Bloga žinia dirbantiesiems: teks veržtis diržus

Įmonių, kurios didino darbuotojų atlyginimus, per pusmetį šiek tiek sumažėjo, o dėl galimo finansinių išteklių trūkumo ateityje ši tendencija turėtų stiprėti, rodo naujausios Lietuvos banko (LB) apklausos duomenys.

Eurai

„Toks signalas liudija, kad spartus atlyginimų didinimas jau pasiekė dalies įmonių galimybių „lubas“. Verslas pradeda aktyviau ieškoti alternatyvų, kaip kompensuoti darbuotojų trūkumą, pavyzdžiui, investuoti į našumą didinančias priemones. Tai svarbu stiprinant konkurencingumą ir, tikėtina, kad tokios įmonių investicijos augs“, – pranešime spaudai sakė LB Finansinio stabilumo departamento direktorius Simonas Krėpšta.

Beveik pusė apklausoje dalyvavusių įmonių patvirtino, kad darbuotojų trūkumas ir toliau yra pagrindinė darbo užmokesčio didinimo priežastis. Panašiai tiek pat manė, kad ši priežastis vers didinti atlyginimus ir per artimiausią pusmetį.

Tačiau, palyginti su praėjusiu pusmečiu, įmonių, kėlusių darbo užmokestį, sumažėjo 3 procentiniais punktais iki 57 proc., o planuojančių jį didinti per artimiausią pusmetį dalis sumenko 7 procentiniais punktais iki 43 procentų.

Tai lemia finansinių išteklių trūkumas. Apklausos duomenimis, su šia problema teigė susidūrę 55 proc. įmonių – 5 procentiniais punktais daugiau nei prieš pusmetį. Šią problemą ypač pabrėžė statybų veiklą vykdančios įmonės (67 proc.). Įtampą darbo rinkoje ir toliau ketinama mažinti pasitelkiant darbuotojus iš užsienio šalių. Tokį būdą dažniausiai renkasi didelės ir statybos įmonės.

Apklausa taip pat rodo, kad vis daugiau įmonių verslo plėtrą ketina finansuoti nuosavomis lėšomis. Apie 46 proc. apklaustųjų teigė, kad nuo 80 proc. iki visų plėtrai reikalingų lėšų naudos iš vidaus išteklių. Ši dalis per metus išaugo beveik 10 procentinių punktų Dažniausiai veiklą finansuoti vidaus ištekliais planavo statybos, rečiausiai – prekybos įmonės.

REKLAMA

Šias tendencijas, tikėtina, lemia atsargi bankų politika kredituojant statybos įmones, kurioms būdinga aukšta verslo rizika. Tiesa, bankų paskolos ir toliau yra populiariausia išorinė veiklos finansavimo priemonė: apklausos duomenimis, jomis jau naudojasi arba ketina jas imti 53 proc. įmonių – beveik dešimtadaliu daugiau nei prieš pusmetį.


Rašyti komentarą...
M
Min
2018-10-31 10:31:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai kad as nedirbu tai neturiu dirzo ir nereiks nieko verzti
Atsakyti
0

O
Orka
2018-10-31 11:59:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug kam skylutės ant diržo baigsis, o petnešoms pinigų nebeliks. Vaikščiosim kelnes rankom laikydami...
Atsakyti
0

M
Min
2018-10-31 10:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir taip neapsimoka dirbti su tokiom kainom dirzas jau tik ant stuburo slankstelio kaba be 50 e seima 3 dienas negali isgyvent
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų