

E
Ernesta
2019-06-02 20:12:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Protingas ir išsilavinęs žmogus. Šaunuolis. Sėkmės visur ir visada.
Atsakyti
-2

M
Magdalena
2019-06-02 17:32:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunu,kad nors svetimtaučiai vertina ,pamilsta,gerbia nor čia gyvęnti,o lai lekią Lietuviai svetur žęmėja vitas užpildys kiti,
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų