Aplink kai kuriuos daugiabučius kylančios aukštos, kartais net 1,9 m siekiančios tvoros ne juokais siutina kauniečius. Jie piktinasi, kad toks teritorijų žymėjimas ne tik bjauroja miestą, bet ir sukelia kasdienių problemų gyventojams. Tačiau Kauno urbanistai atkerta: daugiabučių kiemai nėra saugomos teritorijos, todėl ir apsitverti neturėtų būti sunku.

Vartai prie Kauno Partizanų g. 40 namo  (nuotr. skaitytojo)

Vartai prie Kauno Partizanų g. 40 namo (nuotr. skaitytojo)

Automobilių neturi kur dėti 

Į tv3.lt besikreipusi Kauno Dainavos rajone, Partizanų g. 42 A name gyvenanti Laima Neninskienė teigė su tveriamų daugiabučių kiemų keliamomis problemomis susidūrusi asmeniškai. Greta esantis Partizanų g. 40 namas nusprendė jam priklausančio sklypo ribas įtvirtinti tvora bei jau įrengė elektrinius vartus į savo kiemą. Į pastarąjį dabar patekti gali tik minėto namo gyventojai.

„Atsirado neadekvatus parkavimo vietų paskirstymas kvartale esantiems namams. Dabar 40 namo aikštelėje stovi aštuoni – dešimt automobilių, ji beveik visada tuščia. Tuo tarpu pas mus viskas perpildyta, statyti mašinų kartais nėra kur“, – skundėsi L. Neninskienė.

REKLAMA

Maža to, aptvėrus visą Partizanų g. 40 sklypą bus užtverti bendrai aplinkinių namų gyventojų naudojami pėsčiųjų takai.

Moters teigimu, tvorų statymo prie daugiabučių vajus prasidėjo Kauno miesto savivaldybei šįmet paskelbus kiemų tvarkymo programą. „Svajonių kiemu“ pavadinta programa daugiabučių namų gyventojus skatina atnaujinti ir sutvarkyti kiemus. Na, o pateikę atitinkamą prašymą savivaldybei, kauniečiai gali tikėtis iki 50 proc. kiemo tvarkymo išlaidų kompensavimo.

Vartai prie Kauno Partizanų g. 40 namo  (nuotr. skaitytojo)

Vartai prie Kauno Partizanų g. 40 namo (nuotr. skaitytojo)

Pašnekovės teigimu, kai kurie miesto daugiabučiai ne tik susitvarko kiemus įsirengdami automobilių stovėjimo vietas, atnaujindami vaikų žaidimų aikšteles, bet ir neretai apsitverdami teritoriją. L. Neninskienę ypač piktina ir itin paprasta tokių tvorų statymo tvarka.

„Daug gyventojų su tokia tvarka nesutinka, dėl tvorų gretimų namų kaimynų net neatsiklausiama. Užtenka Kauno savivaldybės tinklalapyje įkelti skelbimą, kad prie vieno ar kito daugiabučio formuojamas sklypas, bus patvirtintas to projektas.

Jeigu per dešimt dienų projekto niekas neapskundžia, tuomet jis įgyvendinamas. O savivaldybės tinklalapį juk retas kas skaito. Mes irgi apie būsimas tvoras sužinojome tik pamatę, kad teritorijoje vyksta matavimai“, – tikino L. Neninskienė.

Tvoros piktina ir parlamentarą

Kaunietė pažymėjo, kad šiuo klausimu jau keletą sykių su kitais namo gyventojais kreipėsi į miesto savivaldybę, siuntė raštus su parašais, bet atsakymas visada tas pats: gyventojai pražiopsojo skundams skirtą terminą.

REKLAMA

Partizanų g. 42 A gyventojai į pagalbą neseniai pasikvietė ir jų apygardoje išrinktą Seimo narį Laurą Stacevičių. Pastarasis, anot L. Neninskienės, pažadėjo tartis su savivaldybės atstovais ir rasti sprendimą.

Kaip tv3.lt patvirtino pats L. Stacevičius, su atsakingais savivaldybės asmenimis bus siekiama išspręsti įėjimo pro būsimą tvorą problemą.

„Pati tendencija mieste dėl tų tvorų nėra gera. Ateityje galime turėti situaciją, kai visi namai apsitveria ir tokiu būdu atrodysime tikrai keistai.

Manau, kad tveriant daugiabučius gretimi namai ir jų gyventojai turi būti įspėti, tam pritarti. Dabar, kai informacija patalpinama savivaldybės tinklalapyje, ši informacija dažnai netikrinama, jos nepamato aplinkiniai namai ir įstaigos“, – sakė L. Stacevičius.

Pykstančių dėl tvorų neskaičiuoja

Ir nors daliai gyventojų vis populiarėjantys užtverti daugiabučių kiemai kelia pasipiktinimą, Kauno savivaldybės urbanistai jose nieko blogo neįžvelgia.

Tvoros, kuriomis tveriami daugiabučių namų sklypai, dažniausiai papuola į nesudėtingų statinių, kurie nėra saugomose teritorijose, grupę. Tokiu atveju teisės aktų nustatyta tvarka statybos leidimai yra neprivalomi“, – atsiųstame komentare raštu teigė Kauno savivaldybės urbanistikos ir miesto planavimo skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius.

Urbanistas patikino esą kauniečiai dėl tvorų statymo dažniausiai kreipiasi tik tais atvejais, kai pasikeičia ilgai buvęs pėsčiųjų takas ar pravažiavimas. Tiesa, N. Valatkevičius pridūrė, kad formuojant daugiabučio sklypą yra numatyti ir apribojimai.

REKLAMA

„Sklypo formavimo procedūrose nustatomi pagrindiniai apribojimai ar suteikiamos teisės gretimoms valdoms naudotis formuojamu sklypu, šaligatviais, pravažiavimais, automobilių aikštelėmis servituto teise. Esant įregistruotiems servitutams, užtvarų tvėrimas turi tapti susitarimo objektu tarp sklypo savininkų ir tų asmenų, kuriems servitutas suteikia teisę naudotis šiuo sklypu praėjimui ar pravažiavimui", – teigiama N.Valatkevičiaus komentare.

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio duomenimis, šįmet pagal minėtą „Svajonių kiemo“ programą buvo pasirašytos 84 sutartys. Skaičiuojama, kad, jeigu kiemų remonto projektai bus įgyvendinti, Kauno savivaldybė tam skirs apie 300 000 Eur. Kiek konkrečiai Kauno daugiabučių artimiausiu metu planuoja apsitverti, savivaldybės specialistai atsakyti negalėjo.

miavita
2018-11-28 08:40:51
Užėjo tvorų mada. Pasiilgo žmonės grotų ir užtvarų. Paskui nei ugniagesiai, nei greitosios nebegali pasiekti. Absurdas, kuo daugiau tversitės, tuo mažiau liks vietos gyventi. Uždusite, privatininkai kauniečiai. Daugiabutis - ne vienkiemis, erdvė turi būti bendra
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Alma 2018-12-12 00:54:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Greitukė ar gaisrinė tikrai lengviau privažiuos, nei per užstatytą automobiliais kiemą.
Mūsų kiemas taip pat aptvertas ir užstvertas, tai dabar jokių problemų net ir kraustantis. Paskambinai į vartus ir įvažiuoji. Nereikia policijai skambinti, kad kaimyninius automobilių patrauktų.    ATSAKYTI
Alma 2018-12-12 00:22:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šaunuoliai 40 namas. savo kiemu reikia patiems rūpintis. Kaimynai iš pavydo tegul nagus griaužia. Patys nenori tvarkyti savo namo ir kiemo, tai dabar skundžiasi ant kaimynų, kurie susitvarkė. PAVYDAS užgriaužė.
Sugadintas mąstymas, jei privatus namas apsitveria, tai normalu, o daugiabutyje ko gero saugumo nereikia - nei vakams, nei senjorams, nei turtui. Nejau aplinką tvarkyti prie daugiabučio, nusikaltimas?   ATSAKYTI
rimas 2018-11-29 02:58:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai kaip atsiliksi nuo buoziu-aptvariniu?kas pradejo?..ir prasciokeliams reik tvoru ,o klerkai kysininkauja   ATSAKYTI
Anonimas 2018-11-28 23:14:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Perskaičius straipsnį ir komentarus, susidaro įspūdis, kad 42a namo gyventojai nedraugiškai pradėjo statyti po 2-3 automobilius į to 40 namo aikštelę. Kaip suprantu už to 42a yra pagal planą priskirta jiems aikštelė.
Na nesupykite, bet mano akimis žiūrint, tai 40 namas teisingai padarė susitvarkę sau aikštelę, tik gal pačios tvoros nereikėtų. Aišku, vėl gi, nežinome, ką jie darys, gal bus pavėsinės, smėlio dėžė ar žaidimū aikštelė, gėlynai, tada natūralu, kad žmonės nori apsisaugoti nuo pašalinių bei chuliganų, kurie prišiks, sulaužys ir paliks.
Visada pirmiausiai žmonės smerkia, pila šūdus, neišklausę abiejų pusių.
   ATSAKYTI
Kaunas 2018-11-29 08:10:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Formuojamas sklypas nesutampa su Partizanų g. 40 namo sklypui priskirtomis raudonosiomis linijomis, kas reiškia, kad formuojamas sklypas patenka į Partizanų g. 42A namui nustatytų raudonųjų linijų ribas, todel ir susidare tokia situacija kokia yra siandien.  
Žinantis 2018-11-29 08:16:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pradėkim nuo to, kad Partizanų 40 sklypas suformuotas pažeidžiant sklypų raudonąsias linijas. Dalis aikštelės bei į važiavimas į ją pagal raudonas linijas priklausė Partizanų 42A namui, taigi Partizanų 42A namo gyventojai turėjo pilną teisę privažiuoti prie savo namo ir netgi statyti automobilius toje aikštelėje. Sovietiniais laikais kai buvo projektuoti šie kvartalai ir namai niekas neplanavo, kad žmonės bus tokie gobšūs ir tvers tvoras kaimynams po nosim.
Malonu ir sveikintina, kad žmonės nori tvarkingai ir švariai gyventi, tačiau negalima lipti kitiems per galvas ir pažeidinėti kitų kvartalo gyventojų interesų!!!  
Opa 2018-11-28 23:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
https://www.zpdris.lt/zpdris/jsf/zpdrsd/tabs/zsfp/viewtab-prasymas-sprendimas.jsf?docOid=9a700810919811e8b8d8cc72c92844cc   ATSAKYTI
Akiplėšos 2018-11-28 23:19:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai taip išeina kad 42a turi net didesnį sklypą ir dabar verkia??? :-D   
as 2018-11-29 08:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
42a sklypas pradetas formuoti po kaimynu pateikto dziaugsmo, jei jau gilinates tai iki galo ;)  
Info 2018-11-28 20:21:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zurnalistas dar galejo ideti nuoroda i puslapi kuriame skelbiama apie naujai suformuota sklypa. O tie daugiabuciai kurie neturi iteisine savo sklypu turetu kas savaite lysti tikrinti :-)   ATSAKYTI
Tikroji versija 2018-11-28 19:43:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Abu namai turi po jiems pastatytą aikštelę. 42a namo gyventojai užėmę savo aikštelę ir 2/3 aikštelės 40 namo. Pikta kai po tavo langais stovi kito namo gyventojų automobiliai, dar numeta automobilį per kelias vietas, vienas veikėjas laiko net 3 automobilius. Grįžti su pirkiniais ir su vaikais, turi galvoti per kiek kartų turėsi užsimešti viską. Vedžioja šunis, nesurenka ką pridaro augintiniai, turi eiti ir žiūrėti ant ko koją dedi. Dar peza apie bendruomeniškumą :D Namai turi 2 iėjimus, galima privažiuoti iki pat durų, tiek su baldais tiek spec. tarnyboms.   ATSAKYTI
Gyventoja 2018-11-28 19:48:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Čia ne tikroji, o Jūsų versija.  
42a 2018-11-28 19:50:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
godus,begedziai,klastingi.  
2018-11-28 19:56:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar jūs minit antrą ūkinį įėjimą kuris 60 cm pločkio   
2018-11-28 20:01:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Antrasis įėjimas ūkinis, 60 cm pločio. Liūdna.  
Kaunas 2018-11-28 20:03:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

Po musu veja taip pat vedzioja sunis ir visko buna, kad nesurenka, tai dabar ir mums tvertis tvoras. O del masinu mes ir kenciame ir nuo darzelio ir nuo 44 namo gyventoju, bet tokiu tvoru nestatome.  
Pirmininkas 2018-11-28 22:25:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Melo kojos trumpos! Jusu sklypo projekto aiskinamajame raste teigiama, kad sia aikstele naudojasi tik Partizanu 40 gyventojai. Dabar teigiat, kad 2/3 aiksteles naudojosi Partizanu 42a namas... Tvora suterstos karmos nepridengsi...  
42 a 2018-11-28 18:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
partizanu 40 godus begedziai.   ATSAKYTI
Haha 2018-11-28 18:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei prie daugebuciu nera alokuojamos privacios stovejimo aiksteles namo gyventojams tai jo td apsitverkit kad jusu vietu neuzimtu parazitai. O jei tai jusu privacios stovejimo vietos prie daugebucio kurios priklauso jum vietoj tvoru ysigykite pakeliamus parkavimo stulpelius bent graziau atrodys. O tu stulpeliu tikrai nedauzys niekas nes nebus jiem verta ir geriau pasieskos kitos vieteles.   ATSAKYTI
Giedrius 2018-11-28 17:34:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nerandat vietos automobiliui,vazinekit viesuoju transportu. As uz tvoras   ATSAKYTI
Kaunas 2018-11-28 17:48:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai visi statom tvoras, tada nebereiks ir viesojo transporto, nes nebus kaip prie jo prieiti.  
Pilietis 2018-11-28 17:49:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai, kad tuoj iki viesojo nebenueisi pro kaimynu tvoras, liks tik vienintelis pasirinkimas - automobilis.  
Giedrei 2018-11-28 15:07:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
O ką, tvora neatsidaro? Kad rašai ar baldus su dantim iki laiptines traukti? Čiudų čiudai. Šaunuoliai gyventojai. Kam nepatinka ratu apeikit!! Jų teritorija, ne jūsų amzinai nepatenkintu!    ATSAKYTI
Kauno gyventojas 2018-11-28 16:17:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kito namo gyventojas pirmininkes prase, kad ileistu issikrauti baldus, o ji pasake tavo ivaziavimas is kitos puses, toks poziuris ir daug ka pasako  
Gyventojai 2018-11-28 13:57:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
..Prieš pirkdamas "karvę"..ieškok..'tvartą"..kur laikysi ,o ne žmonėms-vaikams po langais....TERŠALUS..važinėk visuomeniniu transportu "ereliai'..   ATSAKYTI
Giedrė 2018-11-28 14:12:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gaisrininkai jei reikia išlauš, greitukė negali privažiuoti. Baldus dantyse iki laiptinės irgi vilkti?  
Anonimas 2018-11-28 18:14:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Akivaizdu, kad tamsta viešuoju nesinaudoji, todėl pėsčiųjų takų Jums ir nereikia. Čia ne vien apie automobilius kalba,o apie tai, kad sveikatos neturintis žmogus turi eiti ratus aplink tvoras.   
MES 2018-11-28 13:50:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Savo ES autolaužynu-teršalais ,niokojama gyvenamoji aplinka civilinės saugos,sanitarijos-higienos normos ,KET ,STR įstatymai..niokojamas visuomenės turtas .Daug metų savi valdų prašoma statyti daugiaaukštes parkavimo aikšteles ..,matyt dviratukų-paspirtukų takai ,čiuožyklos ir dar nežinia kelintos eilės svarbos ..verslo objektai įsi savinimams svarbesni,negu visuomenės poreikiai .Gal laikas įv. partijų tokių darbuotojų-verslo atstovų atsikratyti....   ATSAKYTI
RO 2018-11-28 11:24:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Neveltui man sakydavo : Aptverk Kauną aukšta tvora ir visi žinos už ką sėdi... Taip ir toliau Kaunas. Ežerus Upes privatizavom užsitvėrėm... Kiemus užsitveriam... Mastom taip ir toliau. Viskas kas mano yra mano, o kas yra visų irgi mano... Kažkada maniau kad Kaune normaliausi žmonės gyvena, o pasirodo kad esate tokie patys egoistai, savanaudžiai kaip ir 95 proc. tautos. Tankų tvoros nesulaikys ;) Norit suskaldyt bendruomenę? ... prašau. Ozono skylė irgi neatsirado nuo pirstelėjimo.    ATSAKYTI
Miglė 2018-11-28 10:58:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Už, nes gyvenant tame name, grįžus automobilio nėra kur statyti, priverstas sukioti ratus, kad atrastum kur ji pastatyti, tenka net statyti už kelių namų.    ATSAKYTI
Kaunietė 2018-11-28 11:12:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tai tuoj nerasite ir už kelių namų ;) vietos automobiliams tikrai nepadaugės jei šalia atovės tvarkinga aptverta tuščia automobilių aikštelė ;) bus tik dar daugiau automobilių "už tvoros". Nepamirškite ir to, kad net ne visi užtvertų namų gyventojai ar jų svečiai gali įvažiuoti į aptvertą teritoriją.  
42 a 2018-11-28 18:18:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus Migle begede  
42 a 2018-11-28 18:33:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus Migle begede.  
vaidas 2018-11-28 10:04:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Aš tik už tvoras. Grįžus namo, nerandu kur statyti mašinos   ATSAKYTI
Varnių g 2018-11-28 09:45:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Aš tik už tvoras. Grįžus namo, nerandu kur statyti mašinos, nes iki parduotuvės klientai stato kieme, nors ir yra vietos aikštelėje. Ir dar ūkininkai su savo daržovėms vykdo prekybą iš automobilių. Aš jau nekalbu apie sugadintas mašinas per prašalaičius. Ir ne vieną žinau, kuris stato mašiną kieme, O toliau vyksta su autobusų. Paskui gyventojai neturi kur palikti savo mašinų, nes mūsų kiemas pavirto į uniparka, tik nemokama   ATSAKYTI
Mindaugas 2018-11-28 10:31:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip suprantu tas jūsų "mūsų" kiemas dar ne jūsų, nes jei stato kas nori greičiausiai jūsų namas dar neturi suformuoto sklypo. Vieną rytą nenustebk išvydęs vartus prieš nosį, galbūt savivaldybė jau paskyrė "jūsų" kiemą tikram uniparkui, apie tai tau net nepranešdami. Panašiai kaip nutiko šito namo gyventojams. Gal tada ir pakeisi savo nuomonę apie tvoras.  
Mindaugas 2018-11-28 09:42:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Čia Kauno savivaldybės urbanistai mato tokią miesto viziją - kiekvienas daugiabutis aptvertas tvora ? Kuo aukštesnė tvora tuo labiau "Svajonių kiemas". Tai gal dar ir spigliuotas tvoras leiskim tvert..? Bus iš svajonių svajonė :)   ATSAKYTI
Giedrė 2018-11-28 08:55:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Bėda ta, kad 42a namui neliko privažiavimo prie laiptinės visai. Greitukei ligonį jei reiktų nėšti tai kokį 50 metrų iki mašinos. Ar tai normalu?   ATSAKYTI
as 2018-11-28 23:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai ka daryt 44 namo gyventojam, mums patekt namus reik malunsparnio ir aiksteles ant namo stogoaplink nama kiemo beveik ner, o ir tuo kur yra naudojasi parduotuve ir vaiku darzelio klientai
  
miavita 2018-11-28 08:40:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Užėjo tvorų mada. Pasiilgo žmonės grotų ir užtvarų. Paskui nei ugniagesiai, nei greitosios nebegali pasiekti. Absurdas, kuo daugiau tversitės, tuo mažiau liks vietos gyventi. Uždusite, privatininkai kauniečiai. Daugiabutis - ne vienkiemis, erdvė turi būti bendra   ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
(nuotr. 123rf.com)
Būsto nuomą dažnai renkasi studentai, tie, kurie gauna ribotas pajamas, dar tik kaupiantys pradiniam būsto įnašui ar tie, kurie neplanuoja ilgai užsibūti vienoje vietoje. ...
 Vilnietė įsirengė būtą pagal Feng šui principus: sužinokite kas svarbiausia
Nuosavas būstas yra kiekvieno siekiamybė bei didžiulis džiaugsmas. Tačiau įrengimas, statybos ar remontas yra sudėtingas procesas, kurį reikia labai gerai apgalvoti ir atidžiai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Panevėžiečiai nebežino, ko imtis: išbandė įvairius būdus atsikratyti varnoms
DABAR RODOMA
Panevėžiečiai nebežino, ko imtis: išbandė įvairius būdus atsikratyti varnoms
DABAR RODOMA
Planas prikelti Nemuną už 30 milijonų: verslininkai jau trina rankomis
DABAR RODOMA
Vilniuje tūkstančiai Kalėdų senelių ir snieguolių: vyko kalėdinis bėgimas
DABAR RODOMA
Nurodžius didinti fizinio pamokas mokyklos ėmėsi įvairių kūrybingų būdų
DABAR RODOMA
Perversmas neurochirurgijoje: unikalus gama peilis jau padovanojo gyvybes šimtams pacientų
DABAR RODOMA
Lietuviai negali atsispirti: pasiūlė šių metų naujovę – šiek tiek kitokią eglutę
DABAR RODOMA
Skandalas gimnazijoje: į kovą kilo mokiniai prieš direktorę – jau įsitraukė ir ministras
DABAR RODOMA
Kretingiškių pora gali pasigirti išskirtine kolekcija: nebetilpus namie – įkūrė muziejų
DABAR RODOMA
Klaipėdoje norėję įrengti apšvietimą darbininkai žemėje aptiko žmonių kaulus
DABAR RODOMA
Šiauliečio namui niekas neprilygsta: primena Kalėdų Senelio rezidenciją
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų