Lietuvoje – dar vienas bankas

Lietuvos bankas pirmadienį pranešė, kad Europos Centrinis Bankas išdavė European Merchant specializuoto banko licenciją.

Pinigai (nuotr. 123rf.com)

Bendrovė, gavusi specializuoto banko licenciją, ketina teikti klasikinės bankininkystės paslaugas – priimti iš gyventojų indėlius, skolinti, teikti mokėjimo paslaugas. Planuojama, kad naujasis bankas paslaugas pradės teikti 2019 metų birželį. Banko būstinę Vilniuje ketinama atidaryti 2019 m. sausį

European Merchant UAB yra Akce įmonių grupės bendrovė, įsteigta siekiant išplėsti grupės teikiamų paslaugų sritį. Šiuo metu Akce grupė, kuriai priklauso ir Jungtinėje Karalystėje licencijuota elektroninių pinigų įstaiga Ozan Limited, savo klientams teikia mokėjimo ir kitas su šia veikla susijusias paslaugas.

Nors specializuoto banko licencija ir suteikia teisę teikti paslaugas visose Europos ekonominės erdvės valstybėse neįsteigus filialo, numatoma, kad pirminė tikslinė European Merchant UAB rinka bus Lietuva.

Tai jau trečia bendrovė, kuriai suteikta specializuoto banko licencija: prieš tai ji buvo išduota didžiausiai šalies kredito unijai „Mano unija“, steigsiančiai AB „Mano bankas“, ir visame pasaulyje mokėjimo bei kitas paslaugas teikiančiai FinTech įmonei Revolut Technologies UAB. Šiuo metu Lietuvos bankas kartu su Europos Centriniu Banku vertina dar tris prašymus išduoti specializuoto banko licenciją.

REKLAMA

Specializuotas bankas savo klientams gali teikti visas pagrindines paslaugas kaip ir bet kuris bankas, skirtumas tas, kad jis neturi teisės teikti investicinių paslaugų. Galimybė steigti tokius bankus atsirado 2017 m., licencijavimo procesas trunka apie metus.

„Atlikus išsamų rinkos tyrimą, buvo pasirinktos kelios sėkmingam potencialios plėtros įgyvendinimui tinkamos ES rinkos, tarp jų – ir Lietuva. Politinės kliūtys, kaip „Brexit“, tikslinių klientų stygius ir kiti dominuojančiose rinkose vyraujantys trūkumai paskatino žvilgsnį nukreipti į Lietuvą, kaip į tinkamai išvystytą aplinką „FinTech“ produktų pasiūlai. Banko steigimas yra nuoseklus ir apgalvotas žingsnis“, – sako banko „European Merchant“ Stebėtojų tarybos pirmininkas Ekmelas Cilingiras.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Lietuvoje veiks naujas bankas

Pasak banko atstovo, Lietuva įvertinta kaip tinkamiausia rinka steigti banką dėl daugelio pranašumų. Pavyzdžiui, visavertės informacinių technologijų infrastruktūros, dėl kurios Lietuvos rinka geriausiai atitinka banko plėtros strategiją.

Banko vizijoje – galimybė užtikrinti vieno langelio principu teikiamas paslaugas savo klientams bei siūlyti moderniausių ir efektyviausių produktų asortimentą Lietuvos rinkoje.  


Rašyti komentarą...
T
Tas pats
2018-12-17 10:30:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
O dar sako Aldona nedurna..., sita dar ir kokia beprote :)
Atsakyti
-1

A
Aldona
2018-12-17 10:20:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anglija pasitraukia iš Europos sąjungos. Ji nori pagal save gyventi. Anglijoje viskas tobula. Avantiūristinis bendravimas nepatinka kultūringai valstybei. Anglija su niekuo neatsiskaitin ės, jokie bankai neturi liesti jos ekonomikos ir niekam nereikalingos pinklės. Anglija žino savo teritoriją ir anglų niekas neturi teisės perkelti ar išvaryti. Visas pasaulis palaiko karalienę Elžbietą II-ąją.
Atsakyti
-1

t
tik
2018-12-17 10:48:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
banku ir maksimu ir betruko Marijos zemeleje .
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų