„Yandex. Taxi“ slapukauja: veikia kitu vardu

Susirūpinimą dėl ryšių su Kremliumi Lietuvoje sukėlusi pavėžėjimo paslaugų bendrovė „Yandex. Taxi“ į kitas šalis žengia naudodama kitą pavadinimą – „Yango“. Būtent tokiu vardu rusiško kapitalo įmonė penktadienį veiklą pradėjo Suomijos sostinėje Helsinkyje.

Rusijos pavėžėjimo įmonei pradedant darbą Lietuvoje – baimė dėl mūsų saugumo (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kaip rašo Suomijos naujienų svetainė yle.fi, „Yango“ paslaugomis galės naudotis ir „Yandex. Taxi“ programėlės savo telefonuose įdiegę vartotojai.

Anot bendrovės atstovų, artimiausiu metu „Yango“ bus pasiekiamas tiek centriniame Helsinkyje, tiek tolimesniuose miegamuosiuose rajonuose. Vėliau planuojama plėstis ir į kitas netoli Suomijos sostinės įsikūrusias gyvenvietes.

„Yandex. Taxi“ savininkai tikina esą vartotojams palankesnes kainas įmonė gali pasiūlyti dėl naudojamos nuosavos navigacijos sistemos bei dirbtinio intelekto technologijų.

Vilniuje „Yandex. Taxi“ veiklą pradėjo 2018 m. liepos pabaigoje ir iš karto sulaukė itin didelio dėmesio iš įvairių šalies institucijų pusės. Apie tai, kad su tam tikromis Kremliaus oligarchų grupėmis siejama įmonė savo programėlę gali panaudoti neteisėtam asmens duomenų rinkimui perspėjo kibernetinio saugumo centras. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų