Naujovė Lietuvos keliuose – to neturi nei latviai, nei estai

Norint iš esmės pagerinti šalies kelių kokybę ir priežiūrą, pavasarį keliuose darbą pradės mobili jų būklės tyrimo laboratorija. Lietuva yra pirmoji iš Baltijos valstybių, įsigijusi tokią įrangą, pranešė Susisiekimo ministerija.

Eismas (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

„Naujos kartos kelių tyrimo įranga leis efektyviau panaudoti kelių plėtrai ir remontui skiriamas lėšas bei pagerinti šalies kelių kokybę“, – pranešime teigė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Transporto kompetencijų agentūros laikinasis vadovas Aivaras Vilkelis teigia, kad išmanioji diagnostikos sistema iki minimumo sumažins žmogaus įtaką nustatant ir vertinant kelių būklės rodiklius ir leis gerokai pagreitinti tyrimo procesą.

„Iki šiol magistraliniai keliai buvo tiriami kas 2-3 metus, o krašto keliai ir rajoniniai keliai – dar rečiau. Naudodami naują įrangą sieksime per metus ištirti visus asfaltuotus kelius, tai yra daugiau nei 15 tūkst. kilometrų“, – teigė A. Vilkelis.

Pasak ministerijos, išskirtinis įrangos privalumas – šiuolaikiniai daugiafunkciai 3D lazeriniai jutikliai. Ji gali nustatyti kelio dangos nelygumus, identifikuoti ir klasifikuoti jos pažeidimus, sugeneruoti erdvinį 3D kelio dangos modelį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų