Skandalo sukrėstas „Danske Bank“ paskyrė naują generalinį direktorių

Pinigų plovimo skandalo sukrėstas didžiausias Danijos bankas „Danske Bank“ turi naują generalinį direktorių – juo paskirtas Chrisas Vogelzangas.

Danske bankas (nuotr. SCANPIX)

Ch. Vogelzangas iš Nyderlandų anksčiau buvo užėmęs kelis vadovaujančius postus Olandijos banke „ABN Amro“.

Vadovavimą „Danske Bank“ jis perima tuo metu, kai kelių šalių institucijos vykdo baudžiamuosius tyrimus dėl atskleistos informacijos apie įtariamą pinigų plovimą per banko filialą Estijoje.

„Jis turi didelę vadovavimo ir verslo bankininkystės sektoriuje patirtį ir per visą savo karjerą spręsdavo sunkius uždavinius bei pasiekdavo gerų rezultatų“, – pareiškė banko valdybos pirmininkas Karstenas Dybvadas.

REKLAMA

„Mūsų laukia didžiulė užduotis – toliau stengtis atkurti pasitikėjimą ir kartu plėtoti savo verslą taip, kad jis neatsiliktų nuo klientų lūkesčių ir technologinės plėtros ir užtikrintų, jog mes tebebūtume pirmaujantis Šiaurės šalių bankas.“

Per „Danske Bank“ filialą Estijoje 2007–2015 metais, kaip manoma, buvo pervesta apie 200 mlrd. eurų, kurių kilmė yra įtartina. Dėl to keliose šalyse yra pradėti baudžiamieji tyrimai.

Ankstesnis banko generalinis direktorius Thomas Borgenas (Tomas Borgenas) atsistatydino 2018 metų rudenį, kai bankas paskelbė teisinių paslaugų bendrovės „Bruun & Hjejle“ atlikto tyrimo rezultatus, kurie parodė „nemažai rimtų“ banko valdymo ir kontrolės sistemų „trūkumų“.

Nuo tada generalinio direktoriaus pareigas laikinai ėjo Jesperas Nielsenas (Jesperas Nilsenas), kuris šį postą užims iki birželio 1-osios, kai darbą pradės Ch. Vogelzangas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų