Darbo rinkos užkulisiai: karjerą Lietuvoje lemia ir zodiakas

Darbuotojų Lietuvoje kai kada vis dar ieškoma atsižvelgiant į tai, kokio jie zodiako ženklo, ar kurį naminį gyvūną labiau mėgsta, pripažįsta specialistai. Be to, diskriminuojantys potencialaus darbdavio klausimai taip pat dar nėra išnykę ir nemaloniai nustebina norimo darbo ieškančius gyventojus.

žmonės (	Fotodiena/Kristupas Kolodzeiskis)
8

Sprendimą lemia ir katė

Kaip pripažįsta įdarbinimo bendrovės „Manpower Lit“ vadovė Božena Petikonis – Šabanienė, pagalbininkų sau ieškantys darbdaviai kartais iš tiesų nustebina savo pageidavimais.

„Deja, vis dar pasitaiko tokių darbdavių lūkesčių dėl kandidatų, kad pastarieji būtų tik tam tikro zodiako ženklo arba tik šunų, arba kačių mylėtojai. Be to, kas dar visai neseniai buvo „standartiniai“ lūkesčiai, dabar yra akivaizdi diskriminacija – nusistatymas ar pirmenybė dėl amžiaus, vedybinio statuso, šeimos planų, lyties ir panašiai“, – sakė B. Petikonis – Šabanienė.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kalba telefonu

Minčiai, kad kai kurie Lietuvos darbdaviai vis dar turi tam tikrų lūkesčių dėl kandidato fizinių duomenų, antrina ir darbo skelbimų portalo „CV Online“ Marketingo vadovė Rita Karavaitienė.

REKLAMA

„Pasitaiko tokių atvejų, kai įmonė nori, kad, pavyzdžiui, kandidatė būtų tam tikro tipo gražuolė, bet tai tik pavieniai atvejai. Būna ir diskriminacinių, su darbu nesusijusių klausimų potencialiam darbuotojui.

Dažniausiai moterų klausiama apie jos šeimyninį statusą, planus kurti šeimą, turimų ir planuojamų susilaukti vaikų skaičių. Kartais klausiama ir apie sutuoktinio ar tėvų darbovietę, turimas paskolas“, – nekorektiškus darbdavių klausimus, galinčius atstumti gerus kandidatus, vardija R. Karavaitienė.

Į pokalbį dažnai net neatvyksta 

Tiesa, klaidas darbo pokalbių metu daro ne vien darbdaviai. Specialistai kritikos negaili ir kartais vis dar netinkamam dalies lietuvių elgesiui.

„Stiprėjant kandidatų pozicijai darbo rinkoje vis dar susiduriame su tuo, kad žmonės visai nepasidomi pozicija, dėl kurios ateina į darbo pokalbį, nėra linkę atsakyti į klausimus, negerbia pašnekovo.

Na, o į siunčiamą gyvenimo aprašymą reikėtų vengti dėti perteklinę informaciją. Esame susidūrę su atvejais, kai žmonės nurodo savo ūgį, vaikų vardus, turimus augintinius, o vėliau spėlioja, ar galėjo būti nepakviesti į pokalbį dėl to, kad, pavyzdžiui, turi 5 šunis“, – pasakoja „Manpower Lit“ vadovė.

Tuo tarpu R. Karavaitienė atkreipė dėmesį ir į dar vieną, šiuo metu itin opią, darbuotojų paieškos problemą – neatvykimą į sutartą pokalbį.

„Vėliau jie dar ir nekelia telefono ragelio. Nieko tokio, jeigu kandidatas persigalvojo ir nebenori dalyvauti atrankoje, bet apie tai reikia informuoti atranką vykdantį žmogų, elgtis profesionaliai ir dalykiškai“, – pabrėžė pašnekovė.

Ir meluoja, ir niurzga

Neretas lietuvis sau kelią į norimą darbą užkerta ir tingėdamas paruošti profesionaliai atrodantį gyvenimo aprašymą – CV. Anot pašnekovių, darbdaviams yra aktuali tik pastarųjų trijų – penkerių metų informacija, o ir pateikta ji turi būti profesionaliai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų