Gera žinia skolininkams – antstoliai paims mažiau pinigų

Dešimtis tūkstančių eurų per mėnesį uždirbantiems antstoliams valdžia ruošia naują apynasrį. Rudenį Seimui nubalsavus, kad antstoliai patys nebegalės nusistatyti savo įkainių, Teisingumo ministerija ketina naikinti ir galimybę antstoliams plėšti pinigus už neva patiriamas papildomas išlaidas, pavyzdžiui, tiesiog dokumento surašymą. Antstoliai aiškina, kad tokie svarstymai nepagrįsti.

Kaunietis Egidijus pasakoja tiek įklimpęs į skolas įvairių miestų antstoliams, kad net nebesuskaičiuoja, kiek išvis yra skolingas.

„Aš net nežinau, kiek. Buvo apie 100 tūkst. litų, o dabar – 300 tūkst. eurų gali būti, nes jie vos ne dešimteriopai padarė“, – sako Egidijus.

Jaunystėje priklausomybių turėjęs ir smulkių baudų prisirinkęs vyras neabejoja įklimpęs visam gyvenimui. Jis pats netiki, kad sugebės grąžinti skolas.

„Ne, net nesiruošiu, nes neįmanoma, nežinau net kam atidavinėt. Nuo kurio pradėt, kur pradėt“, – tikina kaunietis.

Žvėrišku antstolių apetitu piktinasi ir kaunietė Vida.

„Gaunasi nebe 30, o 300. Vis tęsiasi, tęsiasi. Kai atėjau paklaust, kokia mano suma, jie išvardijo vos ne 30 tūkst. Aš neįsivaizduoju, kaip galėčiau atiduot ir integruotis į normalų gyvenimą, kad susirasčiau darbą“, – skundžiasi Vida.

REKLAMA

Skolininkų gyvenimą Seimas jau šiek tiek palengvino rudenį. Jei anksčiau iš žmogaus, turinčio bent dvi skolas, būdavo nurėžiama pusė algos, nuo šiol išskaitoma mažiau – 30 procentų. Maža to, pačius antstolių įkainius pavesta nustatyti Teisingumo ir Finansų ministerijoms. Iki šiol tai būdavo derinama ir su Antstolių rūmais.

Visgi teisingumo ministras sugalvojo dar vieną būdą pažaboti skolų išieškotojų apetitą. Antstolių atlyginimas susidaro iš trijų dedamųjų – būtinųjų išlaidų, procento nuo išieškotų sumų ir papildomų išlaidų. Pastarųjų turėtų nelikti.

„Labai sunku sukontroliuoti tas papildomas išlaidas, ar iš tikrųjų jos buvo daromos, ar jas reikėjo atlikti. Mes matome, kad tos papildomos išlaidos nėra tokios jau reikalingos, mūsų nuomone, mes jas galėtume panaikinti“, – sako Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Pasak ministro, papildomos išlaidos gali sudaryti ženklią skolos dalį. O sumos priskaičiuojamos kad ir už dokumento parašymą ar sutikrinimą.

„Jeigu skola – kokie 300 eurų buvo, tai antstolis priskaičiuoja bylos užvedimo mokestį, atlyginimą ir gali per 3 metus po 150 eurų dar papildomų išlaidų priskaičiuoti. Tai skola tampa labai milžiniška“, – aiškina ministras.

E. Jankevičius pasakoja, kad patys antstoliai, žinoma, tuo nėra patenkinti. Antstolių rūmų atstovai į televizijos kamerą kalbėti atsisako, tik atsiuntė atsakymą raštu.

Antstolių rūmų atsiųstame komentare teigiama, kad „svarstymui pateiktas projektas kol kas yra neišbaigtas, jam trūksta ekonominio pagrindimo, be kurio neįmanoma planuoti, koks bus realus praktinis naujojo reguliavimo poveikis“.


Rašyti komentarą...
A
Andrius
2019-02-06 18:45:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau ir taip beveik visi skolingi antstoliams, plėšia žmones už bet ką, pvz delspinigiai, siuncia kokį popiergali, vel už jį moka skolininkas, tikrina skolininko pajamas, vėl moka skolininkas, apsoliučiai už bet kokį veiksma moka skolininkas, ir moka dešimteriopai, jau seniai laikas apynasrį anstoliams uždėt!
Atsakyti
0

M
Martynas
2019-02-07 21:58:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
As ir skolingas tai reikia kuo greiciau nes nespeju moket kaip vis daugeja ukniso jau jie tegu valtybe perima tuos antstolius i savo rankas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų