Pašto darbuotojai jau neverčiami parduoti kuo daugiau prekių idant gautų finansinį priedą, o darbuotojų kaita dvigubai mažesnė nei parduotuvėse. Taip tikina pastaruoju metu iš kai kurių politikų kritikos sulaukiančio „Lietuvos pašto“ atstovai. Tiesa, kaltinimo, kad įmonės generalinė direktorė uždirba trylika kartų daugiau už eilinius darbuotojus, nekomentuoja.

Eilės pašte (nuotr. Organizatorių)

Eilės pašte (nuotr. Organizatorių)

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus išplatintame pranešime apie „Lietuvos pašto“ pertvarką kritikos šiai valstybinei įmonei negailėta. Ji kaltinta ne tik pašto skyrių naikinimu regionuose ar vėlavimu pristatyti spaudos leidinius žmonėms. A. Butkevičiui užkliuvo ir pašto skyriuose randamos įvairios kitos prekės.

„Paštas pasidarė pernelyg orientuotas į su pašto paslaugomis nesusijusių prekių pardavimą. Žmogus, nuėjęs į paštą, yra atakuojamas įvairių prekių gausos, „ypatingų“ pasiūlymų ar akcijų, kurios kartais atrodo brukamos per prievartą.

Tokia situacija stato ir patį pašto paslaugų gavėją į nepatogią padėtį, nes jis tampa savotišku komerciniu grobiu. Taip pat galima pastebėti, kad ir pašto darbuotojai yra priversti šalia savo tiesioginio darbo kartu būti dar ir įkyriais prekeiviais, o tai taip pat nepadidina darbuotojų orumo. Visgi paštas – ne privatus verslas, klientas mato, kokia yra prekių pasiūla, nereikia jam jų brukti, jei jis atėjo ne to“, – tvirtina A. Butkevičius.

REKLAMA

Be to, pasak Seimo nario, įmonėje pastebimi ir akį rėžiantys atlyginimų skirtumai tarp eilinių darbuotojų ir pašto vadovų.

„Pažvelkime, kaip gi augo atlyginimai pašto darbuotojams lyginant 2017 metų ir 2018 metų trečiuosius ketvirčius: laiškininkams darbo užmokestis augo 52 eurais, nuo 427 iki 479 eurų, pensijų pristatytojams – vos 32 eurais, nuo 427 iki 459 eurų.

Tuo metu Lietuvos pašto generalinės direktorės atlyginimas per metus išaugo kone tūkstančiu eurų – nuo 5572 iki 6499 eurų. Ir tai dar be priedų. Ir dabar pašto vadovė per mėnesį uždirba tiek, kiek laiškininkas neuždirba nė per visus metus“, – teigia A. Butkevičius.

Portale rekvizitai.lt skelbiamais duomenimis, 2018 m. gruodį vidutinis atlyginimas „Lietuvos pašte“ siekė 558,44 euro.

Pakėlė pusšimčiu eurų 

Minėtus kaltinimus „Lietuvos paštas“ atmeta. Tiesa, tv3.lt užklausus, ar A. Butkevičiaus minimi atlyginimų rodikliai teisingi, įmonės korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė nuo tiesaus atsakymo išsisuko.

„2018 m. atlyginimas mažiausiai uždirbantiems „Lietuvos pašto“ darbuotojams buvo keltas du kartus. Tai palietė 4400 darbuotojų – daugiausia tinklo ir operacijų padalinių žmones. Laiškininkams atlyginimas vidutiniškai kilo 50 eurų“, – teigė V. Budrienė. Ji pridūrė, kad šiais metais vėl yra numatytas atlygio kėlimas mažiausiai uždirbantiems pašto darbuotojams.

Pasak V. Budrienės, paštas darbuotojams sąlygas šįmet gerins ir kitais būdais: skelbdamas automobilių nuomos paslaugų pirkimą kaimo laiškininkams ir pirkdamas elektrinius dviračius mažų miestelių pėstiesiems laiškininkams.

REKLAMA

Pašto atstovai džiaugiasi ir nedidelė darbuotojų kaita, siekiančia 18 proc.

„Pavyzdžiui, mažmeninėje prekyboje, o tai ta rinka su kuria turbūt geriausiai galima lygintis pagal darbuotojų specializaciją, fiksuojama apie 40 proc. darbuotojų kaita“, – pažymėjo V. Budrienė.

Anot „Lietuvos pašto“ atstovės, pašto sprendimas skyriuose siūlyti įvairias mažmenos prekes priimtas dėl to, kad tam yra paklausa, be to tokia praktika užsiima ir kitų šalių paštai. Vis dėlto, ji pripažino, kad kurį laiką paštininkai iš tiesų jautė spaudimą klientams siūlyti įvairias prekes. Nepasiekus užsibrėžto pardavimų tikslo, jie negaudavo finansinio priedo.

„Bet nuo 2018 m. laiškininkai neturi iškeltų asmeninių tikslų parduoti kuo daugiau prekių. Tačiau jie turi galimybę, visiškai laisva valia užsidirbti papildomų pajamų iš parduotų mažmenos prekių. Pabrėžiu, kad tik nuo pačio laiškininko priklauso, ar jis nori pasinaudoti šia galimybe“, – tikina V. Budrienė.

Tarp perkamiausių – vaikiškos knygos

Populiariausių „Lietuvos pašte“ parduodamų prekių sąraše šiuo metu yra spaudos leidiniai, pakavimo priemonės, knygelės vaikams, suvenyrai ir transporto bilietai.

Skelbiama, kad 2018 m. pašto skyrių skaičius Lietuvoje padidėjo 12 vienetų, ir praėjusių metų pabaigoje siekė 749.

Vadinamojo mobilaus laiškininko paslaugos jau metus yra teikiamos dvylikoje šalies savivaldybių. Pašto atstovai tikina, kad tai atitinka įstatymo reikalavimą teikti pašto paslaugas ne mažiau kaip 5 darbo dienas per savaitę.

tai,
2019-03-13 18:18:34
kad paštas nori užsidirbti, kaip ir kitos įmonės - tai suprantama. Tik tegu neverčia ant laiškininkų, kad jie čia pelnosi, nes uždarbis iš pardavimų - tai apgailėtinas.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Fox 2019-03-18 00:24:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Darbuotoju 5000. Stebina tokios imones vadovo alga?    ATSAKYTI
Žemaitija 2019-03-17 09:30:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirbu pašte .Apie maža darbuotojų kaitą tegu neknisa proto.pilna skelbimų,kad reikia laiškininkų,bet niekas už tokį atlyginimą neina dirbt.Pvz šią savaitę dirbau su temperatūra,nes pašto viršininkė kategoriškai uždraudė eiti į biliotenį,nes nėra kam dirbti.Važinėjama kaimo keliukais mašina nebe i mašiną panaši ,o į metalo laužą.Nori išeiti atostogų turi pats susirasti žmogų kas tave pavaduos.Kažin ar darbo inspekcija tikrina tą įmonę,ar ranka ranką plauna.Netikiu ,kad darbo inspekcija apie tai nežino.Dėl prekybos ji mums yra privaloma,nes gauname iš valdžios velnių,kodėl maži pardavimai.Tos prekės pas mus brangesnės negu parduotuvėje.Ir kuo daugiau laiškininkas parduoda prekių ,tuo didesnis priedas viršininkams.Mes nešiodami po kiemus tualetinį popierių,kitus visokius niekus turime viršininkams priedus prie algų uždirbti,o patys nė minimumo negauname,nes dirbame ne pilnu etatu.Rašo ,kad duos mašinas ,duoti gal ir duos ,bet tada kur dabar dirba trys laiškininkai dirbs vienas.Darbo krūvis bus nerealus,o atlyginimas tikrai ne stebuklas.   ATSAKYTI
Maryte 2019-03-16 21:23:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaiptai atlyginimas kilo ? Tik ne paprastam laiskininkui. Dave - atskaiciavo, i rankas 25 eu. daugiau realiai. Nuo nauju metu dave - atskaiciavo, realiai i rankas maziau nei buvo pries naujus. 0,8 etato, 347 eu i rankas. Kaip zmogui isgyvent is tokios algos, jei esi vienisas, neturi antros puses ? Galiu pateikt irodymus, elektroninis pastas nurodytas.   ATSAKYTI
2019-03-15 15:14:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gėda būtų direktorei imti tokią algą. Sėdint šiltai ir pro pirštus žiūrint į vargstančius laiškininkus, kurie laužo savo mašinas baisiais kaimo keliais ir negauna nė keturių šimtų algos.    ATSAKYTI
mano 2019-03-14 13:12:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
prekiaujantis paštas, tai gal tegul ir namų gimdymus atlieka už pribuvėjas, tai gal pagal poreikį vyriokams gėrimo lašų pristato prie laikraštuko, tai ir užkandos gal būtų nieko, o taigi automobilį gal iš gansų paštu tiesiai į kiemą atvairuotų, o tai gal apkirptų pa pigiai, sutaupyčia ir pabendraučia ir suteikčia paslaugų tokiai gerai paštininkei ir Lietuvėlė vėl atsigautų su demografijos anomalijom, ir paštas būtų išrinktas inovatyviausia ir pelningiausia įmone, o jo vadovė būtų išrinkta į prezidentus. Ir niekam nekiltų minčių dėl moterų diskriminacijos, Lietuvoje valdys vien tik moterys amen. Luakite tesinio .../   ATSAKYTI
Lietuvoj 2019-03-13 22:47:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
jau tu vaiku nebeliko nieks nebegimdo vergu kokios dar VAIKISKOS KNYGOS???   ATSAKYTI
yra kur padirbet 2019-03-13 19:25:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ikainiai tarptautiniu pasto siuntu Vokietijoje ir Lietuvoje labai panasus, kai kuriais atvejais Vokietijos mazesni net, taciau algos skiriasi kartais.    ATSAKYTI
tai, 2019-03-13 18:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad paštas nori užsidirbti, kaip ir kitos įmonės - tai suprantama. Tik tegu neverčia ant laiškininkų, kad jie čia pelnosi, nes uždarbis iš pardavimų - tai apgailėtinas.   ATSAKYTI
tai 2019-03-13 18:08:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ant popieriaus. O ,,uždarbis" už pardavimų - tai maždaug 8 centai už 1 parduotą eurą. Patys prisiminkit, ar nusiperkat prekių, ir už kiek eurų, iš laiškininkės. Aš suprasčiau dar labiau, jeigu iš kaimo vietovės, kur parduotuvių nėra...    ATSAKYTI
Genovaitė Maleckienė 2019-03-13 17:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Viršininkė sėdi visą dieną šiltoje patalpoje, be gryno oro. O tai kenksminga. O laiškininkai , ypač kaimo, kartais su krepšiu ant pečių turi sukarti po20 - 25 km per dieną įvairiais keliukais. Vasara gerai , galima dviračiu, o žiemą, ar kai prilija rudenį, ar pavasarį pėsčiomis. Bet juk judėjimas sveikata? Esu tai patyrusi savo kailiu. Maža personalo kaita. Taip, ką daryt kaimo žmogui , kai kito darbo nėra. Dirbau ir už ketvirtį etato, kad kažkiek gauti....   ATSAKYTI
nepavydu pastininkems 2019-03-13 17:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
jo, tikrai nepavydu pastininkems   ATSAKYTI
senis 2019-03-13 17:24:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mano žmona labai daug metu išdyrbo ryšiuose tame tarpe ir pašte ,tai buvo daėję iki to kad sėklas vertė pardavinėt tai klijentai pykdavo sakė ka balkone gal aš sėsiu jas ir taip visokiu pašalinių prekių ir reikalavo kad kuo daugiau parduotume mat paštas mažai uždyrba pelno nėra ,išėjo ji į pensija jau keli metai joi o paštas vis nepelningai dyrba ,parduokit lenkam ir iš kart jis taps pelningas ir žmonės uždirbinės normaliai ir šventės bus nereikės dyrbt.   ATSAKYTI
Soti 2019-03-13 17:01:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
direktorė-siurbėlė: "...Sulyginote Mane su laiškininku cha cha cha..."   ATSAKYTI
Rina 2019-03-13 16:52:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Che... Laiskininku tai daug... O vadovė - viena... Tai toks labai "suprantamas" algos pakėlimas...    ATSAKYTI
Cha 2019-03-17 10:43:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Greit tiek daug nebebus laiskininkų.Juk taupo ant paprstų darbuotojų,o valdžios aparatas pučiasi lyg kokia rupūžė.  

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
REKLAMA
Pinigai (nuotr. Fotodiena.lt)
Panašu, kad pigiausiu S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos pasiūlymu susiviliojusi Kauno savivaldybė galėjo nusipirkti katę maiše. Turkijos statybų bendrovės „Kayi ...
Naudoti automobiliai
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pirmadienį pritarė taršių automobilių mokesčiui. Už tai balsavo penki valdantieji, o trys parlamentarai iš opozicijos buvo ...
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Vartojimo prekių ir paslaugų kainos Baltijos valstybėse per metus mažiausiai pakilo Lietuvoje. Nacionalinių statistikos tarnybų duomenimis, metų (12-os mėnesių) infliacija ...
(nuotr. Fotodiena.lt)
„Sodra“ tėvams, globėjams ar seneliams, gaunantiems vaiko priežiūros išmokas, jas šį mėnesį išmokės du kartus. Gruodžio 16 dieną juos, kaip įprastai, turėtų pasiekti išmokos ...
Jaroslavas Narkevičius (nuotr. Karolis Kavolėlis/Fotobankas)
Vilniaus rajono savivaldybė pripažino neteikusi jokių garantijų dėl to, kad Upės gatvė Smiglių kaime Vilniaus rajone, kur gyvena premjeras, bus išasfaltuota iki šių metų ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
Per šimtas dalyvių mitinge ragino neprivatizuoti Kauno centrinio pašto
DABAR RODOMA
Per šimtas dalyvių mitinge ragino neprivatizuoti Kauno centrinio pašto
DABAR RODOMA
Kaimynė papasakojo apie lemtingą akimirką, kai rado negyvą kūdikį Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Taršių automobilių mokestis Seime tampa žaisliuku: vėl keičia idėją
DABAR RODOMA
Neteisėtos priemokos: gydymo įstaigos dvigubai uždirba iš pacientų ir ligonių kasų
DABAR RODOMA
17-mečio žūties Panevėžyje sutapimas: paleidus įtariamąjį – dar vienas nužudymas
DABAR RODOMA
Pirmą kartą tokia operacija Lietuvoje: ateityje leis išvengti drastiškų pasekmių
DABAR RODOMA
Lengvina sąlygas imigrantams iš rytų gyventi ir dirbti Lietuvoje
DABAR RODOMA
Klaipėdos Kalėdų akcentas – jau miesto centre
DABAR RODOMA
Išgirskite: Cololo dukra tėčiui padovanojo paskutinę dainą
DABAR RODOMA
„Dienos komentare“ – Dainius Dundulis
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų