Į parduotuvę be kaukės? Jei neužteks įspėjimo, skirs 1,5 tūkst. eurų baudą

Lietuvoje išaugus užsikrėtimų koronavirusu skaičiui, Vyriausybė grąžino reikalavimą uždarose viešose patalpose dėvėti kaukes. Tad nuo šeštadienio apsipirkti parduotuvėse be kaukių veikiausiai nepavyks. Prekybos tinklai tikina, kad pirkėjų be kaukių neįleis ir neaptarnaus, o policija informuoja apie baudas, kurios siekia ir 1,5 tūkst. eurų.

Prekybos tinklų atstovai teigia, kad parduotuvių apsaugos darbuotojai prižiūrės, kad pirkėjai dėvėtų apsaugines kaukes. Jeigu šie reikalavimo nepaisys bus neįleisti į parduotuvę. O prekybos tinklas „Maxima“ teigia, kad pasilieka teisę kviesti policiją tiems pirkėjams, kurie nesutiks užsidėti kaukes.

Šio prekybos tinklo komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikisi pirkėjų geranoriškumo dėl kaukių dėvėjimo. Tačiau teigia, kad jeigu šie reikalavimo nesilaikys, darbuotojai turės teisę kviesti policijos pareigūnus dėl tvarkos pažeidimų.

„Nuo rugpjūčio 1 d. stebėsime, kad pirkėjai laikytųsi įsigaliojusios tvarkos dėvėti kaukes, išlaikytų saugius atstumus, nesilankytų parduotuvėse, jei pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai – sloga, kosulys, čiaudulys ir pan.

Kaip ir karantino metu, mūsų darbuotojai įspės kaukių ar kitų numatytų veido apsaugos priemonių nedėvinčius klientus – be jų jie nebus įleidžiami į parduotuvę. Prie įėjimo šią tvarką užtikrins apsaugos darbuotojai, tačiau visi mūsų parduotuvių darbuotojai galės geranoriškai įspėti, pavyzdžiui, kaukes parduotuvių viduje nusiėmusius pirkėjus“, – komentuoja E. Dapkienė.

Tikisi, kad pirkėjai bus supratingi

Kiti prekybos tinklai taip pat tikisi pirkėjų sąmoningumo, tačiau teigia, kad pirkėjų be kaukių neaptarnaus.

Prekybos tinklo „Iki“ vykdomoji direktorė Lina Muižienė sako, kad visą laiką rekomendavo žmonėms parduotuvėse dėvėti kaukes.

REKLAMA

„O nuo rugpjūčio 1 d. vėl įvedus reikalavimą dėvėti kaukes, jo laikymąsi parduotuvėse užtikrins apsaugos darbuotojai kartu su parduotuvių darbuotojų pagalba. Tačiau šiuo metu neplanuojama parduotuvėse didinti apsaugos darbuotojų skaičiaus, bet atsiradus poreikiui parduotuvėse, kuriose apsauga dirba nepilną darbo dieną, jos darbo laikas bus prailgintas.

Apsaugos ir parduotuvių darbuotojai nuo rytojaus prašys pirkėjų, į parduotuvę užėjusių be veido kaukės, ją užsidėti. Mūsų darbuotojai turi teisę neaptarnauti žmonių, nesilaikančių šio reikalavimo, tačiau tikimės, kad visi bus supratingi ir savo noru dėvės veidą dengiančias priemones“, – aiškino prekybos tinklo vykdomoji direktorė.

Taip pat, anot jos, parduotuvėse išliko ir fiziniai pakeitimai, įgyvendinti karantino metu – prie kasų pažymėti rekomenduojami saugūs atstumai, kasose įrengtos organinio stiklo pertvaros, pirkėjams įrengti dezinfekcinio rankų skysčio dozatoriai.

Kito prekybos tinklo „Lidl Lietuva“ atstovės ryšiams su visuomene Linos Skersytės teigimu, parduotuvėse tvarką dėl kaukių dėvėjimo taip pat prižiūrės apsaugos darbuotojai.

„Šiam reikalavimui esame pasiruošę ir nuo šeštadienio pirkėjų prašysime dėvėti kaukes. Kaip ir anksčiau šiemet, kaukių dėvėjimo tvarką prižiūrės apsaugos darbuotojai, kurie turės teisę kaukių nedėvinčio asmens į parduotuvę neįleisti“, – aiškina prekybos tinklo atstovė.

Dar vieno prekybos tinklo „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis patikina, kad parduotuvėse kaukių nedėvintys pirkėjai bus įspėti ir paprašyti palikti parduotuvę.

„Juos įspės ir apsauga, ir darbuotojai. Jeigu pirkėjas neklausys, jis nebus aptarnaujamas“, – teigia atstovas.

Tiesa, pasak jo, kai anksčiau buvo reikalavimas parduotuvėse dėvėti kaukes, daug pažeidėjų nepasitaikė. Esą perspėti pirkėjai greitai užsidėdavo kaukes.

„Viskas yra įpročio dalykas. Prie naujo režimo reikia įprasti. Žmonės per kokią savaitę įprasdavo ir buvo drausmingi, kažkokių problemų nebūdavo“, – sako D. Ryliškis.

REKLAMA

„Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė taip pat vylėsi, kad pirkėjai bus atsakingi.

„Karantino metu įsitikinome, kad „Rimi“ pirkėjai išties sąmoningi – rūpinasi savo ir darbuotojų saugumu, net ir nesant griežtiems reikalavimams: dėvi kaukes, dezinfekuoja rankas, laikosi atstumo. Tikimės pirkėjų supratimo bei atsakomybės ir įvedus reikalavimą dėvėti apsaugines veido kaukes prekybos vietose“, – komentavo ji.

Pasak tinklo atstovės, apie šią būtinybę pirkėjai bus informuojami plakatais. Į prekybos sales nebus įleidžiami pirkėjai be kaukių. Tuo rūpinsis apsauga – tuose prekybos centruose, kur bus būtina, bus didinamas apsaugos darbuotojų skaičius.

„Vis tik, jei pirkėjai neatsižvelgs į prašymą, jie parduotuvėse nebus aptarnaujami. Taip pat jau pasirūpinome, kad be kaukių atėję pirkėjai galėtų patogiai jų įsigyti informacijos kasose, kurios yra prekybos salių prieigose, ir taip be papildomų rūpesčių apsipirkti“, – nurodė R. Keršienė.

Bauda nuo 500 eurų

Lietuvos policijos departamentas informavo, kad Vyriausybei nusprendus nuo šeštadienio sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose, pareigūnai pagal galimybes skirs didesnį dėmesį prekybos centrams ir reaguos į pranešimus dėl pažeidimų susijusių su kaukių nedėvėjimu.

„Policija tikisi tiek juridinių asmenų, tiek gyventojų sąmoningumo dėl reikalavimo dėvėti kaukes.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos“, – teigiama portalui tv3.lt atsiųstame komentare.

Kaukės patalpose nuo šeštadienio

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė trečiadienį patvirtino, kad nuo šeštadienio šalyje vėl privaloma dėvėti apsaugines kaukes uždarose viešuose patalpose. Veidą dengti bus būtina prekybos vietose, viešajame transporte ir kitose uždarose erdvėse.

REKLAMA

Šį sprendimą ministrų kabinetas priėmė, norėdamas suvaldyti pastaruoju metu augantį Covid-19 plitimą šalyje.

„Aš pasiruošęs įvesti privalomumą dėvėti kaukes, įsigaliotų nuo šeštadienio. Kadangi situacija tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje eina blogyn, susirgimų skaičius didėja, siekiant apsaugoti mūsų Lietuvos žmones nuo šio pavojingo viruso, siekiant apsaugoti mūsų ekonomiką, aiškiai siunčiant verslui ženklą, kad mes jų neuždarinėsime ir neribosime, prašyme, reikalausime visuomenės dėvėti kaukes. Tai būtų vienintelis reikalavimas“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.


Rašyti komentarą...
a
as
2020-07-31 21:31:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek dar issidirbinesit is musu kurie randasi lietuvoj ir neisvyksta y uzsieny gana baudziavos laikus atgaivinti kas ugrysta tiem zalias kelias o jie krecia mus vietinius gal spreskit sita deliama o ne mus bauskit su baudom ai tiesa juk isvyke turtuoliai bijot ju nes uztasys po teismus nes paminant zmogaus laisve ir konstitucija tai ir veskit uzkratus jei ne jie is kur jus springtumet pinigais nes niekas nesirgtu
Atsakyti
-6

J
Jurgis
2020-07-31 22:00:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na kagi,šaipymasis iš savo rinkėjų prasideda.Yra apie ką pagalvoti artėjant rinkimams,visai Tautai.
Atsakyti
-2

L
Lor
2020-07-31 21:34:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paremkite skylėtą biudžetą
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (50)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų