Latvija ginasi dėl Astravo AE gaminamos energijos: ji nėra parduodama šalies rinkoje

Astravo atominės elektrinės gaminama energija nėra parduodama Latvijos rinkoje, naujienų agentūrai BNS pranešė Latvijos ekonomikos ministerija.

Komentuodama galimybę, kad baltarusiška elektros energija gali būti siūloma klientams Latvijoje bei Baltijos šalyse, ministerija teigė: „Astravo atominės elektrinės pagaminta elektros energija nėra importuojama ir tiekiama Latvijos vartotojams“.

Nuo 2020-ųjų lapkričio 5-osios elektros importas iš ES nepriklausančių valstybių tapo įmanomas tik iš Rusijos, Lietuvai nutraukus prekybą elektra su Baltarusija, iškart po Astravo branduolinės jėgainės įjungimo.

Šiuo tikslu Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatorės: Latvijos „Augstsprieguma Tikls“, Lietuvos „Litgrid“ ir Estijos „Elering“, parengė naują prekybos su Rusija sprendimą, kad Baltarusijos elektros energija nepatektų į Baltijos šalių rinką.

Remiantis viešai prieinamų duomenų analize, naujasis prekybos sprendimas ne tik sumažino elektros energijos srautus į trečiąsias šalis, bet ir neleidžia Baltarusijos elektros energijai patekti į Baltijos šalių rinką.

Nuo praėjusio rugpjūčio prekyba elektra su trečiosiomis šalimis sumažėjo 50 proc., pridūrė ministerija.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-02-23 09:46:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai Latvija jau neslepia kad Astravo nešvarią elektrą gauna, bet atseit jos neparduoda. Įdomu jei neparduoda tai kur tą elektrą deda, į butelius ar dalina Afrikos vaikams? Manau akivaizdu kad jei elektrą Latvija iš Astravo nesaugios elektrinės gauna tai ją ir parduoda.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų