Į Klaipėdą plaukia naujas „Novatek“ dujų krovinys

 Iš Rusijos Vysocko uosto į Klaipėdą atplaukia naujas didžiausios privačios Rusijos dujų bendrovės „Novatek“ suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinys. Tikėtina, kad jis skirtas didžiausiai dujų vartotojai šalyje – Jonavos trąšų gamintojai „Achema“.

Klaipėdos uostas (nuotr. SCANPIX)

Portalų marinetraffic.com ir vesselfinder.com duomenimis, laivas „Coral Favia“ į Klaipėdą turėtų atplaukti šeštadienio rytą.

Klaipėdos SGD terminalo operatorės „Klaipėdos naftos“ komunikacijos vadovė Orinta Barkauskaitė patvirtino BNS, kad savaitgalį „Coral Favia“ atveš 10 tūkst. kub. metrų SGD krovinį.

„Klaipėdos naftos“ dujovežių grafikas rodo, kad iki spalio 1 dienos, be minėto krovinio, suplanuoti dar trys mažos apimties dujovežiai, jie atplauks gegužę-birželį.

Šiuo metu terminalo pajėgumais naudojasi „Achema“ ir valstybės valdomos „Lietuvos energijos“ antrinė įmonė „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET). „Lietuvos energija“ penktadienį informavo BNS, kad krovinys skirtas ne jai.

Neoficialiomis BNS žiniomis, balandį „Achema“ iš Vysocko uosto jau atsigabeno tris nedidelius krovinius su „Novatek“ dujomis. Pati „Achema“ nekomentuoja, iš ko perka dujas. Balandžio pabaigoje pranešta, kad įmonė rezervavo papildomus terminalo Klaipėdoje pajėgumus.

„Novatek“ dujų krovinys per Klaipėdą yra pasiekęs ir LET, tačiau ji dujas įsigijo per tarpininkę „Trafigura“.

„Novatek“ pagal gavybos apimtis Rusijoje nusileidžia tik monopolininkui „Gazprom“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų