Statistikos departamentas praneša, kad ekonominių vertinimų rodiklis 2007 m. balandžio mėnesį, palyginti su kovo mėnesiu, išaugo 3 procentiniais punktais ir sudarė 22 procentus. Rodiklio augimą lėmė 4 procentiniais punktais padidėję pramonės, 9 – mažmeninės prekybos ir 2 – statybos pasitikėjimo rodikliai. Paslaugų sektoriaus ir vartotojų pasitikėjimo rodikliai liko tokie pat.
Palyginti su 2006 m. balandžio mėnesiu, ekonominių vertinimų rodiklis padidėjo 5 procentiniais punktais. Didžiausią įtaką tam turėjo 20 procentinių punktų padidėję prekybos, 5 – pramonės, 1 – statybos ir 8 – vartotojų pasitikėjimo rodikliai. Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis liko toks pat.
2007 m. balandžio mėnesį pramonės įmonių apklausos rezultatai parodė, kad tiek produkcijos gamybos apimtis, tiek produkcijos paklausa per pastarąjį mėnesį padidėjo. Labiausiai padidėjo popieriaus, guminių ir plastikinių dirbinių bei mašinų ir įrangos gaminių paklausa. Artimiausiais mėnesiais ir toliau prognozuojamas visų pramonės įmonių gamybos augimas, išskyrus radijo, televizijos, ryšių įrangos ir aparatūros gamybą. Dauguma (77 proc.) įmonių sako, kad darbuotojų skaičius artimiausiais mėnesiais nesikeis, bet 13 procentų planuoja priimti daugiau darbuotojų. Galimą pramonės produkcijos kainų augimą prognozuoja 17 procentų įmonių, tačiau dauguma mano, kad kainos artimiausiais mėnesiais nesikeis.
Gamybos įmonių vadovai, kaip ir ankstesniais mėnesiais, iš veiksnių, ribojančių gamybą, pažymi nepakankamą paklausą (29 proc. įmonių) ir kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą (29 proc.). Tačiau daugiau negu ketvirtadalis įmonių teigė, kad jų gamybinei veiklai netrukdo niekas.
Statybos įmonių vadovų teigimu, darbų apimtis per pastarąjį mėnesį padidėjo. Panaši statybos darbų apimties augimo tendencija buvo ir praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Tačiau, palyginti su praėjusiais metais, įmonių vadovai geriau vertino statybos darbų paklausą: dauguma (78 proc.) statybos įmonių teigė, kad statybos darbų užsakymų gauna pakankamai, pernai taip teigė 70 procentų. Net 63 procentai įmonių vadovų artimiausiais mėnesiais prognozuoja, kad statybos darbų užsakymų daugės, o 37 procentai – kad jų užsakymų lygis nesikeis. Beveik pusė (49 proc.) apklaustų įmonių prognozuoja darbuotojų skaičiaus didėjimą ir tik 3 procentai – mažėjimą. Galimą statybos darbų kainų augimą numato 63 procentai įmonių, 37 procentai mano, kad kainos nesikeis.
Statybos įmonių teigimu, balandžio mėnesį jų veiklą labiausiai ribojo kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas (46 proc. įmonių), 20 procentų įmonių nurodė nepakankamus užsakymus, 23 procentai įmonių teigė, kad jų veiklai netrukdė niekas.
Balandžio mėnesio mažmeninės prekybos apklausos rezultatai parodė, kad prekių apyvarta per pastaruosius mėnesius padidėjo. Apyvarta augo visuose didžiuosiuose prekybos tinkluose ir beveik pusėje (48 proc.) visų kitų prekybos įmonių. Vadovų teigimu, pagerėjo ir įmonių ekonominė būklė. Ekonominės būklės pagerėjimą nurodė beveik visi didieji prekybos tinklai ir trečdalis (35 proc.) visų kitų įmonių. Mažmeninės prekybos įmonių vadovai ir artimiausiais mėnesiais tikisi ekonominės būklės gerėjimo. Beveik visi didieji prekybos tinklai ir 29 procentai visų kitų įmonių planuoja priimti daugiau darbuotojų. Galimą kainų augimą mažmeninėje prekyboje artimiausiais mėnesiais prognozuoja 21 procentas įmonių, tačiau dauguma mano, kad kainos nesikeis.
Balandžio mėnesio paslaugų sektoriaus apklausos rezultatai parodė, kad įmonių teikiamų paslaugų paklausa didėjo, tačiau ne taip sparčiai kaip per praėjusius šių metų mėnesius. Paklausa šiek tiek didėjo visame paslaugų sektoriuje, išskyrus transporto įmones bei poilsio organizavimo, kultūrinės ir sportinės veiklos įmones. Per pastaruosius mėnesius didėjo ir darbuotojų skaičius. Pagerėjo ir įmonių ekonominė būklė. Balandžio mėnesį savo įmonės ekonominę būklę gerai įvertino 61 procentas įmonių vadovų, blogai – tik 1 procentas. Kaip ir ankstesniais mėnesiais, geriausiai ją vertino telekomunikacijų, transporto ir su kompiuteriais susijusios veiklos įmonės. Daugiau nei trečdalis įmonių artimiausiu metu numato teikiamų paslaugų paklausos didėjimą ir tik 5 procentai – mažėjimą. Paklausos didėjimas numatomas visame paslaugų sektoriuje, išskyrus poilsio organizavimo, kultūrinės ir sportinės! veiklos įmones. Artimiausiu metu prognozuojamas ir darbuotojų skaičiaus didėjimas. Pasak daugumos (90 proc.) įmonių vadovų, paslaugų kainos artimiausiu metu nesikeis.
Paslaugų sektoriaus įmonių veiklą, įmonių vadovų teigimu, labiausiai riboja darbo jėgos stoka (šią priežastį nurodė 35 proc. apklaustųjų) ir nepakankama paklausa (15 proc.). 41 procentas apklaustųjų teigė, kad jų įmonės veiklos neriboja niekas.