Vilnietė ne juokais išsigando – parduotuvėje nufilmavo žiurkę

Vilniuje, prekybos centre „Iki“ pirkėja nufilmavo žiurkę. Vilnietė pasipiktinusi, kad šalia sveriamų riešutų ir daržovių grindimis prabėgo graužikas, kuris esą galėjo prisiliesti prie maisto. Parduotuvės atstovai teigia, kad į skundą operatyviai sureaguota, visais tokiais atvejais iškart papildomai patikrai kviečiamos kenkėjų kontrolės įmonės. O štai kenkėjų kontrolės programų ekspertai sako, kad pelės ir žiurkės į žmonių patalpas braunasi dažnai, nuo jų esą šimtu procentu apsisaugoti neįmanoma.

Prabėgantį graužiką Fabijoniškių mikrorajono „Iki“ parduotuvėje užfiksavo vilnietė Ligita.

„Manau, kad žiurkė, nes ji pakankamai jau didelė buvo. Tai ji prie riešutų lakstė, o paskui ten prie bulvių, svogūnų nubėgo", – kalbėjo vilnietė Ligita Biekšaitė.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Graužikas parduotuvėje

Moteris teigia išsigandusi, kad gyvūnas laksto visai šalia maisto produktų, kuriuos galėjo liesti.

„Jos vis tiek ir ligas nešioja, tai dabar reikės galbūt labiau plauti maistą, atsargiau", – kalbėjo ji.

„Iki“ praneša jau gavusi oficialų skundą dėl šio atvejo. Prekybos centro atstovės Bertos Čaikauskaitės teigimu, į tokius nutikimus parduotuvė reaguoja rimtai ir prisiima atsakomybę.

„Operatyviai reagavome ir buvo iškviesta mūsų prekybos tinklą aptarnaujanti kenkėjų kontrolės įmonė, taip pat informuotas pastato valdytojas, nes šiame pastate esame tik vieni iš nuomininkų mūsų įmonėje yra nuolatos vykdoma kenkėjų kontrolės programa“, – komentavo „Iki“ atstovė Berta Čaikauskaitė.

Maisto ir veterinarijos tarnyba sulaukia vis daugiau skundų dėl prekybvietėse pastebėtų graužikų. Šiuo metu tokių nusiskundimų vidurkis – apie 5 per metus. Specialistai praneša, kad tai kelia pavojų žmonių sveikatai.

REKLAMA

„Na, iš tiesų graužikai tikrai yra didelis pavojus, pavojus sveikatai. Žinom, kokias ligas ir sunkias jie platina ir juo labiau, kad tokių ligų susirgimų skaičius kasmet Lietuvoje auga, kalbu apie leptospirozę ir jersiniozę“, – kalbėjo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Daiva Ruželienė.

Tačiau vienos iš kenkėjų kontrolės įmonės „Dezimfa“ vadovo Liutauro Grigaliūno teigimu, net sąžiningai laikantis visų higienos reikalavimų, visiškai užtikrinti saugos šioje vietoje neįmanoma: „Jeigu yra dideli pastatai, prekybos centras įsikūręs multifunkciniame pastate didžiuliam, kuriame taip pat yra visokiausių landų, visokiausių nesandarumų. Pagaliau komunikacijos kanalai, kurie siekiasi galbūt su gretimai esančiais rajonais."

Specialistas sako, kad geriausia apsisaugoti nuo graužikų ir kitų kenkėjų gali padėti tinkamas apsauginių priemonių išdėliojimas. Todėl kone visi prekybos centrai turi kenkėjų kontrolės programas.

Klausiame šalia parduotuvės sutiktų praeivių: ar baugina mintis, kad prie maisto galima rasti bėginėjantį graužiką?

„Nu kaip, nelabai jau būtų malonu, aišku“, – sakė žmogus.


Rašyti komentarą...
v
visus riesutus
2019-04-02 18:59:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
pries valgant reikia prasukti mikrobanginej
Atsakyti
0

F
Fabu Iki meluoja
2019-04-22 21:08:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Meluoja, kad nezinojo. Maziausiai puse metu zinojo. Ten yra bnetvarkoma konditerijos kepyklele. Joje ir veisiasi tos ziurkes. Visi apie tai zino. Tik pirkeja nenutylejo. Parode ka pamate.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų