Didėja susirūpinimas ekonomine situacija: Vokietijos įmonės prasčiau vertina Lietuvą

Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos šalyse, didėja susirūpinimas ekonomine situacija ir verslo perspektyvomis, rodo naujausia Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) atlikta apklausa.

Baltijos šalys (nuotr. 123rf.com)

Vokietijos kapitalo Lietuvos įmonės verslo aplinką vertina panašiai, kaip ir praėjusiais metais. 61 proc. apklaustųjų ją vertina gerai, 39 proc. – patenkinamai (pernai atitinkamai 66 proc. ir 34 proc.). Nė viena įmonė situacijos nevertina blogai.

Panašiai vertinama ir padėtis savo ūkio šakoje. Vis dėlto per metus teigiamai vertinančiųjų padėtį sumažėjo 7 punktais – nuo 66 proc. iki 59 proc.

Dabartinę savo įmonės ekonominę padėtį gerai vertina 61 proc. respondentų, patenkinamai – 35 proc., o blogai – 3 proc. (pernai atitinkamai 80 proc., 20 proc. ir 0 proc.).

REKLAMA

Apklausa rodo, kad vertinant ateities perspektyvas optimistinių nuotaikų esama kur kas mažiau nei prieš metus. Pernai net 55 proc. respondentų tikėjo, kad ekonominė padėtis šalyje gerės, tai šiemet jos gerėjimo tikisi 33 proc. respondentų, o 60 proc. jų mano, kad šalies ūkio situacija nesikeis.

4 iš 5 respondentų mano, kad kvalifikuotų darbuotojų trūkumas padidins kaštus. Daugiau nei pusė apklaustųjų sutinka, kad tai neigiamai paveiks gamybos ar paslaugų sektoriaus įmones ir neleis imtis papildomų užsakymų. Beveik pusė respondentų mano, jog teks mažinti investicijas.

„Tolesnis darbo kaštų augimas daro neigiamą įtaką vietos patrauklumo vertinimui investicijoms. Tai reiškia, kad specialistų trūkumas yra rimtas ateities augimo apribojimas “, – pranešime sako AHK vykdomasis direktorius Florianas Schröderis.

Dauguma Lietuvoje veikiančių įmonių nurodė, kad šiandien pasirinktų šalį kaip vietą investicijoms.

Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) šių metų pavasarį atlikta apklausa yra tarptautinės apklausos Vidurio ir Rytų Europoje dalis. Tyrimas atliekamas kasmet.

Joje dalyvavo 1400 įmonių iš 16-os Vidurio ir Rytų Europos šalių, tarp jų – daugiau nei šimtas iš Baltijos valstybių.


Rašyti komentarą...
B
Blefas
2019-05-10 12:15:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikalingas toks straipsnis ir dar su neigiama potekste.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų