Pensijų kaupimo vajus: paaiškėjo kaip bus išmokėtos sukauptos lėšos

Pensiją privačiai kaupia daugiau nei milijonas ir trys šimtai tūkstančių lietuvių. Jau paaiškėjo kaip visiems sukauptos privačios lėšos bus išmokėtos senatvėje. Lietuvos bankas parengė tvarką, iš kurios aiškėja, kad dalis lietuvių privačiuose fonduose sukauptas lėšas gaus visas iškart, vienu pavedimu. Kitiems išmokos bus pervedamos kas mėnesį, o jų dydis kaskart gali šiek tiek skirtis.

Metų pradžioje gyventojų dėmesio bangos sulaukusi pensijų reforma prislopo. Tačiau „Sodra” bei privatūs fondai primena, kad apsispręsti, kaip kaupsite papildomai pensijai beliko vos du mėnesiai. Pensijų fondai fiksuoja, kad kaupiančių privačiai šiek tiek sumažėjo – 6 tūkstančiai gyventojų, nebematydami prasmės, privataus kaupimo atsisakė.

Tuo metu Lietuvos bankas susirūpino, kokių išmokų sulauks kaupiantieji privačiai, kai jiems sueis pensinis amžius, ir patvirtino periodinių pensijų išmokų dydžio apskaičiavimo metodiką. Pagal tai, kiek sukaups pinigų, bankas pensininkus suskirstė į 3 kategorijas.

Mažiausiai sukaupę – iki trijų tūkstančių eurų – iškart atgaus visą sukauptą sumą. Kiti, kurių sukaupta suma didesnė nei 3 tūkstančiai – gaus periodines išmokas, kol bus sukauptų pinigų. O daugiausiai sukaupę gaus periodines išmokas iki mirties.

„Jei žmogus išeina 65 metų į pensiją, nori išmokos, tai 20 metų. Dėl infliacijos pinigai gali nuvertėti, todėl buvo pasirinktas metodas, kad sukaupti pinigai dar suktųsi investavimo rinkose, generuotų grąžą", – aiškino Lietuvos banko atstovas Darius Andriukaitis.

REKLAMA

Lietuvos banko parengtai periodinių išmokų metodikai pritaria ir privatūs fondai, sako pensijų fondų atstovas Šarūnas Ruzgys:

„Su Lietuvos banku buvo diskusijos, pasikeitėme nuomonėmis. Džiaugiamės, kad pasirinktas paprastas išmokų modelis, nebuvo komplikuojamas laiptais ar siekti kitų tikslų. Gera žinia, kad žmogus gaus periodiškai per 20 metų savo sukauptą turtą."

Tuo metu kai kurie opoziciniai socialdemokratai į privačią pensiją ragina didelių vilčių nedėti, mat ji bus tik priedas prie Sodros pensijos.


Rašyti komentarą...
A
Aušra
2019-05-06 12:33:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu, kad iš viso atiduos sukauptus pinigus. Bankai pasiims už administravimą, o mums liks barankos skylė. Reikia nutraukti kaupimą, nes pinigus iš metame į balą. Turčiams vis negauna, sugalvoja įvairių kaupimų.
Atsakyti
-3

o
ogis
2019-05-06 12:30:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
aha, gaus iki mirties, numirs anksciau ir spyga taukuota, vel bankai klesti is dunduku.
Atsakyti
-5

V
Vytautas
2019-05-06 13:22:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai nieko neturi tai ir nereikia nieko–žinot tą dainą. Kas jums žmonės tik keli eurai, o bankams milijonai. Matot kokius stiklainius statosi, o veidai kokie....... Mm. M
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų