Krašto apsaugos viceministras: reikėtų nusisukti nuo nepatikimų technologijų tiekėjų

Krašto apsaugos ministerija (KAM) siūlo diskursą kreipti į patikimus technologijų tiekėjus, užuot koncentravusis ties nepatikimų identifikavimu, sako viceministras Margiris Abukevičius.

Pasak M. Abukevičiaus, sudaryti patikimų tiekėjų sąrašą yra sudėtingiau, tačiau orientuojantis ties nepatikimų tiekėjų išaiškinimu procesas tampa šaudymu į taikinius – jų nuolat atsiranda naujų.

„Norėčiau akcentuoti, kad mes norėtume diskursą kreipti nuo nepatikimų į patikimus gamintojus. Čia yra pasirinkimas – ar kalbama apie sistemą, kuri grindžiama pasitikėjimu, ar kalbame apie sistemą, kuri grindžiama grėsmėmis“, – penktadienį per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį sakė M. Abukevičius.

Seimo NSGK penktadienį posėdyje aptarė, kaip bus siekiama nepriklausomybės nuo nepatikimų technologijų tiekėjų. Pasak komiteto vadovo konservatoriaus Lauryno Kasčiūno, komitete planuojama sudėlioti to „kelio navigaciją – kur ir kaip bus judama“ artėjant 5G ryšio diegimui Lietuvoje.

Komiteto posėdyje kalbėjęs viceministras teigė, kad kriterijai patikimiems tiekėjams apibrėžti galėtų būti siejami su gamintojų registracija NATO, Europos Sąjungos, EBPO šalyse ir t. t.

„Jei mes kalbėtume apie nepatikimus tiekėjus, grįstume grėsmėmis, jei mes kalbėtume apie patikimus, grindžiame pasitikėjimu, tą įgyvendinti yra sunkiau, nes sudaryti patikimų gamintojų sąrašą trunka daugiau darbo, bet svarbu – jei koncentruosimės tik į nepatikimus, gamintojus, nuolat kovosime ir šaudysim į judantį taikinį, nes vieną dieną vienas gamintojas atsiras, antras, trečias, ketvirtas“, – sakė M. Abukevičius. 

„Jei mes kalbame apie patikimus, yra labai aiškūs kriterijai, kas gali dalyvauti technologijų tiekime, kokios technologijos yra priimtinos ir tai nepalieka pilkosios zonos, nes uždraudus kelis gamintojus dėl nacionalinio saugumo grėsmių labai greitai gali atsirasti kiti“, – pažymėjo viceministras.

Vyriausybės programoje numatyta siekti, kad valstybės institucijose ir nacionalinio saugumo požiūriu svarbiuose sektoriuose, įskaitant 5G infrastruktūrą, nebūtų naudojamos nepatikimų gamintojų technologijos ir įranga.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų