Bausmė geradariui: turės atseikėti 6 000 eurų

Asocialiose ar nepriteklių kamuojamose šeimose augančiais mažaisiais klaipėdiečiais besirūpinantis Vitalijus Chomičenkas už tokią veiklą iš valstybės sulaukė ne padėkos, o bausmės. Dvejus metus jis kone pusę atlyginimo turės atiduoti dėl to, kad neapdairiai tvarkė dokumentus.

„Beveik 23 metus dariau vaikams gera, bet, pasirodo, prisidariau bėdų sau“, - apgailestauja Vitalijus Chomičenkas. Egidijaus Jankausko (ve.lt) nuotr.

„Po 8 metų tampymo artėjančiam gimtadieniui gavau „dovaną", – prieš keletą dienų paskambinęs į „Vakarų ekspreso“ redakciją atsiduso V. Chomičenkas.

Vyrui neseniai sukako 57-eri. Beveik 23 metus iš jų vyras atidavė vaikams, kuriems likimas skyrė gimti asocialiose ar nepriteklių kamuojamose šeimose. Jo įsteigta asociacija vaikų socialinės pagalbos centro darbštumo ugdymo mokykla „10 talentų“ ne vienam mažajam klaipėdiečiui tapo tarsi antraisiais namais.

V. Chomičenkas neslepia, kad didžiausia dovana gimtadienio proga jam būtų, jei kas pasiūlytų papildomą darbą, nes kitaip neįsivaizduoja, kaip reikės gyventi ateinančius dvejus metus.

Apie tai, kad iš V. Chomičenko įsteigto centro „10 talentų“ bankroto administratorius siekia priteisti 18 tūkst. eurų, „Vakarų eksprese“ rašėme ne kartą.

REKLAMA

Priminsime, kad Klaipėdos apygardos teismas bankroto bylą „10 talentų“ 2017-ųjų vasaros pradžioje iškėlė išnagrinėjęs Mokesčių inspekcijos prašymą. Teigiama, kad V. Chomičenko vadovaujama asociacija valstybei liko skolinga per 18 tūkst. eurų. Iš šios sumos per 6,7 tūkst. Eur sudaro pelno mokesčio delspinigiai. Teismas paskyrė bankroto administratorių ir areštavo „10 talentų“ turtą – senus paaukotus baldelius, žaislus ir kt.

Pats V. Chomičenkas aiškina, kad skola susidarė per daugybę metų, kai nebuvo tvarkomi veiklos dokumentai ir nemokėti mokesčiai. Tačiau esą taip nutiko dėl paaiškinamų priežasčių – prieš dešimt metų buvo pavogti visi įstaigos dokumentai, be to, pats V. Chomičenkas nesupranta, kaip reikia tvarkyti dokumentus, jam tai esanti aukštoji matematika, o samdyti buhalterio neturi už ką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų