Lietuvai pasiūlė naujus mokesčius, vienas jų – už elektrą Lietuva ir pasaulis 2019

Lietuvai reikia naujų mokesčių, norint palaikyti adekvačią viešojo sektoriaus kokybę, teigia tv3.lt transliacijoje dalyvavęs banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas. Anot jo, valstybės iždą galima būtų pildyti ne tik apmokestinant NT ir automobilius, bet ir įvedant elektros mokestį.

Elektra per pigi 

„Sutinku, kad viešasis sektorius yra civilizuotos valstybės požymis, ir investicijos į žmogišką kapitalą svarbios. Bet šis sektorius reikalauja finansavimo: jeigu turime didelį finansavimą, turime didelius mokesčius. Arba turime turėti visuomenę, kuri netoleruotų šešėlio“, – kalbėjo Ž. Mauricas.

Tačiau didesnis dirbančiųjų apmokestinimas, anot transliacijos svečio, šiuo atveju nebūtų geriausias sprendimas. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) darbo jėgai tenkančią mokestinę naštą kaip tik siūlo mažinti.

„Bet norint palaikyti viešojo sektoriaus kokybę, reikia jį ne tik efektyvinti, bet ir ieškoti kitų resursų įvedant naujus mokesčius – nekilnojamojo turto, automobilių taršos. Taip pat, turint omenyje paplitusį šešėlį, mokesčius reikia nukreipti į tas sritis, kuriose būtų lengva jį surinkti. Pavyzdžiui, galėtų būti elektros mokestis.

REKLAMA

Elektros kaina ES mastu Lietuvoje yra maža, todėl elektros mokestis galėtų būti padidintas namų ūkiams mainais į didesnį darbo užmokestį“, – svarstė banko ekonomistas.

Pinigai nueina statyboms 

Diskusijoje apie viešojo sektoriaus finansavimą Ž. Mauricui oponavęs kitas ekonomistas, VU profesorius Romas Lazutka atkreipė dėmesį, kad viešąjį sektorių finansuoti Lietuvoje dosniau yra privalu.

„Aišku, galime konkuruoti su pakistaniečiais ir kinais pigiomis ir primityviomis prekėmis, arba galime bandyti konkuruoti kokybe. Bet išsilavinusiai ir konkurencingai darbo jėgai reikia investicijų – nepakanka apsirengti ir pavalgyti, reikia vartoti ir kokybiškas viešojo sektoriaus paslaugas.

Viešosios paslaugos itin svarbios šalies konkurencingumui. Tam, kad žmonės būtų sveiki, reikia geros sveikatos apsaugos. Efektyviai ją organizuoja valstybė, o ne privatus sektorius kaip JAV. Mes tai turime, tik šią sistemą reikia stiprinti“, – tikino R. Lazutka.

Jis pridūrė, kad nors pagal kai kurių viešojo sektoriaus sričių finansavimą Lietuva ir lenkia ES vidurkį, bet giliau panagrinėjus paaiškėja nemaloni tiesa.


Rašyti komentarą...
M
Mano vardas
2019-01-03 18:15:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš siūlau mažinti biurokratus.
Atsakyti
-1

R
Romas
2019-01-03 18:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikas įvesti bankams pelno mokestį..........
Atsakyti
0

S
Skaitytojas
2019-01-03 18:32:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
O aš siūlau įvesti mokesti bankams, kurie visą pelną išveža į užsienį, labai įdomu būtų išgirsti iš bankininko kiek jie Lietuvai mokesčių sumoka. Apie tai jis kažkodėl tyli.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų