Seime – siūlymas, skatinantis startuolius

Seimas spręs, ar siekiant kurti palankią aplinką verslo pradžiai ir plėtrai bei skatinti startuolių veiklą, darbuotojų įsigyjamų akcijų, jeigu jų įsigijimo sandoriai (opcionai) realizuojami po trejų metų, neapmokestinti.

Finansai (nuotr. 123rf.com)

Seimas antradienį po pateikimo priėmė svarstyti tai numatančias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas.

Neapmokestinamosioms pajamoms siūloma priskirti darbuotojo pagal opcionus iš darbdavio ar su juo susijusios įmonės gautą naudą, įsigijus akcijų neatlygintinai ar už lengvatinę kainą, jeigu jos įgyjamos ne anksčiau kaip po trijų metų nuo teisės į opcioną suteikimo. Jeigu darbuotojas išsipirktų akcijas anksčiau nei per trejus metus, jos būtų apmokestinamos.

Ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus teigimu, trumpesnis terminas leistų piktnaudžiauti. Jis pabrėžė, kad kai kuriose Lietuvos kaimynėse taip pat nustatyta trijų metų riba.

„Metai yra labai trumpas terminas, realiai mes galime turėti susitarimą, aš jums mokėsiu oficialų, sakykim, daug mažesnį atlyginimą, bet po metų jūs, išsipirkę akcijas, susigrąžinsite tą su kaupu ir nesumokėsite kai kurių mokesčių valstybei. Čia yra visa esmė, kad treji metai yra jau pakankamas terminas“, – aiškino V. Sinkevičius.

REKLAMA

Jis Seime tikino, kad siūlomas reguliavimas nėra išimtis ir yra taikomas visoje Europos Sąjungoje.

„Tai būtų dar viena iš priemonių, kaip startuoliai galėtų konkurencingai prisitraukti darbuotojus dirbti pas juos negalėdami, sakykim, iš karto mokėti didelių atlyginimų, bet tai būtų kaip viena iš papildomų paskatų“, – parlamentarams aiškino ministras.

Šiuo metu tokiu atveju reikia iš karto susimokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), skaičiuojant jį nuo skirtumo tarp akcijų įsigijimo kainos ir jų tikrosios rinkos vertės. Tuo metu „Sodros“ įmokos dabar neskaičiuojamos, jeigu akcijos gaunamos ne anksčiau kaip po 3 metų.

„Šiuo klausimu mes sprendžiame tą dvigubą apmokestinimą, kuris daro mūsų startuolių ekosistemą nekonkurencingą lyginant su ta pačia Latvija ar Estija“, – pridūrė jis atsakydamas Biudžeto ir finansų komitete dirbančiam „valstiečiui“ Valiui Ąžuolui, klaususiam, ar vyksta diskusijos su verslu dėl galimybės paskatinti darbuotojus kitaip dalinantis įmonės pelnu.

Lietuva siekia, kad iki 2020 metų šalyje veikiančių startuolių skaičių padidinti iki 1 tūkstančio. Pernai Lietuvoje veikė apie 500 startuolių, kurie buvo pritraukę 183 mln. eurų investicijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų